Garfield Odesláno 22. duben 2008 Odesláno 22. duben 2008 Tak se zkouším pozeptat, nemáte-li někdo náhodou tip na nějakou kurýrní službu. Potřebuju dostat z QingZhou v Číně (PSČ 262500) do Prahy vzorky papíru. Jsou to archy vložené do překližkových desek, velké 75x105x10 cm, dva kusy, každý 15 kg. Zatím jsem našel, že TNT by za to chtělo asi 8 tisíc korun a doba doručení 11 dní. Neměl by někdo tip na levnější...??? Prosím...??? Citovat
Smeták Odesláno 22. duben 2008 Odesláno 22. duben 2008 Podle mě je to dobrá cena!Jinak to sem stejně asi nedostaneš. To se celkem i divím,že za to nechtějí víc!! Citovat
Trundik Odesláno 22. duben 2008 Odesláno 22. duben 2008 jestli tam mají letiště, tak nějakou leteckou cargo firmou s vyzvednutím zase na letišti. Citovat
Garfield Odesláno 22. duben 2008 Autor Odesláno 22. duben 2008 Původně zaslal: Smeták Podle mě je to dobrá cena!Jinak to sem stejně asi nedostaneš. To se celkem i divím,že za to nechtějí víc!! Ne, není problém najít někoho, kdo by si za to vzal víc. Mám problém opačný - najít někoho, kdo by si za to vzal míň. Citovat
Garfield Odesláno 22. duben 2008 Autor Odesláno 22. duben 2008 Původně zaslal: Trundik jestli tam mají letiště, tak nějakou leteckou cargo firmou s vyzvednutím zase na letišti. Letiště mají v blízkém QingDau, to není problém aby to kluk autem dovezl tam. Problém je, jakou \"nějakou\" leteckou firmou jako cargo radíš? Co jsem zkoušel, bylo dražší než popisovaná suma. Citovat
Fx Odesláno 22. duben 2008 Odesláno 22. duben 2008 Původně zaslal: Garfield Tak se zkouším pozeptat, nemáte-li někdo náhodou tip na nějakou kurýrní službu. Potřebuju dostat z QingZhou v Číně (PSČ 262500) do Prahy vzorky papíru. Jsou to archy vložené do překližkových desek, velké 75x105x10 cm, dva kusy, každý 15 kg. Zatím jsem našel, že TNT by za to chtělo asi 8 tisíc korun a doba doručení 11 dní. Neměl by někdo tip na levnější...??? Prosím...??? Maurice Ward, přes Korean Airlines. Problém je, že zrovna Koreani jsou teď dost přetížení, takže to posílají přes Poláky, s těma ještě nemám zkušenost. Pakliže máš smlouvu s Ekokomem, ať to pošlou normálně přes letiště na letiště a tady si to proclíš. EDIT: Zrovna TNT je na Čínu snad nejdražší, levní jsou jen pokud mají s danou firmou dobré vztahy - já už ale používám jen Korean Airlines. Doba doručení bude kolem týdne odhadem, podle toho, jak to zdrží celníci v Číně. Ještě je možnose neexpresu, pak to putuje do Vídně a odtamtud kamionem do Prahy na Ruzyň. [upravil dne 22.4.08 Fx] Citovat
Garfield Odesláno 22. duben 2008 Autor Odesláno 22. duben 2008 Původně zaslal: Fx Maurice Ward, přes Korean Airlines. Problém je, že zrovna Koreani jsou teď dost přetížení, takže to posílají přes Poláky, s těma ještě nemám zkušenost. Pakliže máš smlouvu s Ekokomem, ať to pošlou normálně přes letiště na letiště a tady si to proclíš. EDIT: Zrovna TNT je na Čínu snad nejdražší, levní jsou jen pokud mají s danou firmou dobré vztahy - já už ale používám jen Korean Airlines. Doba doručení bude kolem týdne odhadem, podle toho, jak to zdrží celníci v Číně. Ještě je možnose neexpresu, pak to putuje do Vídně a odtamtud kamionem do Prahy na Ruzyň. [upravil dne 22.4.08 Fx] Maurice Ward - díky za tip! Tlf stále obsazený, tož jsem jim napsal maila, uvidíme. Ekokom - smlouvu nemám, páč nejsem ani výrobce ani dovozce obalu ani baleného zboží ani plnič obalů Ale nerozumím, jak to myslíš - copak Ekokom se nějak zabývá přepravou? TNT - není na Čínu nejdražší. Všichni ostatní nejznámější kurýři (DHL, UPS...) jsou víc než dvojnásobně dražší než těch 8 tisíc kaček. Citovat
