Vvitty Odesláno 16. červen 2009 Odesláno 16. červen 2009 zeptam se kolegy, az se zitra vrati z dovolene, ma vyrazne vetsi prehled v prislusenstvi na Pentax nez ja jakou cenu radove jsi ochoten akceptovat? Citovat
oddie Odesláno 16. červen 2009 Autor Odesláno 16. červen 2009 Do 20tis by se to vejít mohlo, co jsem tak koukal na ceny - když uvažuji to K-m (K2000) nebo K200D. Objektivy 18-200 jsem zatím v nástřelu našel od Sigmy a Tamronu, s bajonetem pro Pentax. Citovat
Edison Odesláno 16. červen 2009 Odesláno 16. červen 2009 Tamron i sigma určitě. Ale kvalitu... neznám. Citovat
Vvitty Odesláno 16. červen 2009 Odesláno 16. červen 2009 Tak jedine doporuceni na takoveto sklo jsem zatim dostal na Tamron 18-250, ktery se ale uz bohuzel nevyrabi... Sigma 18-125 nic moc... Sigma 18-200 zatim nevim, uvidime zitra. PS: je to hodnoceni cloveka, co se focenim zabyva, je mozne ze beznemu uzivateli by i ta Sigma stacila... Citovat
oddie Odesláno 16. červen 2009 Autor Odesláno 16. červen 2009 Zkus kdyžtak prosím i konkrétní typy, nějaký Tamron 18-250 je třeba v nabídce pořád... Citovat
Vvitty Odesláno 16. červen 2009 Odesláno 16. červen 2009 jj, zitra se optam, ted jsem mel kolegu jen chvili na telefonu kvuli jinym vecem... PS: z jeho vlastnich zkusenosti doporucoval zvazit jeste kombinaci neceho jako 20 nebo 24 fix a pak treba 70-200... Citovat
kajk Odesláno 16. červen 2009 Odesláno 16. červen 2009 Jestli je EVF všechno, co nemá zrcadlo, tak existuje jeden hodně dobrý EVF stroj se snímačem o velikosti 17,3 x 13 mm, váha těla včetně baterie, popruhu a karty je 450g, rozměry 12,5 x 7 x 8,5 cm a vyměnitelnými objektivy. Je to prostě EVF kvalitativně srovnatelná se zrcadlovkou (samozřejmě ne s každou,že...) Panasonic Lumix DMC-G1, popř. DMC-GH1. Recenze třeba tady: http://www.fotoaparat.cz/article/10731/1 [upravil dne 16/6/09 kajk] Citovat
oddie Odesláno 16. červen 2009 Autor Odesláno 16. červen 2009 Díky za tip, zajímavý foťák. Ale vychází cenově prakticky stejně jako ta zrcadlovka, asi zůstanu u ní. Citovat
Vvitty Odesláno 17. červen 2009 Odesláno 17. červen 2009 tak treba Pentax 18-250, viz http://www.photozone.de/pentax z dane kategorie asi to nejzajimavejsi. Ale vzdycky to bude horsi, nez objektivy s mensim rozsahem. I dalsi kolega co foti doporucil zvazit kombinaci neceho kolem 20 fix focus a potom neco dlouheho, trebas i zoomovaciho... ty fix focusy jsou pomerne male a lehke. PS: U Skody maji aktualne toho Tamrona 18-200 za cca 5000, a snad by meli mit i tuhle 18-250, kdyby ses tam chtel zastavit a vyzkouset si to. [upravil dne 17.6.09 Vvitty] Citovat
Ferry Odesláno 17. červen 2009 Odesláno 17. červen 2009 z toho tamrona 18-250 ti muzu poslat nejaky fotky na ukazku Citovat
Vvitty Odesláno 17. červen 2009 Odesláno 17. červen 2009 Ten Pentax by mel byt stejnej jako Tamron, vzhledem k tomu ze je to vyrabene v licenci Tamronu... Citovat
oddie Odesláno 24. červen 2009 Autor Odesláno 24. červen 2009 Tak, téměř závěrečné ententýky... Pentax K200D (koupitelný jen v US), alternativně K-m (venku pod označením K2000) nebo Canon EOS 1000 D. Pentax má u mě trochu výhodu v napájení tužkovými baterkami, vzhledem k tomu, že první mise toho foťáku bude na víc než dva týdny do absolutní divočiny, kde není nic, natož pak elektrika. Takže to znamená druhý aku a případně solární nabíječku... Citovat
kveton Odesláno 24. červen 2009 Odesláno 24. červen 2009 Loni jsem kupoval tu 1000D se seťákem 18-55 a jsem opravdu spokojenej. Přešel jsem z kompaktu a ty fotky jsou nesrovnatelný! Teď se akorát poohlížím po nějakym teleobjektivu, nejlépe 55-200 nebo něco podobného. Na Canona se líp sháněj věci než na Pentaxe a povětšinou je maj všude i skladem. Co se týče baterky, tak mě osobně vydrží nabitej dost dlouho, ale neni problém si pořídit náhradní baterku nebo nějakou solární dobáječku?? Já ho mam asi půl roku a dobíjel jsem zatím jen jednou a fotek cca 500 (s rezervou) a tak půlka s bleskem. Jestli chceš, můžu ti poslat nějaký fotky na ukázku nebo se koukni do vlákna \"fotím, fotíš...\" dával jsem tam nějakou tu fotku Nebo jestli chceš, můžem se domluvit a mohl by sis ho vyzkoušet u mě Citovat
