Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Recommended Posts

Odesláno

Nazval si mě "..dobrym machrem..", což asi nebylo myšleno ve smyslu že jsem velkej máčo :D .

 

Ok, to beru, jen jsem se chtěl podělit s mými postřehy. To samozřejmě neznamená, že někdo jiný nemůže mít jiné zkušenosti.

Odesláno

3.0 neni zadna tragedie...kazda pneu ma na boku vyrazen max.tlak husteni..mam vyzkouseno u 195/65 R15 a 205/55 R16 optimum na 2,5 vsude...kdyz jsem jel vice nalozen tak jsem mel u dvestepetek 3.0 normalne....u 205/50 R17..jsem mel 2.8 trvale.doporucenych 2,4 melo dost vetsi valivy odpor...max.press mela pneu u 3,5.

Treba u T5 2,5TDi 215/65 R16...je doporuceno 4,2...max ma pneu 5,5....mam 5,0.....najedu sni rocne kolem 70-80 tisic...

Vse to je i o hlave a jezdit s rozumem protoze vetsim tlakem sice docilite mensi valivy odpor..usporu paliva...ale je delsi brzdna draha...

Odesláno

doporučený tlak pneu u konkrétního vozu je výsledkem několikaměsíčního testování výrobce vozu s výrobcem pneumatik, je to kompromis všech naměřených hodnot, kde se bere v potaz životnost pneu, přilnavost, brzdná dráha, vliv hodnoty tlaku na podvozkové díly atd. atd.,oba aktéři tam mají svoje specialisty s tím nejlepším dostupným vybavením...

 

a pak příjde jouda a mele si to svoje ;):roll

Odesláno (upraveno)

ad ozzy56:

 

Idealisticko-technická utopie aneb citace propagačních / učebních / školících materiálů automobilky. V praxi se provede life-time studie podpořená několika výpočty a simulacemi a na základě toho se zvolí určitá hodnota. Názor, že "...oba aktéři tam mají svoje specialisty s tím nejlepším vybavením.." je až dětsky naivní ;-).

 

ad Almanil:

 

Nevím o žádné. Vystačíme si s fyzikou / mechanikou (valivý odpor, tření) a základní matematikou. Abych byl konkrétní - v mém případě představuje tlak 3.0/2.7 oproti výrobci doporučenému tlaku průměrnou úsporu 0.5l/km (P406 1.9TD a O1 1.9TDI). Při ročním nájezdu 2x25k km to představuje 2x125l PHM, přepočteno na aktuální cenu nafty 2x3750,-CZK. Za 5let byly u obou aut náklady na opravy podvozku v rozsahu 1 přední ložisko, 3 tyčky řízení a 1 svislý čep ramene. Ty samozřejmě nelze přisuzovat jen zvýšenému tlaku v pneu (obě auta byly kupovaný s nájezdem cca 200k km).

Upraveno uživatelem vanilka
Odesláno

 

 Abych byl konkrétní - v mém případě představuje tlak 3.0/2.7 oproti výrobci doporučenému tlaku průměrnou úsporu 0.5l/km (P406 1.9TD a O1 1.9TDI)

úspora 0,5l/km.....to asi začnu taky přefukovat :D

Odesláno

Valivý odpor a tření chápu, že mají vliv, ale potom by bylo ideální jezdit po ráfcích. A tady vstupuje podle mého to vyvážení, které poskytuje výrobce svým doporučením tj. poměr mezi úsporou, jízdními vlastnostmi a brzdnou dráhou.

Odesláno (upraveno)

az sa koli tomu niekedy v zatacke vyburas  preto ze tak prehustena guma nedrzi koli stycnej ploche ides uz na galuske a nie na 195 cm  tak das chlapcom zapravdu 

 

samozrejme ti to neprajem 

 

vies studie su jedna vec a realita druha nahusti pneu spravne a pusti to do zakruty  na hrane 

potom si ich nahusti na tie 3 bary a pust to tam stejnou rychlostou  a garantujem ti ze ti z toho tak cukne ze uz to tak hustit nikdy nebudes za predpokladu ze auto este ostane cele   a toto nesu studie ale prax 

Upraveno uživatelem krtek 2
  • O 2 týdny později...
Odesláno

Štítek s tlaky pneu na moji 406 mám nalepení na dveřích u řidiče.

 Objednal jsme si jej v Peugeot Domanský Tábor a cena 15,-Kč. Čekal jsem na něj cca 10 dní.

post-4390-0-66256200-1445260596_thumb.jp

post-4390-0-58220900-1445260605_thumb.jp

  • O 3 měsíce později...
Odesláno (upraveno)

Mám na štítku 2.3 zadek 2.4 ale co se týče jízdních vlastností tak v létě 2.5 jak předek tak zadek jelikož je to optimální a ani to neškodí pneumatice ovšem podle mě je to tak maximální hodnota ale taky to bude asi tím že tam jsou snížený tvrdý pružiny a samo o sobě je to tvrdý jak kopyto.Jinak v zimě mám předek 2.1 zadek 2.1 jezdím sám a mám 65KG :D takže žádný velký závaží a na sněhu a v zimním období mě to vyhovuje nejvíc.

 

Tohle léto uvidím protože předek jsem dával na 2.5 kvůli tomu že kolem 2-2.3 auto trochu plavalo ale mám nový ramena klouby a čepy a jede to zase úplně jinak navíc jak se tam dají běžný pružiny tak to bude zase o něčem jiným.Takže 2.3 bylo trochu málo a nad 2.5 zase zbytečně moc ale myslím že to bude tím tvrdým podvozkem.....

Upraveno uživatelem Nick406
Odesláno

Na mojom tiez davam 2,5, je o dost tazsie ako 406, ale zasa pri prefukovani sa opotrebuvaju viac pneu, nikto asi nema napravy vzdy 100 % a potom to vidiet na pneu z ktorej strany su viac zodrate.

Odesláno

Já mám zlehka sjetý na přední nápravě kraje ven na obou kolech mám Barum Polaris 3 i když je to nafouknutý jak má tak to pořád vypadá že je pneu měkká ale ze stejným pneu na jiným autě stejná zkušenost.Posledně když jsem nafukoval kola tak jedno přední přední vypadalo že je snad píchnutý ale bylo min,1.9 a i na těch 2.5 to vypadá jak kdyby ten motor vážil půl tuny.

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...