Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Antivirus opět na programu dne


Mila_S

Recommended Posts

Myslím, že ESET velmi dobře ví, proč prodává tak draze a přitom se hodně prodává. V tomhle případě platí průpovídka, že nejsme tak bohatí...:roker

Jinak McAfee, Kaspersky, Norton osobně považuju za první ligu!

Jen poznámka k Avastu, AVG, považuje-li někdo počet falešných poplachů za kritérium kvality, pak není co dodat. Pamatuji situaci, kdy Avast detekoval i běžné systémové knihovny za viry a pečliví uživatelé mazali a pak plakali :super

Bezpečnost PC má 3 základní pilíře:

1, aktualizovaný operační systém

2, aktualizovaný antivir

3, správně nakonfigurovaný firewall (v nouzi nejvyšší aspoň ten xpéčkový)

Jako vhodný považuji nějaký prográmek proti spywaru (spybot, adaware atd.)

Opatrného uživatele považuji za samozřejmost. :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JJ, spousta lidí je s Avastem spokojena ...

Do tý doby, než si nainstalujou NODa + nějaký Anti-Spyware (třeba AVG je poměrně nenáročný na PC a dokáže si poradit skoro se vším)

Pak hezky koukaj, jak mají čístý PC :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Avast! jsem instaloval ihned po odinstalování NODu a objevil mi spoustu virů, o kterých NOD 32 vůbec nevěděl:P. Systém jsem scannoval oběma antiviry tentýž den, takže jsem si o NODu udělal svůj obrázek:xvul. Jinak, kdo se chce vyhnout virům, ať přejde z Internet Exploreru na Mozillu Firefox:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ladman

Avast! jsem instaloval ihned po odinstalování NODu a objevil mi spoustu virů, o kterých NOD 32 vůbec nevěděl:P. Systém jsem scannoval oběma antiviry tentýž den, takže jsem si o NODu udělal svůj obrázek:xvul. Jinak, kdo se chce vyhnout virům, ať přejde z Internet Exploreru na Mozillu Firefox:super

Kdo ví jestli to byli vubec viry co Avast oběvil, já mám opačnou zkušenost, měl jse Avasta a uplně se mi zabrzdilo PC, nevěděl jsem co tomu je, až když jsem nainstaloval NODa tak mi našel 4 trojany, od ty doby jsem se k Avastu nevrátil, co mám NOD tak je klid;) Taky hodně záleží na tom co si uživatel v tom antiviru nastaví

[upravil dne 1/11/07 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doporučuji pročíst nebo aspoň prohlédnout grafy z testů AV-comparatives.org, což je nezávislá organizace, která se zabývá testováním antivirových programů. Odkaz na poslední testy ze srpna 2007

http://www.av-comparatives.org/seiten/ergebnisse/report15.pdf

Třeba pak změníš názor, co jsou opravdu viry a co jsou falešné poplachy. Za přečtení stojí i Igiho stránka o virech, která se dlouhodobě zabývá virovou problematikou http://www.viry.cz/go.php

Jinak s tvým doporučením Firefoxu mohu jen souhlasit, třeba jen proto, že většina virů je psána pro nejrozšířenější software a to bezpochyby je IE.

[upravil dne 1.11.2007 Dalick]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: tomingo

keď už téma vírusy - zaujímalo by ma, či má význam používať aj 2-3 antivíráky súbežne?:myslim

Ne.

A pokud už po takové kombinaci toužíš, nech běžet rezidentní štít jen u jednoho z nich.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevidím důvod, proč platit za NOD, když Avast je domů zdarma. Zrovna včera jsem jeden instaloval a pohoda. Já osobně nemám žádný antivir. V zaměstnání jsme měli koupený Kaspersky a byl dobrý, jen nenažraný. Teď máme centrálně "výhodně" koupený Symantec a je to ještě nenažranější :( Slabší stroje se normálně zastaví :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na firemnim nb jedu placeny NOD32. Na domacim pc mam free verzi avg a jsem maximalne spokojen a instaluji ji i ke klientum. Na free avastu mi vadi to jejich graficky rozhrani ktery dost zere vykon. Z free jsem jeste zkousel aviru, ale tam mi po case zaclo vadit to vyskakovaci okno s reklamou tak jsem presel na avg.

Jinak doma mam jeste to avg samozrejme doplneny o firewall outpost, ktery je taky free a nenarocny na vykon.

Kazdopadne, ale plati stara pravda, ze nejlepsi antivirus je IQ uzivatele ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Peta

Nevidím důvod, proč platit za NOD, když Avast je domů zdarma. Zrovna včera jsem jeden instaloval a pohoda. Já osobně nemám žádný antivir. V zaměstnání jsme měli koupený Kaspersky a byl dobrý, jen nenažraný. Teď máme centrálně "výhodně" koupený Symantec a je to ještě nenažranější :( Slabší stroje se normálně zastaví :(

Nevidím důvod, proč bych něco kvalitního poskytoval lidem zarma, když ostatní to nabízí za peníze :aut

Ale jestli jsi spokojen tak ok - RESPECT ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V každém případě je lepší mít i Avast než nemít nic. Ale s úrovní antivirů je to jako s každým jiným zbožím - nikdo vám nic nedá zadarmo a čím kvalitnější produkt, tím dražší. A proč je Avast zadarmo? Je to prosté - pouze pro domácí použití je zdarma, protože firma Alwil se zaměřuje na větší zákazníky s centrální správou stanic (tam jsou peníze:)). Samozřejmě u varianty Avast Home Edition chybí technická podpora pro klienty. Stejnou cestou se přece ubírá i Microsoft, kdy své produkty prodává dětem a studentům zásadně levněji a dobře vědí proč. Kdo si na něco zvykne doma, chce totéž v dospělosti v práci. A ještě jedna odpověď - ostatní firmy prodávají z důvodu jiné obchodní strategie: nedovolí si dávat něco zdarma, protože natolik "kvalitní produkt přece nemůže být zdarma" a tak přestože zisk z prodeje domácnostem není srovnatelný s firmami, drží ceny pro image.

4 Peta

Tuším správně, že pracuješ jako já ve "velké firmě", pro jejíž zaměstnance byl velmi významným dnem 1.1.2007?;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem zkusil nainstalovat zkušební verzi ESET Smart Security, musím říct že je to perfektní řešení, obsahuje antivirus NOD32, antispam, antispyvare a plně konfigurovatelný firewall, mělo by to běžet do 7.12. potom bud odinstalovat, nebo koupit. Cena je při 1 nové licenci 1249 Kč bez DPH na rok. Uvidím jak se ukáže, zatím to vypadá velice dobře;)

http://www.eset.cz/produkty-cz/eset-smart-security-x

[upravil dne 2/11/07 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Radek Hurvajz

Původně zaslal: sarkomi

to jsem pozapomněl napsat

V tom případě nemusíš mít ani počítač, to je nejlepší proti virům, na co taky když není k běžnému používání ;)

Mezi náma: drtivá většina lidí v kancelářích nepotřebuje k práci počítač, zatímco bez mikrovlnky být nemůžou. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Kurt

Původně zaslal: Radek Hurvajz

Původně zaslal: sarkomi

to jsem pozapomněl napsat

V tom případě nemusíš mít ani počítač, to je nejlepší proti virům, na co taky když není k běžnému používání ;)

Mezi náma: drtivá většina lidí v kancelářích nepotřebuje k práci počítač, zatímco bez mikrovlnky být nemůžou. ;)

:D:D:DNo to je jasný, já mám taky radši jídlo než comp.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...