oddie Odesláno 24. červen 2009 Autor Odesláno 24. červen 2009 To zas nechci tak otravovat, si to jít zkoušet. Ten setový 18 - 55 má stabilizaci, nebo ne? U Canonu je obecně problém, že nemá stabilizaci v těle, takže musí být v objektivu (bez už nechci). takže jsou objektivy o to dražší... Solární nabíječku přímo na to jsem nenašel, ale možná by stačila jen druhá nabitá s sebou. U Pentaxu jsem zatím našel přijatelnou kombinaci K200D tělo + pěkný objektiv Sigma 17-70, v US to vychází na nějakých 17tis Kč (510 USD tělo, 370 USD objektiv). Doma ještě zkouknu testy objetivů i pro Canon... Citovat
PaloLM Odesláno 24. červen 2009 Odesláno 24. červen 2009 môžem potvrdiť, že setový objektív Canon 18-55 má stabilizáciu, Canon to označuje IS, mám ho kúpený s C 450D Citovat
Dave405 Odesláno 24. červen 2009 Odesláno 24. červen 2009 ..jen takový dotaz, proč né místo zrcadlovky toto? http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514007J000000KFZ Kámoš s tím fotí v plně manuálním režimu a ztech fotek jsem nadšen. Navíc to dělá skvělé videa. Citovat
Radek Hurvajz Odesláno 24. červen 2009 Odesláno 24. červen 2009 Protože: 1: Objektiv má 20x zoom = to je katastrofa, kdyby 10 tak ještě, ale i tak je tam zkreslení jak prase. 2: Nemá manuální zoom, což je veliký mínus 3: Ma to mrňavej čip, bude to šumět jak šampáňo Potřebuješ víc argumentů proč ne kompakt? Citovat
Dave405 Odesláno 24. červen 2009 Odesláno 24. červen 2009 Radku, fotil jsi s nim někdy? Pokud zoomuješ v automatickém režimu, tak si to mění automaticky citlivost a pak to je opravdu se šumem, ale pokud fotíš v manuálu, pak nikoliv. Manuální zoom opravdu nemá a nevidím důvod, proč by měl mít v případě amaterského využití. Citovat
Radek Hurvajz Odesláno 24. červen 2009 Odesláno 24. červen 2009 Noo fotil jsem už s kde čím abych věděl co to je za foťák, zoom potřebuješ třeba proto aby jsi rychle mohl zazoomovat přesně jak potřebuješ než čekat na nějaký zzzzz zz a až přejedeš tak zase zzz z zpátky, a na co mu bude foťák kterej nemuže používat na vyšší citlivost proto že šumí. Pro amatéry jsou amaterské zrcadlovky ktarý v základu vyjdou levněji než tohle a fotí líp Koukni se sem na testy - http://www.dpreview.com/reviews/CanonSX1IS/ Vinětace, zkreslení, vyvážení bílé, aberace, je toho dost na to abych nedoporučoval takovejhle foťák, a to nemluvím o hloubce ostrosti kvuli malýmu čipu Oddie bude fotit něco Takovýho, a nechceš mi tvrdit že tenhle fialovej akvarel je pěkná fotka /Canon PowerShot SX1 IS Review samples (19 of 27), 28 mm equiv, ISO 80, 1/1000 sec, F4.0, +0.0 EV/ Ten šum je brutální, i při iso 80 mizí kresba ve vlasech kvuli šumu ISO 125 výřez 100% - posud si to sám:( [upravil dne 24/6/09 Radek Hurvajz] Citovat
oddie Odesláno 24. červen 2009 Autor Odesláno 24. červen 2009 O zrcadlovce je již rozhodnuto, jde jen o to, která to bude. Kompakt si můžu nechat ten co mám, na to nepotřebuju nic kupovat... Ten na odkaze má čip 1/2.3\", no way, zvlášť ne když to má 10Mpix. Na tohle rozlišení by měl být podstatně větší. Ono leccos dělá napohled pěkný fotky, ale když z toho chce člověk náhodou udělat obrázek na zeď... A nebo když někdo se zrcadlem vyfotí totéž, to je najednou rozdíl, i když předtím se ty kompaktové zdály pěkné. Už z Norska mám pár fotek, které jsou super, ale měly prostě být udělány zrcadlem. Takže to je důvod... Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.