Jump to content

Zvláštní zvuk motoru Peugeot 2008

Recommended Posts

• Radek Hurvajz changed the title to Zvláštní zvuk motoru Peugeot 2008

Zdravím,

@Markusenka

Citovat

Ještě se zeptám, byl po 2000Km podle doporučení vyměněn olej v motoru?

tady mi asi něco uniklo - to bylo doporučení ze servisní prohlídky nebo je to přímo v návodu od výrobce? Mám tedy jiný motor (bez turba), takže v mém návodu nic takového není, ale zajímá mě to 🙂

před 17 hodinami, Yardidas napsal:

A nejen při startu, ale i při jízdě se zařazeným stupněm 1-2, při minimální rychlosti

Napadá mně vadná řemenice na klice, nebo volnoběžka alternátoru....

V 26. 8. 2019 at 12:42, kurtn napsal:

Zdravím,

@Markusenka

tady mi asi něco uniklo - to bylo doporučení ze servisní prohlídky nebo je to přímo v návodu od výrobce? Mám tedy jiný motor (bez turba), takže v mém návodu nic takového není, ale zajímá mě to 🙂

No mám taky 1,2 bez turba a v návodu to není... Ale když jsem se před dvanácti lety učil v citroenu, tak mechanici říkali, že u úplně nového auta je lepší první výměnu provést do 6000km Protože ten motor nemá žádné vůle a "obrušuje se" a tím tam je spousta abrazivních částeček. Takže když nic jiného, ten motror bude v budoucnu tišší.

• 1 year later...

Ahoj, v prosinci mi měnili na autě převodovku - totálně vysypaná v 25 tisících. Od té doby má můj motor stejný zvuk jako na začátku tohoto příspěvku. Navíc se i dost silně klepe na volnoběh - cca 1cm ve směru jízdy. Vibrace se přenáší i do auta, klepe se volant, pedály,  prostě všechno. Nikdy mi zvuk tříválce k srdci nepřirostl, ale před tím byl motor alespoň na volnoběh tichý. Mám najeto 27 tisíc km a motor zní jako diesel těsně před smrtí. 

Chtěl bych se zeptat, jestli se s tím dá něco dělat, nebo je to u těchto motorů normální? Řešili jste to někdo se servisem? 

Za týden jdu na garanci a technik se mi bude určitě snažit přesvědčit, že je to v normě. 

Něco podobného se mi párkrát podařilo vyřešit povolením všech silentbloků, co drží agregát (tím myslím motor i s převodovkou), nastartováním, provozem motoru od volnoběhu do zvýšených otáček a následným vypnutím.... Poté utažení silentbloků.... Samozřejmě pouze na místě!!! To pod kapotou si našlo svoje místo a byl klid.... Upozorňuju ale, že to není zcela na 100%.... No zase je ten pokus zadarmo....