Jump to content

Náhrada halogenových žárovek..


Recommended Posts

Ja na 308 pár rokov používam Philips WhiteVision H7 a som celkovo spokojný. Oproti bežným H7 neporovnateľne lepšie aj výdrž je jedna z najlepších, uvádzajú myslím 450 hod. Nemám síce odsledované koľko to reálne je, no určite ich nemením často, samozrejme mám samostatné denné svietenie. Bohužial s inými výkonnými H7 neviem porovnať.

Link to post
Share on other sites

Ja už asi 10 let použivam Osram NB Silver, ted co jsou inovovaný tak už mají cca 19000km a stale svítí. Ty starší ještě s nazvem Silverstar 2 vydrželi max 14000km a pak odchazeli.

Jako svítím s nima i ve dne, pokud maš denní svícení tak vydrží mnohem mnohem déle.

Viz třeba moje vlakno

 

Edited by Radek Hurvajz
Link to post
Share on other sites

Ta životnost mě celkem netrápí.. přes den denní svícení a minimum nočních jízd, jen chci aby to trochu svítilo. Ty základní světla..nic moc, potkávací ještě docela jdou, ale dálkové jsou katastrofa..

Koukal jsem i na ty nové Osram LED, schválené zatím pouze v Německu ... nevím. 

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Osram nightbreaker laser používám, svítivost super, bělost taky, ale výdrž cca 13tkm, to je pro mě málo, nemám denní svícení, proto chci zkusit ty silver. Ale pokud někdo má denní svícení, tak je laser určitě volba číslo jedna. Osobně teď sháním co pořídit, abych zachoval stejnou bělost světla, ale delší životnost. Možná se po 10ti letech podívám k Philips. Zatím jsem používal pořád jen Osram nightbreaker, od samého jejich počátku, co používali tuto řadu, ale světelnost šla nahoru, ale bohužel na úkor výdrže. Pokud jsem měnil žárovky za cca 1 rok, v případě unlimited, kde to vydrželo cca 18tkm,tak super, ale teď už se dostávám na necelý 3/4 rok, a to už je pro mě málo. 

Link to post
Share on other sites

Mám ty NB Laser a oproti klasické LL žárovce svítí o poznání lépe. Aktuálně s nimi najeto 40 tkm (ale mám DRL). Každopádně až bude ECE homologace pro NB LED, ´tak na ně určitě přejdu, ostatně má 308 je první a jediný Peugeot na který je NB LED přímo homologována, ale jak je již zmíněno, prozatím jen v Německu. 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...