Jump to content

Tomas00

User
 • Content Count

  21
 • Joined

About Tomas00

 • ID člena
  53980
 • Rank
  Mám víc než 10 odpovědí :-)

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 308
 • Rok výroby
  2011

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Stupava
 • Stát
  Slovenská republika

Recent Profile Visitors

1,135 profile views
 1. Tiež som to podľa toho citroen fóra pozeral na diagnostike na 308 a nevedel som ktorú možnosť zvoliť aby mi to fungovalo ako obyčajné - nie riadené dobíjanie, ale z tých možností mi ani jedna nepripadala ako tá čo zodpovedá "NON CONTROLLED ALTERNATOR", tak som to radšej nemenil. Mám iba vytiahnutý konektor s káblikom z alternátora, cez ktorý ide to riadené dobíjanie. Generuje to síce tiež nejakú chybu, ale inak mi napätie skáče aj pod 13 V, takto sa drží nad 14 V.
 2. Tak u mňa tá guma pekne dosadá na plastovú časť. Aj mne to príde, že tá deformácia na predchádzajúcich obrázkoch môže byť od nafty, ja pri tankovaní vždy oklepem pištoľ v nádrži a dávam pozor, aby sa nafta nedostala moc kde nemá, no aj tak je ten priestor dosť zašpinený. Toto je už relatívne čisté, čistil som ho asi len raz cca pred 3-4 mesiacmi.
 3. U mňa to vyzerá takto, nič tam nejako nevytŕča.
 4. Použil som hokejový puk, do ktorého som vykružovákom spravil cca do 2/3 hĺbky otvor a vyrezal. Zo spodu pod skrutkou som to pre istotu podložil pásovinou a s ložiskom to išlo úplne ľahko. Priemer tej diery som ale spravil príliš veľký asi 60 mm, asi by stačil aj menší 50 mm a puk sa už dosť pri tom stláčal tak som ho radšej zahodil. Ale zvyšok - skrutka M10x1,25x80, ložisko, podložka, pásovina môžem posunúť ak by bol záujem.
 5. Tak som sa na to pozrel a 4 uchýty v zadnej časti môjho krytu sú na matky, ktoré sa šróbujú na trčiaci závit - je to na to obrázku zo SB č. 71, 72. Je to akoby opačne voči tým trom v prednej časti - matka v "klietke" uchytená na plechovej lište pod chladičom 73 + skrutka 70. Inak aj ja som po prečítaní rôznych príspevkov na túto tému prelisoval ten výpušťák.
 6. Myslím, že úplne vzadu, teraz neviem či sú 2 alebo 4, je to uchytené matkami, odfotím ak nezabudnem.
 7. Naozaj aj pre môj VIN to mám v SB rovnaké a napriek tomu mám ten kryt dlhý ako na obrázku (hoci najskor je tam LARGE a potom KRÁTKY). Niekoľkokrát som ho mal dole pri výmene oleja - ak niekto neverí asi o týždeň idem znovu meniť tak môzem odfotiť. Tá zadná časť už nie je pod motorom, ale ďaleko v zadnej polovici auta, tiež som sa čudoval načo je to také dlhé, dlhšie trvá kým to zhodíš - drží to asi na 11 bodoch a horšie sa s tým manipuluje. Je to zaujímavý poznatok, ja mám auto z r. 2011, vyrobené asi krátko po fl. tak možno neskôr už dávali krátke kryty.
 8. Pozrel som si túto časť kedže ma to može tiež čakať a pravdepodobne je na tej stránke k tomu nesprávny obrázok alebo to nie je správny diel. Je to akoby skrátená verzia toho krytu lebo podľa SB aj podľa vlastného zistenia je reálne dlhší, obrázok zodpovedá: https://www.myparto.com/en/body-parts/underbody-protection/ORIGINAL-Citroen-Peugeot-Unterfahrschutz-Unterbodenschutz-C4-308-8108-ER_PE393A613L čo je už ale iný typ.
 9. Tomas00

