Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

P406 hdi vybija bateriu


ajven

Recommended Posts

čo všetko máš z tej výbavy ? ,čo nemáš vylúč a choď po tom jednotlivo, ale skús ešte jednu vec založ tam od kamoša druhú batériu najlepšie čo najnovšiu a nechaj ju v aute 5 dní čo to spraví, ak sa ti dá tak aby si na aute nejazdil. Ak ju vybije ako tú tvoju predtým tak bude niekde v aute skrat na tých spotrebičoch podľa výbavy čo máš, potom jednotlivé spotrebiče postupne zapájať a prekontrolovať najlepšie nejaký autoelektrikár a zistiť, ktorý to z nich robí viac neviem poradiť

:roker

ak by som chcel odpájať po jednom tie všetky zariadenia a vylučovacou metódou to zistiť tak by som potreboval vedieť či hneď za poistkou nájdem všetky tie káble alebo len jeden ten ide niekde do svorkovnice ? Ako to býva zvyčajne zapojené ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zvyčajne to býva zapojene:prívod cez velku poistku 40-50A,na hlavnu svorku poistkovekj skrinky potom na menšie cca 25A(audio,multifunt contr module,BSI,ECM....,potom hned na male 10 -15A(smerovky,svetla,stierace,vetranie....)a potom z malych poistiek ide kabelaž k jednotlivým zariadeniam v aute

tak je to 0,18A = 180mA, je to dosť tak postupne povyberaj vsetky poistky v aute co sa týkaju toho multifunction modulu (klimy,central,dialkove,imobilizer,vystrazne svetla,ostrekovace pred svetiel,navigacný system,daždovy senzor,palubny počitač,spiatočkove svetla,interierove svetla,alarm,strešne okno,vystražne zariadenia,stierač zadneho okna, v tvojom prípade poistky F13 až F40 a zisti ktory další okruh za tou poistkou F9 to robí ten odber??

[upravil dne 3/7/07 MrVain]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

sevas,

v sobotu som vlietol na to, že sa pozriem ako sa bude správať auto, keď by som vypol obvod lde je tá 5A poistka. Takže auto sa dá naštartovať, ale ručičky na tacho ostanú ukazovať hodnoty, t.j. zasekol sa palivomer, teplomer. A najväčšia bomba bola, že keď som vystúpil, nešiel ani central. Kľúčom som akurát zavrel dvere u šoféra a ostatné dvere boli otvorené. Smola ako ďas.!!! :bojim

už fakt neviem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 měsíce později...
Původně zaslal: ajven

sevas,

v sobotu som vlietol na to, že sa pozriem ako sa bude správať auto, keď by som vypol obvod lde je tá 5A poistka. Takže auto sa dá naštartovať, ale ručičky na tacho ostanú ukazovať hodnoty, t.j. zasekol sa palivomer, teplomer. A najväčšia bomba bola, že keď som vystúpil, nešiel ani central. Kľúčom som akurát zavrel dvere u šoféra a ostatné dvere boli otvorené. Smola ako ďas.!!! :bojim

už fakt neviem.

takže sa musím vrátiť k tejto téme, lebo mám sakra problém s tým vybíjaním autobatérie. Odkedy takto mrzne tak striedam dve autobatérie v aute len,aby som mohol ráno naštartovať. Tak ako som písal na tomto fore v inej téme tak sa mi vybila bateria úplne, čo predtým vôbec nerobilo. Dnes mám novú skúsenosť, že som vybral celkom von tú poistku F9 /5A/ ale batéria ráno bola aj tak vybitá. to už som z toho jeleň. Potom to musí vybéjať niečo úplne iné.:myslim :myslim:myslim

Môže to byť altrnátor? alebo čo potom? síce mám dohodnuté na budúci týždeň návštevu u jedného týpka, tak sa chcem dopátrať k bližšiemu cieľu. Podľa dnešnej skúsenosti to vôbec nemusia robiť zámky a lebo centrál ale úplne niečo iné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejjednodušší zjištění plíživého vybíjení nebo taky mikrozkratu je velmi jednoduché (alespoň u starších aut bez elektroniky)-odpojit -pól a pokud při připojení jiskří je tam mikrozkrat.Dle vlasstních zkušeností to nejspíše dělají světla ve stropu nebo sloupcích,event.v kufru.Jinak bych v tomto případu opravdu proměřil AKB,dle mne je KO,a dobíjení na altiku,min.dobíjecí napětí co by se mělo naměřit je 13,8V a max 14,2v

