Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Osoba blízká


oddie

Recommended Posts

Původně zaslal: oddie

Nevím, jestli troufalé, ale každopádně dost nepochopitelné. Ale není to první tvoje nepochopitelná reakce zde na fóru, a zřejmě nejen pro mě, jak jsem si už stačil všimnout... Docela by mě ale zajímalo, jak by ses v této situaci zachoval ty, a ještě mnohem více by mě zajímalo, jakou lepší stylistiku bys dokázal vyplodit, když tuto shazuješ jako \"rádoby ironickou\". Podle mě (nejen) je to napsané velmi trefně...

Navíc já vždycky zpozorním, když slyším nebo čtu výrazy \"rádoby\" či \"takzvaný\". Pro lidi cca nad 30 určitě není těžké uhodnout, proč ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ad odpověď od dotyčného \"nejvyššího místního náčelníka\" - podle mě se s tím vypořádal celkem se ctí. O moc jinak ani odpovědět nemohl, pokud nechtěl ztratit tvář, odpovědět v každém případě musel - musel vrátit tu stravenku, a evidentně mu muselo být jasné, že se oboje prosákne na veřejnost. Takže až na ty drobné gramatické chyby (na dnešní poměry velmi drobné, a automatickými opravami asi neodhalitelné) se s tím vypořádal fakt solidně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že je to perfektní z obou stran...

Pan Drs to nejspíš \"nejvyššímu náčelníkovi\" posílal s prvky ironie záměrně a čekal, že se naštve a neodpoví mu. Oproti tomu to na policii pojali velmi zodpovědně a s humorem a to se mi líbí:super

Ovšem zda-li to pan Drs myslel vážně, tak nevim, nevim, zda-by se nad sebou neměl zamyslet...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tušil jsem, že to je troufalost (že to je nepochopitelné, je spíš problém váš, než můj). Že se s tím ten \"náčelník\" vypořádal se ctí, s tím souhlasím, že nemohl odpovědět jinak, s tím hrubě nesouhlasím. Možná je to u mě profesionální deformace - to, co dělám, mi nedává možnost zachovat v odpovědi styl tazatele (když je hrubý, být taky, když je ironický, ironizovat taky). Cítím to tak, že ta odpověď nebyla profesionální (jinak nic proti ničemu). Tou pitomostí jsem myslel tu neprofesionalitu jako takovou, ne že by odpovídající byl pitomec.

4Garfield: slovo \"rádoby\" je prostě slovo, nic víc - ty musíš mít z \"těch\" časů fakt nějaký trauma. Holt se snažil o ironii, jak se mu to povedlo si každý přebere sám.

Můj názor, nic víc. Nedělejme z toho další flame.

btw: jak bych odpověděl já asi vyplývá z výše uvedeného, ale hlavně je to naprosto nerelevantní - Mgr. Drs ke mně na školení komunikačních dovedností stejně nepůjde. Ostatně nemusím být odborník, abych poznal, že mi blbě hraje televize. Tady asi neplatí \"když to sám líp neumíš, tak nekritizuj\".

[upravil dne 11.8.06 graver]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oddie

Ale není to první tvoje nepochopitelná reakce zde na fóru, a zřejmě nejen pro mě

To mě fakt mrzí - pokud může být konkrétnější, rád ti cokoliv vysvětlím. Jen si nepleť nepochopení a nesouhlas (i když první bývá často příčinou druhého). :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Parkování v protisměru může být nebezpečné - ale jen v noci nebo za snížené viditelnosti, kdy by takto zaparkované auto mohl řidič auta jedoucího přehlédnout, neboť auta obvykle nemívají na čumáku odrazky.

Za světla nebo pod lampami veřejného osvětlení je to ale něco jiného, takže mě taky docela vytočilo, když jsem jednou do jel do Berouna na dopravní inspektorát pár minut před polednem a v domnění, že jim od 12:00 začíná polední pauza, jsem to nechal stát za dalším takto zaparkovaným autem chlapíka, co tam na tom úřadě vyrábí fotky do občanek, řidičáků apod.

Je fakt, že to ode mně bylo drzé, zaparkovat takto (byť jen an pár minut) přímo naproti policajtárně - na druhé straně však tehdy zase nebylo od těch policajtů zcela korektní, že mě ten lístek za stěrače vrzli a tomu fotogafovi, který tam tak zjevně parkoval pravidelně, ne.

Takže je mi dnes o to více líto, že jsem tehdy o té fintě z \"osobou blízkou\" nevěděl a při \"podávání vysvětlení\" se pokorně přiznal a zaplatil ony (tuším) dvě stovky.

Tahle finta se prý totiž dá použít při jakémkoliv špatném parkování s výjimkou těch případů, kdy špatně zaparkujete přímo před očima policajtů - a to dokonce i v případě, že po návratiu k autu na autě budete mít botu, neboť podmiňovat její sundání zaplacením pokuty policajti (a to jak ti \"státní, tak městští) nesmí, i když tak prý někdy (a to zejména ti vejlupci od MP) činí.

Jestliže tak totiž učiní a budete schopni to doložit (nejlépe svědectvím osoby jiné než blízké nebo zvukovým záznamem), půjde jednoznačně o zneužití pravomoci veřejného činitele - takže pokud bych někdy nedejbože našel po návratu k autu na některém z jeho kol botu, bude diktafon v mé Nokii N70 v pohotovosti...