Fx Odesláno 22. duben 2008 Odesláno 22. duben 2008 Garfield: No je fakt, že zásilky, které vozím já, mají kolem 800 kg, takže tam se třeba cena odvíjí trochu jinak. Uvidíš, co ti řeknou v tom Maurice. Ad Ekokom: Jde o to, že pokud cokoliv dovážíš, je to nějak balený. Pokud to nejde přes nějakou společnost, celníci opruzují s potvrzením od Ekokomu, proto to říkám. Citovat
Garfield Odesláno 22. duben 2008 Autor Odesláno 22. duben 2008 Původně zaslal: Fx Garfield: No je fakt, že zásilky, které vozím já, mají kolem 800 kg, takže tam se třeba cena odvíjí trochu jinak. Uvidíš, co ti řeknou v tom Maurice. Ad Ekokom: Jde o to, že pokud cokoliv dovážíš, je to nějak balený. Pokud to nejde přes nějakou společnost, celníci opruzují s potvrzením od Ekokomu, proto to říkám. Tak jsem dostal odpověď z Maurice, že poptávku zpracují a dají vědět. Ale - hele, jak působí, když jim v mailu vypadne jedno jediný písmenko - o to se nemůžu nepodělit: \"DOSTALI JSME OD VÁS POPTÁKU...\" Citovat
Ferry Odesláno 22. duben 2008 Odesláno 22. duben 2008 Původně zaslal: Garfield Původně zaslal: Fx Garfield: No je fakt, že zásilky, které vozím já, mají kolem 800 kg, takže tam se třeba cena odvíjí trochu jinak. Uvidíš, co ti řeknou v tom Maurice. Ad Ekokom: Jde o to, že pokud cokoliv dovážíš, je to nějak balený. Pokud to nejde přes nějakou společnost, celníci opruzují s potvrzením od Ekokomu, proto to říkám. Tak jsem dostal odpověď z Maurice, že poptávku zpracují a dají vědět. Ale - hele, jak působí, když jim v mailu vypadne jedno jediný písmenko - o to se nemůžu nepodělit: \"DOSTALI JSME OD VÁS POPTÁKU...\" v obchodnim styku to zaboli :D nechtel bych s tebou jednat :D Citovat
Garfield Odesláno 22. duben 2008 Autor Odesláno 22. duben 2008 Původně zaslal: Fx Tak to je ukrutný To psala Irena? Ne, nějakej kluk. Citovat
Fusion Odesláno 22. duben 2008 Odesláno 22. duben 2008 Ekokom - stačí čestný prohlášení, že to vezeš poprvé a budeš teprv zařizovat další náležitosti. To TNT není špatný, cena je odpovídající ale mělo by to dojít max do 5 prac. dní. Nesmíš ale to TNT objednávat ty, to ti musí zařídit oni tam. Citovat
Trundik Odesláno 22. duben 2008 Odesláno 22. duben 2008 Původně zaslal: Garfield Původně zaslal: Fx Garfield: No je fakt, že zásilky, které vozím já, mají kolem 800 kg, takže tam se třeba cena odvíjí trochu jinak. Uvidíš, co ti řeknou v tom Maurice. Ad Ekokom: Jde o to, že pokud cokoliv dovážíš, je to nějak balený. Pokud to nejde přes nějakou společnost, celníci opruzují s potvrzením od Ekokomu, proto to říkám. Tak jsem dostal odpověď z Maurice, že poptávku zpracují a dají vědět. Ale - hele, jak působí, když jim v mailu vypadne jedno jediný písmenko - o to se nemůžu nepodělit: \"DOSTALI JSME OD VÁS POPTÁKU...\" Je to jasný - ty nejsi Garfield, ty jsi ten kocourek, který byl ve třetím díle básníků, jak \"seknul drápkem\" Citovat
Guest minimaxa Odesláno 22. duben 2008 Odesláno 22. duben 2008 co třeba FedEx ? funguje vubec u nás v čr? Citovat
ozzy56 Odesláno 22. duben 2008 Odesláno 22. duben 2008 Původně zaslal: minimaxa co třeba FedEx ? funguje vubec u nás v čr? To nééé. Jim přece spadlo to letadlo s Tomy Hanksem v tom filmu....:D Citovat
Guest minimaxa Odesláno 22. duben 2008 Odesláno 22. duben 2008 Původně zaslal: ozzy1956 Původně zaslal: minimaxa co třeba FedEx ? funguje vubec u nás v čr? To nééé. Jim přece spadlo to letadlo s Tomy Hanksem v tom filmu....:D ale na konec doručili Toma na místo určení v pořádku, nebo né?:myslim:D Citovat
Kurt Odesláno 22. duben 2008 Odesláno 22. duben 2008 Původně zaslal: aka clovek aby se bal i nekam napsat Tak v tomhle případě ty můžeš být naprosto v klidu. Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.