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: dýzl

Nejjednodušší zjištění plíživého vybíjení nebo taky mikrozkratu je velmi jednoduché (alespoň u starších aut bez elektroniky)-odpojit -pól a pokud při připojení jiskří je tam mikrozkrat.Dle vlasstních zkušeností to nejspíše dělají světla ve stropu nebo sloupcích,event.v kufru.Jinak bych v tomto případu opravdu proměřil AKB,dle mne je KO,a dobíjení na altiku,min.dobíjecí napětí co by se mělo naměřit je 13,8V a max 14,2v

dobíjanie sme merali. Na voľnobeh 14,25 V a v záťaži a pri súčasnom držaní plynu na 2000ot/min. bolo U=14,0 V. takže to by nemalo prebiť batériu. Ale ako som písal už predtým, striedal som dve batérie v aute a obe vubíja. Takže vylúčená možnosť, že to robí batéria. Od včera poobede ostala + svorka odpojená a ráno som to naštartoval na prvý šup! takže batéria v dobrom stave. Už len tak zohnať teplú garáž a merať kde je ten odber.:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: dýzl

Nejjednodušší zjištění plíživého vybíjení nebo taky mikrozkratu je velmi jednoduché (alespoň u starších aut bez elektroniky)-odpojit -pól a pokud při připojení jiskří je tam mikrozkrat.Dle vlasstních zkušeností to nejspíše dělají světla ve stropu nebo sloupcích,event.v kufru.Jinak bych v tomto případu opravdu proměřil AKB,dle mne je KO,a dobíjení na altiku,min.dobíjecí napětí co by se mělo naměřit je 13,8V a max 14,2v

mel jsem kdysi podobny problem, a to na Mitsubishi galant 1.8 td, taky mi po trech dnech stani nesel nastartovat, dobil jsem baterku a slo to, pak zas ne, myslel jsem, ze je chyba v baterce, nastesti jsem ji mel od kamarada, ten ji promeril odporovym merakem, zjistil, ze je dobra ( byla asi 0,5 roku stara - jo, je to 6 let a beha stale, jen v jinem voze), tak sem se obratil na manika, co do techto aut delal a uz mi neco spravoval, takze sem mu veril, ten mi auto po tydnu vratil s tim, ze byl spatnej altik a ze ho musel spravovat, stalo me to 4.500,- kc, no a po par dnech po oprave pri nejezdeni jsem opet nenastartoval. Nedalo me to, sel jsem taky merit, dostal jsem stejny tip na to jiskreni pri zapojovani - polu, ze bude zkrat, no a nakonec jsem zjistil, ze mi trvale sviti svetlo v kufru. Po serizeni spinace to uz nedelalo, ale vyhodil jsem zbytecne 4,5 tisice, od ty doby jsem jiz auto tomuto opravari nesveril.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pridávam, ďalšie informácie k tomu vybíjaniu. Dnes som postupne vypínal poistky v motorovej časti vedľa ABS. nič, žiadna z nich nemal vplyv na odber prúdu. ten na začiatku merania sa pohyboval na 5-6A. čo je sakra veľa. Potom som vyťahoval poistky pod volantom. tiež nič. žiadna nemala vplyv na odber. Potom som tam našiel tu riadiacu jednotku. Zistil som ,že mám siemens. To len tak mimochodom. Neviem, ži je možné bez nejakého poškodenia ju odpojiť. Ale skúsil som najbližšie dva konektory z nej vytiahnuť a vtedy som zistil, že ten širší konektor /malý plochý modrej farby/ kde sa odpája pomocou pohybu páky nastal pokles odberu prúdu. potom som dal konektor naspäť a odber ostal tak ako v lete 0,19 A až 0,27A, čo v mojom aute je takpovediac bežný odber v kľudovom stave. Potom som prešiel na dnešnom napadanom čerstvom snehu domov do Púchova asi cca 5km. a zmeral som osber doma pri paneláku. A bum! odber cca 13 -14 A ! :bojim:grr

To už fakt neviem.

žeby sa dostal sneh niekde za batériu na niektorý spotrebič napr. alternátor ? Je možné, že niektorý spotrebič je napojený bez poistky na batériu priamo? ako by to potom malo súvis s tou RJ ? že keď som odpojil konektor, klesol odber do normálu a potom to bolo v pohode až kým som neprešiel nejakých 5 km?

