matvejson Posted March 1, 2019 Posted March 1, 2019 Dobry den priatelia, autobus mi chytil nejaku novu muchu. Po jazde ked sa dotkneme karoserie, tak dostaneme ranu - auto nas kopne. Niekde prebija elektrina. Je nejaky sposob ako by som mohol zistit odkial prebija elektrina, kde je zly kabel alebo kontakt? Aj ked verim, ze to nebude jednoduche kedze su nase autobusy prepchate elektrikou a kablami. Poradite nejaky sposob ako odstranit prebijanie elektriny? Dakujem! Quote
pesastor Posted March 1, 2019 Posted March 1, 2019 neni to nahodou JEN staticka elektrina? Obleceni s preirou syntetickych vlaken? Zkus nejdriv bavlnene obleceni! baffy and Péťa 2 Quote
matvejson Posted March 1, 2019 Author Posted March 1, 2019 Uz som skusal... Nie je to staticka el. Bohuzial Quote
pesastor Posted March 1, 2019 Posted March 1, 2019 (edited) rekl bych ze fyzika by mela platit i v Tve 807 a neumim si predstavit jine tech vysvetleni nez statiku pro vyboj kdyz sedis uvnitr auta. Jeste bych zkusil kdysi modni vodivy pasek dotykajici se vozovky, prisroubovany ke kostre vozidla. Edited March 1, 2019 by pesastor Quote
Ferry Posted March 1, 2019 Posted March 1, 2019 (edited) 14V z baterky te fakt nekopne. Je to staticka elektrina, staci se pri vystupovani stale drzet ramu dveri abys byl na stejnem zemnim potencialu a nebo dvere zavirat ne za ram, ale drcnutim do skla. Je to ovlivneno pocasim - napr. vlhkosti vzduchu a pak typem obleceni, staci si koupit nove rifle s primesi syntetickych vlaken nebo si vzit jinou bundu, ktera ma syntetickou podsivku nebo boty s podrazkou, ktera vice izoluje a kope jak svina Edited March 1, 2019 by Ferry Milan+ 1 Quote
vladosr Posted March 1, 2019 Posted March 1, 2019 ked sa dotknes 5 x po sebe , tak je intenzita stale ta ista , ako prvy krat...? Quote
mmartinkovic Posted March 1, 2019 Posted March 1, 2019 Keby to bol skrat, poistky by boli vyletene. Quote
matvejson Posted March 2, 2019 Author Posted March 2, 2019 Skusim tu uzemnovaciu gumku a snáď to pomoze ... Ale aj tak sa mi to nezda ako staticka elektrina. Poistky by odisli aj v pripade ak je prebijany prud mensi ako je kapacita poistky? Quote
P607Olda Posted March 2, 2019 Posted March 2, 2019 Jednoduše tam přivaž ke kostře auta kousek drátu. Za jízdy ho vzduch nadzvedne, jakmile zastavíš, dotkne se země. V 70. letech to měl skoro každý. Příčinou je, že suché pneumatiky moc izolují, záleží na výrobci Quote
P607Olda Posted March 2, 2019 Posted March 2, 2019 matvejson tomu moc nevěří, tak jsem napsal, co může zkusit hned a zadarmo, aby se přesvědčil. A pak už si vybere ze široké nabídky... Quote
Lukas.407 Posted March 3, 2019 Posted March 3, 2019 (edited) Kdyby jsi mel napeti na kostre, poznal bys to... On by ti to peugeot dal sam najevo a jeste jsem nevidel aby nekomu nakopalo 12V. Edited March 3, 2019 by Lukas.407 Quote
RichVa Posted March 3, 2019 Posted March 3, 2019 Jediná elektrika, která v autě kopala, bylo vysoké napětí na svíčky z cívky u benzínových motorů. Ale to se kabelů od cívky jeden musel přímo chytit rukou a ještě muselo být alespoň trochu vlhko. Pokud byly opřené o kapotu, tak "kulhal" motor a stejně na kastli nic nemlátilo. 12V stejnosměrnejch z principu kopat nemůže. Vždyť i do mokrého prostředí se dává elektrika stejnosměrných 48Volt - aby to nikoho nepokopalo. Jasná statická elektřina. P607Olda 1 Quote
pesastor Posted March 3, 2019 Posted March 3, 2019 @RichVa Nez budes priste psat o bezpecnem napeti, zkus to co pise dat do souladu teba s timhle Quote
RichVa Posted March 3, 2019 Posted March 3, 2019 @pesastor děkuji za upozornění. Já žil v domnění, že je 48V stejnosměrných bezpečné a jak vidím, tak do hodně mokra jen 25V. Quote
matvejson Posted March 4, 2019 Author Posted March 4, 2019 Ono nehovorim ze nie, moze byt. Len toto nie je moje prve auto ale prve co kope . Skusim ho uzemnit ako staru skodovecku a hadam to pomoze. Dakujem za vycerpavajuce rady priatelia! Quote
pesastor Posted March 4, 2019 Posted March 4, 2019 (edited) @matvejson uvedom si ale jednu vec: jestli nabijis statikou SEBE [umelovlaknovy obleceni] tak dostanes petelici pochopitelne i od uzemneneho auta Edited March 4, 2019 by pesastor Quote
Recommended Posts
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.