Jump to content

bohm007

User
 • Content Count

  48
 • Joined

About bohm007

 • ID člena
  15102
 • Rank
  Mám víc než 10 odpovědí :-)

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 2008
 • Rok výroby
  2019

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Břasy
 • Stát
  Česká republika

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dnes jsem byl v servisu na garanci a syčení prý dělá palivové čerpadlo a je to normální.
 2. Ahoj, v prosinci mi měnili na autě převodovku - totálně vysypaná v 25 tisících. Od té doby má můj motor stejný zvuk jako na začátku tohoto příspěvku. Navíc se i dost silně klepe na volnoběh - cca 1cm ve směru jízdy. Vibrace se přenáší i do auta, klepe se volant, pedály, prostě všechno. Nikdy mi zvuk tříválce k srdci nepřirostl, ale před tím byl motor alespoň na volnoběh tichý. Mám najeto 27 tisíc km a motor zní jako diesel těsně před smrtí. Chtěl bych se zeptat, jestli se s tím dá něco dělat, nebo je to u těchto motorů normální? Řešili jste to někdo se servisem? Za týden jdu na ga
 3. Taky se mi ozývá syčení z pod vozu v místě zadních levných dveří. Myslel jsem, že je to z výfuku, už je po 2 letech pěkně zrezlý. Ale když jsem přezouval, tak jsem vlezl pod auto a z výfuku to nejde. Jde to opravdu z nádrže. Příští týden jdu na garanci, tak se jich zeptám. Je mi jasné, že zase řeknou, že je to normální. Ten zvuk se začal ozývat až letos v únoru. Řešili jste to už se servisem a jak jste dopadli?
 4. Ahoj, Osobně nejsem zastánce puretechu a znovu bych si ho už nekoupil, ale myslím si, že to nebude tak horké. Ty motory se už pár let vyrábí a dává je Peugeot, Citroën i Opel, takže možná jich už pár milionů jezdí. Pokud by ty řemeny byly opravdu špatné, tak by toho byl plný internet. Na českém FB zatím nikdo nepsal, že by se mu to potkalo, jen jednomu člověku měnili řemen v záruce, že se drolil. Je mi jasné, že v ČR by to zastoupení ututlalo, ale třeba v Německu by po pár případech dělali svolávačku. Ahoj Petr
 5. IC West Peugeot Plzeň. No napovídali mi toho spoustu, ale nic nevyřešili. Teď je auto zrovna u nich, letos asi počtvrté. tak jsem zvědavý na co přijdou.
 6. Ahoj, nevím jestli myslíte můj příspěvek. Letos se mi opět stalo, že motor ztratil výkon a vůbec nešel do otáček, jako by se dusil. Tak jsem změřil hladinu oleje (po vychladnutí motoru- cca 2 hodiny po příjezdu) a byla skoro 3 cm nad riskou. Nevěřil jsem vlastním očím, tak jsem měření opakoval asi 20x. Zkoušel jsem i zasunout měrku jen částečně a výsledek vždy odpovídal těm 3 cm. Abych se dostal na risku, mohl jsem měrku zasunout jen ke gumovému O kroužku na spodku plastového držáku měrky. Druhý den se mi vyresetovala řídící jednotka a auto jelo zase normálně. Hladina oleje byla přesně na risc
 7. Omlouvám se, vkládal jsem to z mobilu. Zde by měl být funkční odkaz pro všechny: https://www.aliexpress.com/item/32895668206.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.755a4c4dtV2Ki8
 8. Včera mi dorazil silikonový potah na volant z Alíku a kupodivu pasuje. Zde je odkaz: https://www.aliexpress.com/item/32895668206.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.755a4c4dtV2Ki8 Ještě jsem objednal jeden, tak pak hodím fotky a porovnám. Škoda, že jsem ho neobjednal před rokem, nemusel se mi origo volant oloupat.
 9. Tak podobné zkušenosti mám ze servisem v Plzni. Byl jsem tam několikrát, na rádio mi vždy řeknou, že nemají nový SW, že si nikdo jiný nestěžuje, naposledy mi dokonce řekli, že je to vlastnost. Problémy s motorem, kdy mi při zapnuté klimě a spuštěném ventilátoru chladiče přestane táhnout také neřeší, protože na diagnostice nic nevidí. Při první garanci mi rovnali přední dveře u spolujezdce tak, že zlomili sloupek. Opravili to, při prvních hicech se mi odloupla lišta u skla zvenku a madlo na dveřích zevnitř. To už držkovali, že jsem si to udělal já. Pak mi začala samovolně padat sedačka řidiče a
 10. Mám stejný problém, zkouším reklamovat při každé návštěvě servisu, ale vždy mi odbydou, že je to vlastnost, nebo že není novější firmware, nebo že jsem jediný kdo si stěžuje. Napsal jsem i oficiální stížnost na importéra, ale odpověď byla stejná. Na moji žádost o odstoupení od smlouvy vůbec nereagovali. Je to k vzteku. A to jsou problémy s rádiem ty nejmenší, co s autem mám.
 11. Ahoj, po dosažení cca 18 000 km mi začala zlobit sedačka řidiče. Nedrží nastavenou výšku. Sedačku "vypumpuji" na druhý zoubek a po ujetí několika km mi spadne úplně dolů. Sedačka spadne tiše a pozvolna, že si toho všimnu až po chvilce, že nevidím přes volant na tachometr. Rychleji spadne, když je horko a auto je rozpálené od stání na slunci. To musím upravovat výšku třeba 4x během 12km. Pokud jsou teploty pod 20°C, tak je to lepší, ale při přejetí nějaké nerovnosti, sedačka spadne dolů také. Pozice v dolní části by mi až tak moc nevadila, měřím skoro 2m, ale v dolní poloze sedačka vrže.
 12. bohm007

  Spotřeba

  Tak dnes jsem absolvoval výlet přes Brdy asi 90 km a spotřeba tam 7,9l ve 4 lidech, zpátky 7,1l sám s prázdným autem. Jízda na pohodu max 90 km/h. Od 1. garančky mi spotřeba stoupla na 7-8l mimo město a 10-15l ve městě. Navíc se opět stává, že motor z ničeho nic ztratí výkon a z 5 musím podřadit až na 2. Po každém tomto případu mi stoupne hladina oleje (někdy i o 2,5 cm) a z měrky a víčka je cítit výfuk. Po další jízdě se hladina srovná na risku. Tohle mi nepřijde normální ani u tříválce. Podle servisu ale to prý normální je.
 13. bohm007

  Servis

  V Plzni je jen IC West, byl jsem tam 17.4. na 1. garančce. Chtěl jsem dolícovat přední dveře u spolujezdce, bohužel technik je vzal takovou silou, že mi promáčkl sloupek. Ředitel chybu uznal, omluvil se, domluvil mi termín v klempírně, ale už je to zásah do nového vozu. Cenu garance jsem neřešil, mám smlouvu Optiway, takže byla grátis.
 14. @vagi Moc jsem si vybírat nemohl. Při koupi vozu mi dali podepsat papír s plánem údržby, kde mám předepsaný 1 variantu 0w20 a 2 varianty 0w30, jinak mi padne záruka. A protože mám optiway na 3 roky, tak je blbost si na garančku nosit vlastní olej.
 15. Já jsem byl na garančce včera a dali mi tam 0W30 (podle papíru). Mám taky Puretech 1.2 82k MAN5 r.v. 2019.
×
×
 • Create New...