Prosím ak by ste niekto niečo vedeli ako to funguje poraďte.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: ajven

pridávam, ďalšie informácie k tomu vybíjaniu. Dnes som postupne vypínal poistky v motorovej časti vedľa ABS. nič, žiadna z nich nemal vplyv na odber prúdu. ten na začiatku merania sa pohyboval na 5-6A. čo je sakra veľa. Potom som vyťahoval poistky pod volantom. tiež nič. žiadna nemala vplyv na odber. Potom som tam našiel tu riadiacu jednotku. Zistil som ,že mám siemens. To len tak mimochodom. Neviem, ži je možné bez nejakého poškodenia ju odpojiť. Ale skúsil som najbližšie dva konektory z nej vytiahnuť a vtedy som zistil, že ten širší konektor /malý plochý modrej farby/ kde sa odpája pomocou pohybu páky nastal pokles odberu prúdu. potom som dal konektor naspäť a odber ostal tak ako v lete 0,19 A až 0,27A, čo v mojom aute je takpovediac bežný odber v kľudovom stave. Potom som prešiel na dnešnom napadanom čerstvom snehu domov do Púchova asi cca 5km. a zmeral som osber doma pri paneláku. A bum! odber cca 13 -14 A ! :bojim:grr

To už fakt neviem.

žeby sa dostal sneh niekde za batériu na niektorý spotrebič napr. alternátor ? Je možné, že niektorý spotrebič je napojený bez poistky na batériu priamo? ako by to potom malo súvis s tou RJ ? že keď som odpojil konektor, klesol odber do normálu a potom to bolo v pohode až kým som neprešiel nejakých 5 km?

Prosím ak by ste niekto niečo vedeli ako to funguje poraďte.

Napřímo je napojený alternátor, pokud by byla prošlehná dioda tak by to odběr mělo, a odběr by jsi měl měřit cca pul hodiny po jízdě, až když je všechno vypnutý, ta řídící jednotka po vypnutí klíčku ještě něco přehrabuje.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ajven: tých 13-14 A si nameral na tom čínskom multimetri do 10 A? :o:bojim To by už mala rachnúť poistka v ňom... :myslim

Nedávno som riešil podobný problém, ale na 106ke: pokojový odber z aku 0,23 A. Po vymontovaní rádia nemenovanej značky 0,01 A, to lebo nemám RJ ani ďalšiu zbytočnú elektroniku.

Ak sa Ti niekto v tom aute už pred kúpou hrabal v elektrike a čosi-kdesi zle zapojil (nasvedčovala by tomu tá chýbajúca poistka na audio), pri postupnom vyťahovaní a vkladaní poistiek nemusíš nič zistiť. Skúsil si vytiahnuť všetky naraz?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napřímo je napojený alternátor, pokud by byla prošlehná dioda tak by to odběr mělo, a odběr by jsi měl měřit cca pul hodiny po jízdě, až když je všechno vypnutý, ta řídící jednotka po vypnutí klíčku ještě něco přehrabuje.

Máš pravdu Hurvajz, tá bsi ešte chvíľu niečo necháva zapojené. Ale dnes ráno som na to vlietol a musím povedať,že po celodennej robote to nakoniec fachčí ako má. aspoň teraz večer to má odber iba 0,05 A čo som fakt nemal ani cez leto 2007 keď som sa trápil s tým odberom 0,27A. Tak sa zdá, že mi to robili káble v spolujazdcových dverách, kde skrutka, ktorá drží reprák bola taka dlhá, že skratovala zväzok káblov do ovládača = spínača okna spolujazdca. Tri vodiče tam boli preseknuté. Bola to dnes ťažká operácia. Od minulého týždňa mi nešlo ovládanie spolujazdcového okna šoférovým spínačom. Tak som rozhádzal šoférovú stranu, aby som pozrel káble. Mal som už predtým čiastočne demontovanú poistk. skrinku a riadiacu jednotku tak som zhodil tapec pod poistkami a nazrel na kabeláž medzi šoférovými dverami a autom. Vtedy som zistil, že už mi vyhadzuje poistky na riadiacej jednotke keď chcem dať spolujazdcove okno hore, dole išlo v pohode. Tak som rozobral spolujazdcove dvere a vtedy som našiel pod reprákom ten zväzok káblov natrhnutý skrutkou. Tak som ich prepájkoval a zaizoloval. Potom som mal ešte zopár problémov s napájacím napätím oboch spínačov. V tom konektore na šoférovej strane sa dostala nejaká špinka a prestalo ísť 12V do oboch spínačov okien.:bojim potom som musel prekutať schému zistiť číslo kábla a zistil ktorý kábel to je a išiel som po ňom. Zrada bola v tom konektore. Musel som to prečistiť malým špendlíkom.

Teraz večer už sa zdá odber z batérie 0,05. Ale najskôr po vypnutí auta a zamknutí diaľkovým ovládaním je odber 0,18A až neskôr po cca5 min. ešte niečo riadiaca jednotka vypne a mám tam už 0,05A. Kurňa jak to pojde aj zajtra ráno tak to oslavim.