[upravil dne 11.8.06 LubošK]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli jsem to správně pochopil, tak s tou osobou blízkou je to teď po novele asi takto:

§10/3 pouze nově ukládá sdělit totožnost osoby, která vozidlo řídila - obecně jakékoliv. V původním znění to vůbec nebylo - pokud jste tedy sdělení totožnosti odepřeli, nebyl to přestupek.

Novelou však není dotčen §60/1 zák. o přestupcích, tzn. můžete odepřít sdělení totožnosti osoby blízké, nikoliv (na rozdíl od původního znění) jiné osoby.

Jinými slovy: před novelou nebylo přestupkem odepření sdělení totožnosti vůbec, teď už to přestupkem je, pokud nejde o osobu blízkou.

Je to tak nějak?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně tak!

Alespoň k něčemu je ten humbuk kolem novely silničního zákona dobrý, neb nebýt toho, tak já vůl platím ty pokuty za špatné parkování dál.

Ne že bych to dělal vědomě - ale jednou v Brně jsem např jel ulicí a viděl, že asi tak v polovině té ulice je v protisměru v řadě parkujících aut volné místo k zaparkování. Tak jsem to způsobně otočil, zaparkoval... a asi tak po měsíci mi přišlo předvolání k \"podání vysvětlení\", neboť na konci té ulice prý byla v protisměru značka \"zákaz stání\" (což jsem přes ty stromy tam při otáčení neviděl).

A já vůl se tehdy \"doznal\" a zaplatil (samozřejmě aniž bych se dozvěděl, zda poctivě obeslali řidiče všech tam parkujících aut)...

[upravil dne 11.8.06 LubošK]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dokud bude PČR hledat cestu nejmenšího odporu a prudit tam, kde mají největší vejvar v poměru k pracnosti, tak se holt budeme muset schovávat za triky typu \"osoba blízká\".

Já se snažím jezdit tak, abych moc nesponzoroval (ne, že bych byl taková lilie, ale mám pro ty prachy lepší alokaci :D ), ale na poslední akci budu vzpomínat dlouho: stál jsem u krajnice podél kolejového pásu, na ulici, dlouhé pár stovek metrů. Jako všichni ostatní (odhadem ke stovce aut, minimálně). No, a jednoho předvánočního dne přišla pozvánka na meeting. Netuše, o co go, jsem tam šel a ejhle - ono to nebylo tři metry od tramvajového pásu (uznávám - bylo to něco málo přes dva). Když jsem se pokoušel smlouvat, stáhl jsem to z litru na pětikilo - pak mi policistka (mimochodem dost klidná a vstřícná) s úsměvem sdělila, že ta pokuta není za jeden přestupek, ale za 12!!!. Bodejť - stál jsem tam každý den - nedošlo mi to, stejně jako ostatním. Ukázala mi i fotky - oni si prostě udělali tichou dvoutýdenní akci, při které to zdokumentovali a pak to rozjeli. Taky mi ukázala cca 1m stoh dokumentů v koutě - se slovy \"tohle je celá vaše ulice\" :grr

Tož takhle se to dělá...

nebo takhle:

http://auto.idnes.cz/finta-policie-co-kilometr-to-radar-drt-/automoto.asp?c=A060811_125720_automoto_fdv

:roll:potlesk

btw: to jsem měl ještě štěstí - stával jsem tam takhle už asi 10 let :super

Teď už tam stojí jiní. Vždycky takhle před svátky se pár dní objevuje policejní auto... Vystoupí chlápek a něco si fotí... Nikdo nechápe, co a proč...

[upravil dne 11.8.06 graver]

[upravil dne 11.8.06 graver]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: graver

Tak koukám, že Oddie není jediný, komu to přišlo:

http://blok.rozanek.cz/?p=1675

... a mně od kolegy před chvílí. To zas bude pěknej řetězák.

Otázka je, jestli to za pár dní nenajdeme na hoax.cz...

Jojo, už to pěkně koluje :)

Jinak dneska sem se v hospodě dozvěděl, že je aférka kolem chyby v zákoně, která zakazuje motorovým vozidlům zastavovat na autobusových zastávkách a mot. voz. je samozřejmě i autobus takže podle zákona má autobus zákaz zastavit na autobusové zastávce.

Je to fakt?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi máš na mysli §27/1/f, který zakazuje zastavit a stát na zastávce \"řidiči\", přičemž \"řidič\" je ve smyslu §2/d opravdu i řidič autobusu. Tohle už ale bylo i ve staré verzi, pokud se nemýlím. I jinak je to v klidu - kdyby se taková situace nějakou bizarní shodou okolností dostala před soud, byl by vyhodnocován legislativní záměr.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To šlo rychle :D :D :D

On možná ten policajt nebyl takovej prosťáček, kterej přistoupí na cizí hru. Možná věděl, že to skončí v médiích, možná chtěl ukázat masám policii s lidskou tváří - nejsme jen suchaři, co rozdávají pokuty...

A možná celou vymyslelo PR PČR (jestli něco takového mají). V tom případě svou poznámku a pitomé hře beru zpět :potlesk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...