Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

proč se řiká zrovna přidat \"plyn\" ?


Recommended Posts

Odesláno

ahoj,

jezdilo se snad dřív na plyn, nebo proč vzniklo všecko plynový - lanko, pedály, přidávání plynu a tak... ?

v autoškole nám řikal instruktor dycky přidej palivo :) to se mi zdálo hezčí, spíš mě zajímá jak to je historicky nebo jak to je :)

[upravil dne 11.4.2008 aaischa]

Odesláno

jj prvni spalovaci motory byly na plyn az pak teprve prisly jiny kapalny paliva, uz v roce 1876 byl sestrojen ctyrtaktni plynovy motor - nemecky vynalezce Nicolai-August Otto

proto ctyrtaktni spalovaci cyklus se nazyva take Ottuv cyklus

A osobne si myslim, ze nez se dockame nejakych palivovych clanku vyuzitelnych v autech, plyn se vedle nafty jeste jako palivo uplatni - u nas v rodine jezdime na plyn uz skoro 20 let :D

[upravil dne 11/4/08 Ferry]

Odesláno
Původně zaslal: Ferry

jj prvni spalovaci motory byly na plyn az pak teprve prisly jiny kapalny paliva, uz v roce 1876 byl sestrojen ctyrtaktni plynovy motor - nemecky vynalezce Nicolai-August Otto

proto ctyrtaktni spalovaci cyklus se nazyva take Ottuv cyklus

A osobne si myslim, ze nez se dockame nejakych palivovych clanku vyuzitelnych v autech, plyn se vedle nafty jeste jako palivo uplatni - u nas v rodine jezdime na plyn uz skoro 20 let :D

[upravil dne 11/4/08 Ferry]

děkuji za vysvětlení :) , v tomhle mam celkem mezery :ticho:myslim

kdyby se smelo s plynem do garaze, a to smí ale jenom s tim jednim typem tak bych bral plyn a nizkoobemovej benzinovej motor, ale takhle moc ne a hlavne si nic podle me moc neudela clovek sam a eště bombišky měnit, čas ukáže až nafta pude s cenou nahoru, a nepomůže ani rostlinej olej s předehřevem

[upravil dne 11.4.2008 aaischa]

Odesláno
Původně zaslal: aaischa

Původně zaslal: Ferry

jj prvni spalovaci motory byly na plyn az pak teprve prisly jiny kapalny paliva, uz v roce 1876 byl sestrojen ctyrtaktni plynovy motor - nemecky vynalezce Nicolai-August Otto

proto ctyrtaktni spalovaci cyklus se nazyva take Ottuv cyklus

A osobne si myslim, ze nez se dockame nejakych palivovych clanku vyuzitelnych v autech, plyn se vedle nafty jeste jako palivo uplatni - u nas v rodine jezdime na plyn uz skoro 20 let :D

[upravil dne 11/4/08 Ferry]

děkuji za vysvětlení :) , v tomhle mam celkem mezery :ticho:myslim

od ceho je internet, projed Google, Wikipedii atd. ;)

Odesláno
Původně zaslal: Ferry

Původně zaslal: aaischa

Původně zaslal: Ferry

jj prvni spalovaci motory byly na plyn az pak teprve prisly jiny kapalny paliva, uz v roce 1876 byl sestrojen ctyrtaktni plynovy motor - nemecky vynalezce Nicolai-August Otto

proto ctyrtaktni spalovaci cyklus se nazyva take Ottuv cyklus

A osobne si myslim, ze nez se dockame nejakych palivovych clanku vyuzitelnych v autech, plyn se vedle nafty jeste jako palivo uplatni - u nas v rodine jezdime na plyn uz skoro 20 let :D

[upravil dne 11/4/08 Ferry]

děkuji za vysvětlení :) , v tomhle mam celkem mezery :ticho:myslim

od ceho je internet, projed Google, Wikipedii atd. ;)

na netu travim nekdy vic casu nez bych chtel :roll ale tohle sem tam zrovna nehledal mno :roll

Odesláno

V odbornej literatúre sa často používa výraz akcelerátor, pedál akcelerátora, lanko akcelerátora. Tam sa nehovorí o benzíne, nafte, plyne ale o palive. Pri kombinácii benzínu a plynu sa hovorí o tekutom palive a plynnom palive.

Napríklad je zaujímavosťou že výraz \"karburátor\" pochádza s francúzskeho \"carburateur\" - splynovač.

Odesláno
Původně zaslal: Kurt

A proč se desetikoruně říká \"pětka\"? :)

to vim :D je to nejak jak se prevadela mena za karla 4tyho nebo nejak tak :D:) nevim presne ale nejak tak to je byla najednou zmena měny

Odesláno
Původně zaslal: qity3

Ti brdo tak to je zaujimave

:potlesk

:roker ... prečo mám pocit že si zomňa robíš prdel ... :bacha:D:D:D

..radšej som doložil vyškerených smajlíkov aby bolo jasné ako to beriem

[upravil dne 11/4/08 pastorek]

Odesláno
Původně zaslal: pastorek

Původně zaslal: qity3

Ti brdo tak to je zaujimave

:potlesk

:roker ... prečo mám pocit že si zomňa robíš prdel ... :bacha:D:D:D

..radšej som doložil vyškerených smajlíkov aby bolo jasné ako to beriem

[upravil dne 11/4/08 pastorek]

:) :) v tý slovenstině to zní pěkně :)

Odesláno
Původně zaslal: aaischa

to vim :D je to nejak jak se prevadela mena za karla 4tyho nebo nejak tak :D:) nevim presne ale nejak tak to je byla najednou zmena měny

No jasně, máš pravdu. Pět rakouských zlatých bylo deset korun.

Odesláno

Plyná směs rozprášenýho benzínu a vzduchu.. Plyn..

Ted se tu u nás říká\"Dej tomu napít...\" :D:super

Odesláno

Z technického hľadiska by sa pri benzínových motoroch malo hovoriť \"pridaj vzduch\" nakoľko otáčky benzínových motorov regulujeme tým, koľko vzduchu do motora pustíme :D:papa

Odesláno
Původně zaslal: hnusoba

Z technického hľadiska by sa pri benzínových motoroch malo hovoriť \"pridaj vzduch\" nakoľko otáčky benzínových motorov regulujeme tým, koľko vzduchu do motora pustíme :D:papa

super pobavilo ma to :potlesk

Odesláno
Původně zaslal: aaischa

Původně zaslal: robozv

Původně zaslal: Fx

Můj otec říká \"přidej tomu ovsa \":papa

ja tomu hovorim \"daj tomu kakao\"

proč zrovna kakao ? :)

preco kakao?

to je taky pribeh: este ked som mal Favorita viezol som kamosa do prace isli sme asi 100km/h vravi mi daj tomu kakao ja som na to slapol asi 120 po chvilke daj tomu kakao, pridal som na 145 vravi daj tomu kakao, vravim mu uz to viac nejde a on ma odfajcil a vravi ze na radiu a od vtedy tomu vravim daj tomu kakao /to neni vtip ale moj zazitok/ :aut

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...