Ako v tej pesničke od kabátu kde v refréne spievajú "tak to oslavim!" nesmiem to zakríknuť.:nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 7 měsíců později...

ozyvam sa az po dlhsej dobe lebo tuto zavadu mam sice stale na voze, ale k nicomu dalsiemu som sa nedostal az teraz nedavno. Uvediem zopar info s cim potrebujem pomoct. Ale ozrejmim na zaciatok najskor co som riesil nedavno. Vymenil som displej a chcel som aktivovat ukazovanie spotreby na PP, tak ako to robia na inych hdi 66kw verziach. Tak som skocil k Machylovi, ktori tu ma soft a chceli sme to aktivovat. Lenze neslo to aktivovat lebo mu vyhodilo chyby pre komunikaciu. Vyhlasilo chybu DATA BARRE. Viete niekto co to znamena? Ked sme si dali vypisat cez Help nejake pomocne info tak nam pisalo a kreslilo na obrazovke nejaky skrat medzi kablom od BSI do PP.

Neviem teraz ci to nahodou nesuvisi prave s tym vybijanim, ze niekedy ostane nieco nahodene aj po vypnuti motora prave od BSI. Nemam pri sebe teraz tie papiere, kde som si poznacil vsetko, ale viem ze je to kabel c.19 z BSI, neviete nahodou kde by som nasiel popis vsetkych cisel kablov k bsi alebo popis zbernic? Pretoze tych konektorov na BSI je viac. Ked som pripajal ten kabel od bsi ku konektoru pod volant na prepojenie packy. Skusim zohnat aj zobrazenia, len bola nevyhoda ze na tom notebooku nebol funkcny klaves Print Screen a nedalo sa ukladat hlasenia z Peugeot Planet do Wordu na uchovanie.

Tento tyzden po pobediach skusim rozobrat panel od PP a pozriet vsetky kable od bsi, ak je niekde skrat tak to skusim najst.

Dnes pobede doplnim dalsie info, pamatam si len ze napatie U1= 0V a to tiez vyhadzovalo ako chybu.

Doprcic nielen ze to vybija ale ani spojazdnit spotrebu na PP neslo, lebo nechcelo prijat prikaz z PC do bsi, kvoli chybe komunikacie. Tam musi byt nejaka zrada, v tych zvazkoch.

:grr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

rozobral som si predny panel a pristrojovku pod volantom aby som mohol pohladat ten skrat ak je teda tam nikde od BSI na vodicoch 9004B a 9005B ako sa pisalo v diagnostike. Nasiel som tam jedno divne zapojenie a to bieleho vodica 9005B na modry vodic z autoradia. Viete mi niekto z hlavy napisat naco sluzi na autoradiu modry vodic? Nie je to nahodou nieco s antenou alebo zosilnovacom? Na autoradiu co tam mam Panas. tam nie je popisovacia legenda. :nevim

Inak ten biely vodic som pre istotu rozpojil a radio hra bez chyby.

Ten druhy vodic 9004B ani nebol zapojeny do radia tak ako ukazuje schema. Trochu som to do nej popisal.

Mozno sa niekto z vas najde a povie ako to mam mat zapojene. Cauko

[upravil dne 11.9.08 ajven]

post-0-14109602075309_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 týdnů později...

tak som si nasiel ten modry vodic, podla netu by to mal byt vodic z radia ku antene, alebo predzosilnovacu anteny.

Takze mozno z toho radia isiel nejaky bludny prud do bsi tam kam nemal. Mozno to casom zblblo celu bsi jednotku. zatial mi to auto nevybilo ani raz, mam to odpojene uz asi tri tyzdne, takze stale testujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja sa divim, ze mas na to nervy. Asi ho musis mat hodne rad. Mam take iste, ale za 15 mesiacov, a najazdenych 32000 km, som nemal vobec ziadny problem s nicim... a kazdy nadava na ten siemens... Tak ma len napadlo, ze ci ti nesvieti svetlo v odkladacom kasliku pred spolujazdcom. Viem ze svieti iba pri zapatom zapalovani, ale keby ti blbla BSI, moze omylom nieco aktivovat. Za pokus nic nedas. Ja mam origo radio, takze keby si chcel mohol by som ho skusit vytiahnut, a pofotit kable, ale inac neviem, jak ti pomoct.. zatim hodne zdaru..;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to vies, ze ked nieco sa drbe tak to chces mat vyriesene. Prave teraz sa pre istotu drbem s mobilom, do ktoreho zas nejde v jednom kuse nakopirovat na pamatovu kartu cedecko z PC. Tu ma vytaca mobil aj s bluetoothom a v aute zase vybijanie, clovek si nevyberie. SLak ma ide trafit!!!:bacha:bacha

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...