Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

208 Allure 1.2 100k


Ufonek11

Recommended Posts

Zdravím, již týden vlastním svého prvního Peugeota konkretně novou 208 :)  Přesedlal sem ze staroučké alfy 147, takže pokrok a technologie mne až fascinují :D 
Ve výbavě allure s 1.2 75kw, příplatkovou perleťovou barvičkou, a zatmavením zadních skel. 

Auto sem kupoval jako skladovku, v Auto palace Brno, takže i s pěknou slevou, konečná cena byla 427 tisíc, ale za tu cenu jsem zatím spokojen. Zatím najeto něco přes 300 km :) 
Ale než, že bych se chtěl chlubit chci se spíš zeptat na vaše zkušenosti ať už s 208 či jinýho pežoty (Snad se to tu může říkat :D ) 
Ať už po stránce servisu či výdrže dílů i když vím, že je to velmi individuální.. Bylo mi řečeno, že servisní prohlídky se pohybují mezi 4-9 tisíci, dle km samozřejmě. 
Budu rád za jakoukoliv radu či poznatek :) 


Díky a mnoho šťastných kilometrů teď už KLUBÁCI :D 

117297026_190451652503488_4601255677356722213_n.jpg

117275047_298626331585029_5704165134472973091_n.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jasně, že ceny všeho rostou :), ale když si uvědomím, že v 2011 jsem koupil pežo 207 v metalíze za 210, loni pežo 2008 v perleť. metalíze 110 koní s automatem za 425, tak 208 v metalíze s motorem 100 koní za 427 mi příjde zu viel..., ale to jen nahlas uvažuju :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rostou ceny, i platy. Cenikove 208 začíná na 300... před 2 lety na starou 208 byla oficiální akce, že za 270 má i parkovací kameru... 

Ale i tak 427 není málo. Sám po 208 koukám (teď to není aktuální), ale 427 za auto na cesty do práce dávat nechci. Navíc za ty peníze jde koupit dosluhující 308 (taky digitální 3D budiky), která je lépe zpracovaná. 

Já se osobně vidím v 208 Active, 100 koní. Ale pod 300 to nebude. Pokud bych šel fakt po ceně, tak mírně jetou 301 (Už se nevyrábí). 

Osobně jsem musel nové 208 přijít na chuť. Není to plně moje gusto. Ale hezký výběr barvy. Červená je krásná. Ona i ta modrá Vertigo.  

Ať slouží a poděl se o dojmy, bude zde jist dost lidí, co to ocení. :papa

Upraveno uživatelem MilanF1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Zatím po najetí zhruba 800 km jsem spokojen. :) Autíčko jede velmi slušně a svižně, průměr mám zatím okolo 6 litrů, ale jezdím dost po městě. Trasa Brno-Vranovská přehrada (90 km po okreskách) za 4,7 a 5 litrů je za mě krásné :D  Zatím jediný mínus kterého si začíná všímat je, že mám velkou nohu (47) a občas se u plynu trochu zasekávám :D Plus je nad pedály nějaký kus plastu či co to je, do kterého furt kopu :D Ale hold mám velkou nohu :D  Jinak velká spokojenost :)  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Další update po 2200 km s první malou "poruchou" konkretně po ukončení hovoru přes auto přestali fungovat reproduktory :D Nevím čím to, ale po vypnutí motoru a 20 minutách zas vše funguje jak má.. Naštěstí :D Jinak spotřeba krásně klesá průměr okolo 5,2 litru. 

Jinak barvička je po umytí na sluníčku prostě luxusní 😊

119049174_3777945925568295_3620142693675123273_o.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...
  • O 2 měsíce později...

Nevím, zda to bude někoho zajímat, ale i tak sdílnu nové poznatky a zkušenosti.
Po 7000km se mi průměrná spotřeba pohybuje někde mezi 6,5-7 litry, ale na autě jsou zimní pneu a jezdím hlavně město, jinak rozdíly nejsou velké. 
Jediné mínus, které jsem již párkrát zaznamenal je obrazovka, která mi již asi 3x uplně zmrzla, resp. displej fungoval, ale nešlo na něm nic měnit (teplota/radio/nic) jednou dokonce včetně ovládání hlasitosti a všech ovladačů na volantu. Jestli se závada bude opakovat, tak budu kontaktovat prodejce :) 

Jinak spokojenost. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Auťák máš v záruce tak ten problém s obrazovkou řeš. Když projdeš vlána o jiných modelech tak tam taky podobné problémy bývají a chce to řešit dokud běží záruka servisy si s tím sice moc rady neví ale asi čím více lidí si na podobné problémy bude stěžovat tím víc se tím budou muset zabývat a třeba se tím rychleji najde řešení pro všechny. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 měsíce později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...