Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Koupit P807 do 60.000Kč


Vlado81

Recommended Posts

před 5 minutami, Vena garážmistr napsal:

Chytrý rádce píše  Vstřikovací lišta 18 (Nm). 

A pak už žádný dotažení? Treba o 90⁰

Ja snad vyměním i prahy na streetu.

Dekuji.

Kde jsou ty časy kdy sem si v r.2003 koupil auto za 60.000kc 14let stary a byl šťastný jak blecha. Renault 19 1.7 benzín myslím a vůbec neshnily.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@filoyof012000

Však jsem to dával jako příklad.  Že jsou na trhu Experty nebo jejich deriváty kde se k ceně Travellera nebo derivátu dostaneš nebo přiblížíš. 

 

https://www.carvago.com/cs/auto/35638602/peugeot-expert-tepee-l2h1-allure-120-kw-5fadd40c5241a

 

https://www.carvago.com/cs/auto/33952783/citroen-spacetourer-m-2-0-150-110-kw-5f6bfdb27e8f8

Upraveno uživatelem Vena garážmistr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, Vlado81 napsal:

Ja snad vyměním i prahy na streetu.

Dekuji.

Kde jsou ty časy kdy sem si v r.2003 koupil auto za 60.000kc 14let stary a byl šťastný jak blecha. Renault 19 1.7 benzín myslím a vůbec neshnily.

To mne u 807 taky hodně překvapilo, že začaly prahy korodovat (a to jsem měl starší auto a daleko méně koroze - jenom počínající náznak koroze pod barvou). Proto jsem před lety přešel k Peugeotu (406), protože měli pozinkovanou karoserii, nerezly a nechtěl jsem to už nikdy řešit. Jenže ta doba je už asi pryč.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To @Medvěd:

Tak to jsem měl na 406 asi štěstí. Po dvanácti letech byla karoserie včetně prahů bez koroze. Problém trochu dělaly akorát páté dveře v místě, kde byl promáčklé a fušersky před prodejem opravené.

Však ty jsi měl taky jednu, pokud si pamatuji.

To už se asi vyplatí si držet záruku na prorezavění karoserie, ale to se musí chodit na pravidelné kontroly (majitel předemnou se na to vykašlal - poplatek 800 Kč a tak mi záruka na karoserii unikla i u mého nového 4,5 roku starého auta).

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ono s tou zárukou proti prorezivění karoserie je to tak, že si těma každoročníma poplatkama za prohlídku zaplatíš případnou výměnu některého dílu karoserie, nebo budeš mít kastli po dobu záruky OK a peníze za prohlídky jsi hodil do kanálu..., lepší a levnější pro výdrž karoserie je auto pravidelně stříkat v dutinách a na spodku :roker

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U Citroënu jsou to celkem 4 prohlídky za 12 let (po čtyřech letech a potom po dvou). Jedna stojí 800Kč, takže dohromady 3200Kč což není zas tak moc. Problém může nastat, pokud najdou nějaké vnější poškození karoserie a budou vyžadovat jeho opravu u nich v autorizovaném servisu nebo pokud se karoserie někde poškodí, tak musí být oprava také u nich (nevím jak moc to jsou pojišťovny ochotny proplácet). To by tu záruku mohlo prodražit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Leo napsal:

To @Medvěd:

Tak to jsem měl na 406 asi štěstí. Po dvanácti letech byla karoserie včetně prahů bez koroze. Problém trochu dělaly akorát páté dveře v místě, kde byl promáčklé a fušersky před prodejem opravené.

Však ty jsi měl taky jednu, pokud si pamatuji.

 

 

 

Ano - a koroze prahů byl jeden z hlavních důvodů prodeje.

Problémy s prahy na 406ce měl i můj brácha, z klubáků určitě Péťa a Hurvajz, naposledy i moje kamarádka, co 406ku v lednu nabízela k prodeji a nakonec si jí odvezl někdo z 3000 na díly

Upraveno uživatelem Medvěd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Já jsem koupil na začátku září C8 rok 2008 2,0HDI 88kw 229tis. km bez FAP za 57tis.

Bylo jasné, že bude potřeba nějaké investice takže jsem se s cenou dostal na 69tis. kč, ale pokud se hned něco nepodělá je auto připraveno na další kilometry.

Já s tím teda jezdím málo tak se toho snad nebude kazit moc na jednou. Za dva a půl měsíce najeto cca 2300km.

A přes zimu bych to chtěl nechat schované v garáži, na ježdění v zimním marastu mám starou O1.

Co se týká karoserie tak jediný rezavý flíček byl v prahu v průměru cca 5mm. Tak jsem ho na doporučení klempíře odvrtal do zdravého plechu, zakytoval tmelem se skelným vláknem a přetřel tlumexem.

Takže sehnat slušnou 807 nebo C8 za cca 70 se dá, ale spíš to bude o náhodě. Já jí sháněl tři měsíce.

 

 

Upraveno uživatelem cvrnda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...