Přejít na obsah

Diesel

Uživatel
 • Počet příspěvků

  130
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli Diesel

 • ID člena 4343
 • Hodnost
  Pozorovatel

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 306
 • Rok výroby
  1998

Profilové informace

 • Pohlaví
  Nevybráno
 • Město
  Holíč
 • Stát
  Slovenská republika

Návštěvy profilu

Návštěvy profilu jsou zakázány a nejsou zobrazeny ostatním uživatelům.

 1. Diesel

  Vylepšení motoru 1,2 Puretech

  Ahoj. Myslím že 100 okt. benzín Slovnaft z mestskej čerpačky mu bude chutiť.
 2. Diesel

  Vylepšení motoru 1,2 Puretech

  Predbehol si ma v odpovedi, takže ti ďakujem aj za tento postrech a už asi vírenie okolo tohoto problému zastavím s tým, že dokiaľ budem môcť tak budem tankovať benzín s priaznivejšími aditívami, čo istotne sú v benzínoch s väčším oktánovým číslom ako 95. Keď už pre nič iné tak aj z toho dôvodu, že problém to iste bo, keď takáto dvojkolajnosť motorizácií vznikla. Výrobcovi sa to nemuselo úplne podariť vyriešiť tým prečipovaním.
 3. Diesel

  Vylepšení motoru 1,2 Puretech

  To prečipovanie RJ na vyšší výkon sa objavuje hodne aj v zahraničných zdrojoch. Neviem ako sa k tomu stavia u nás legislatíva, ale myslím že to nebude problém. Na nové auto v záruke by som do toho istotne nešiel, ale potom prečo nie. Ak by mi nepostačovalo 110k, keď som doteraz mal na P306 50kw oveľa menej, tak sa na to iste dám a možno aj cena bude niekde inde ako teraz. Ale kto vie čo bude za pár rokov.
 4. Diesel

  Vylepšení motoru 1,2 Puretech

  Pekné počítanie,díky popozerám. Otázka ten dvojhmoťák pri manuálke je prečo problém?
 5. Diesel

  Vylepšení motoru 1,2 Puretech

  Markusenka nerozumiem, tú stránku som pred časom čítal, ale tam o mojom probléme? dotaze nič nie je. Ako si to myslel?
 6. Diesel

  Vylepšení motoru 1,2 Puretech

  Naozaj nikto? Je taká malá publicita tejto skutočnosti?
 7. Diesel

  Vylepšení motoru 1,2 Puretech

  Peugeoťáci nechcem zakladať nové vlákno keďže tu je reč o motoroch Puretech. Mám na Vás takúto otázku. Keď som sa pred časom rozhodol preskúmať technické údaje jedného nového auta, konkrétne Peugeot 2008 s motorizáciou 81kW/110K s manuálnou 5r. prevodovkou, zistil som že na našom trhu sú dva typy motorov. A to HNV – EB2DTM VIN je VFCUHNV6... a tiež HNZ – EB2DT VIN VF3CUHNZ.... Tieto dve varianty sa objavujú aj u dodávateľov ND väčšinou ako spoločné údaje pre konkrétny náhradný diel auta. Na rozdielnosť týchto variant som natrafil v údajoch o hmotnosti prívesného vozíka, ako brzdené aj nebrzdeného. Sú to dosť veľké váhové rozdiely a ja som začal pátrať prečo sú takéto a v čom je medzi nimi rozdiel. Ako som spomenul na internete nič, iba na jednom vlákne peugeotclubu jeden pisateľ uvádza, že motory HNV sú vhodné na benzín 95 oktan, pričom varianta HNZ mala požadovaý benzín s vyšším oktánovým číslom, aj keď výrobca uvádzal 95. Jednu dobu vraj boli motory 110 a130K (s turbom) na našom východnom trhu nedostatkové, údajne pretože náš benzín nespĺňal kritériá benzínu v západnej Európe. S týmito zisteniami som sa neuspokojil a preto som oslovil niekoľko dodávateľov aut PSA. Odpoveď mi neprišla žiadna ,ani odpoveď na e-mail, ktorý som písal priamo firme v Trémery vo Francúzsku kde sa vyrábajú motory Pure Tech.. Tým vzniklo moje podozrenie, či to náhodou nie je voľajaká utajovaná skutočnosť, ktorá súvisí s emisiami ,podobná aféra vo Volkswagene. Viete mi niekto poradiť?
 8. Diesel

  Díly z vozu Peugeot 306

  Tak ruším dopyt, pomocnú ruku mi ponúklo vrakovište.
 9. Diesel

  Díly z vozu Peugeot 306

  Zdárek. Zháňam pravé zadné mlhové svetlo na P306 Break. To moje je iba dekoratívne. Máš na predaj?
 10. Vďaka za radu. Asi to bude jediná možnosť. Zdalo sa mi blbé si v inzercii napísať nejaké tlačítko a dať k tomu toto foto.
 11. Chlapi nikto nič? Že by to nikto nemal ani rozobraté. Možno je to podobný diel ako v ďalších variantách klimatizácie. Pomôžte
 12. Diesel

  Nová 308

  Auto výborné a ty si "MJ Sytic" Vocas na n-tú.
 13. Prosím o radu. Možno by to patrilo skorej do inzercie, ale ja presne neviem čo potrebujem. Takže k veci. Pri oprave ovládacej jednotky klímy na moje P306 (vyskočené ozubené prevody) som musel rozobrať tento diel. Pri oddelení prednej časti mi vypadlo tlačítko A/C v garáži tak, že sa rozpadlo na viac dielov. Vnútri hlavnej plastovej časti je 2x svetlovodný plast ale chýba mi ten hlavný vršok s nápisom A/C. Takže neviem či treba celý ten panel s tými ovládacími prepínačmi alebo sa dá zohnať iba to tlačítko A/C. Dávam aj foto z takéhoto modulu. Vopred díky za rady.
 14. Diesel

  Nové lanko spojky

  Ja som ho prvý raz vymenil za originál samostav. Po čase následnej výmene spojkovej lamely to nefungovalo dobre. Spojka zaberala príliš nízko, preto som ho nahradil klasickým ručne štelovacím. Odvtedy bez problémov.
 15. Diesel

  Spojkové lanko 306

  Kámo díky za typ. Hneď som to aj objednal. Uvidím
×