  3008 batéria

  Len pozor to dobíjanie - veľkosť napätia - môže byť pri nových autách trochu mätúce. Pri riadenom dobíjaní - keď do toho zasahuje aj rj motora - môže byť to napätie aj dlhodobejšie nižšie, písal som o tom, vlastná skúsenosť. Keď batériu menili v autorizáku ak mala inú kapacitu snáď nezabudli nastaviť cez dia správnu.
 10. Tiež som potom dal exide premium, sice 77Ah, ale mam diesel. Zatiaľ je to len cca 2 roky takže ťažko hodnotiť. Originál fiamm bola myslim 70Ah. Potom som zistil, že cez diagnostiku sa nastavuje kapacita batérie. Mal som tam ale na výber len 60 alebo 70Ah, ale snáď to nie je taký rozdiel. Možno je dobré aj na toto myslieť a nastaviť po výmene, aby správne dobíjalo a tým bola životnosť čo najvyššia.
 11. Ja som mal fiamm od výroby v 308 r. 2011, ale vydržala ledva 4 roky, pritom žiadne krátke jazdy, časté štarty.
 12. Vďaka, tak to je super, že to vydrží celkom slušnú porciu km.
 13. Len nedávno som si zaobstaral diagnostiku a pri prezeraní parametrov ma trochu zarazilo, že pri najazdených cca 80 tis. km (skutočných) je nádržka na aditívum ešte plná na 70%. Celkový objem je len 1.07 l, to vychádza len cca 5 ml vstreknutého aditíva na 1 plnú nádrž nafty (60 l). Myslíte, že je to ok? Žiadne chyby tam nemám.
 14. JaKi, ja mám 308, 1.6 HDi 68 kW, 2011 a správa sa to v podstate rovnako ako popisuješ. Už som tu niečo o tom písal, začal som to sledovať keď mi po necelých 5 rokoch náhle odišla origo batéria. Nehovorím, že je to až také divné, ale jazdím stredne dlhé trasy, žiadne časté štarty a všetkým známym, čo viem, že majú auto približne rovnako staré ako ja drží batéria už aj 8-9 rokov. Po výmene batérie (dal som o málo silnejšiu) som si kúpil voltmeter do zapaľovača a prekvapilo ma, že palubné napätie je dosť nízke - väčšinou 12,8-13,3 V. Zmeral som ampérmetrom aj pokojový odber už uspatého auta a bol normálny, cca 8-15 mA. Pokojové napätie batérie po 2-3 dňoch státia (dlhšie som auto odstavené nemal) naštastie neklesá pod 12,6 V. Aj tak mi to nedalo a nechal som si to skontrolovať v autorizovanom servise. Povedali, že je zlý alternátor, chcel som predísť problémom tak som ho dal do firmy, kde sa na to špecializujú zrepasovať. Tam povedali, že mu v podstate nič nebolo len bol nejaký prehriaty, ale fungoval normálne. Skor ma utvrdili v tom, že to dobíjacie napätie je ok preto, že je to riadený alternátor, že riadiaca jednotka to reguluje podla potreby a francúzske autá sú viac prepchaté elektronikou, čo môže byť niekedy aj na škodu. Potom ma napadlo len tak skúsiť odpojiť konektor na alternátore, ktorým tam nejakým spôsobom hovorí riadiaca jednotka. Je tam napodiv živý len jeden vodič. Hned stúplo dobíjacie napätie na 14,2 V a nemenilo sa aj počas jazdy takmer vôbec. To ma viac-menej utvrdilo, že alternátor je v poriadku. Tak som s tým znova vybehol do toho autorizáku, kde potom už sklopili uši, ale nakoniec žiadnu chybu nenašli ani na diagnostike nič nebolo. Takže len jazdiť a čas ukáže. Len poznámka k novej batérii, vraj by tam mala ísť presne s rovnakou kapacitou ako pôvodná lebo rj treguluje dobíjanie na pôvodnú kapacitu a ak je silnejšia nedobije ju úplne. Ja aj tak cca raz za pol roka nechám dobiť "inteligentnou" nabíjačkou. Auto našťastie štartuje normálne a nie je žiaden problém tak hádam to tak má byť. Môžete príp. niekto s novším autom, kde je riadený alternáror odmerať palubné napätie? Ja som ešte skúšal na kolegovej 5008, kde bola tiež nedávno menená batéria, ale ukazovalo cca 14,5 V.
×
×
 • Create New...