Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Denní svícení i vzadu


5008 hdi

Recommended Posts

u předface to určitě jde, u novější asi také. Při prodeji mi to takhle dal prodejce přední denní a k tomu i zadek. Nechal jsem dát jen na přední denní. Zadní jsou nesmysl, když je světlo, tak stejně vidět nejsou nebo málo. Při snížené viditelnosti to zapne čidlo s potkávacími, takže ok.

Když je světlo, tak vždy vidím auto dříve než zadní světla, kdo ne, tak by možná neměl řídit.

Až to bude povinné, tak nechám zapnout

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Laďa napsal:

Takto to funguje i u 407.  Ale jarokare asi myslel, že svítí přední denní světla a zadní koncové.

Nn, určitě to takhle nemyslel... Myslel to tak,že automaticky svítí denní svícení i se zadníma svetlama. Nový auta už to tak mají 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, MJSytic napsal:

Přitom je to všechno jen kvůli blbečkům, kteří o tom, že řídí auto vůbec nepřemýšlí, a když je snížená viditelnost, nejsou schopní otočit ovladačem a rozsvítit. Takových expertů, co jedou na denní, když není vidět na 50m (a nebo když mu svítí na cestu pouliční lampy) potkávám každý týden několik :roll
Místo upravování příkazů a zákazů by stačilo, kdyby se prostě takový jouda odstavil navěky z provozu a bylo by na silnicích zase o kousek bezpečněji.
Jinak osobně považuju povinné denní svícení i v zadu za zbytečnost. Jsem toho názoru, že ten kdo za běžných světelných podmínek nevidí auto před sebou, nemá na silnici co dělat :myslim

A co se týká nastavení. Nové Peugeoty to takhle mají nastaveno už z výroby (vlastně v rozporu s vyhláškou) a svítí denní vpředu a koncový vzadu. Nová 508 v top výbavě umí zároveň měnit intenzitu světel, aby zbytečně neoslňovala, a zároveň byla vidět i za slunečného dne.

všechny změny jsou kvůli pár blbečkům :myslim, at sedí za volantem, nebo někde v kanclu v bruselu, třeba denní světla, mlhovky co svítí do zatáčky, atd.,atd.,atd.,atd...

jenom nevím, jak bys je chtěl ,,odstavit navěky z provozu'', nejlíp zastřelit?? :D

a nemusíme chodit daleko, třeba ti noví smajlíci tady--kolik členů je tak asi chtělo??  určitě většina?? nebylo rozumnější nechat ty staré nahoře??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, ozzy56 napsal:

jenom nevím, jak bys je chtěl ,,odstavit navěky z provozu'', nejlíp zastřelit?? :D

Vzít řidičák a už nedávat. Nevím, kde vzniklo domnění, že "papíry" může mít každý :myslim 
A smajlíky "bez komentáře", už jsem se vyjádřil ve vláknu jim určeném.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsem denní světla neměl ve výbavě ani jsem nad nima nepřemýšlel, teď je mám , jsou nastavené automaticky po startu se světelným sensorem ( který je dobře naladěný ) páčku mák na auto a je to OK.Nemám problém si dohlídat zhoršené podmínky a zapnout hlavní svícení ručně. Dobastlené mimo originál paraboly bych zakázal. Pokud je vozidlo vybavené denním svícením muselo by mít sensor světla.  Debilů fakt jezdí hodně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jedinou situaci kdy sem zozsvítil ručně bylo když přestalo pršet a vyjasnilo se přeplo se denní svícení ale za autem se tvořila mlha od kol. Jinak je sensor fakt citlivej až mě to překvapilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na mlhu bohuzel senzor nereguje 😞 ja osobne bych zadni sviceni klidne uvital. Jestli se da zapnout nebo ne jsem neresil. Vim ze na puvodni 508 to k dennímu svícení neslo, tam bud svitili ve predu ledky (takova ta kytka) a vzadu nic nebo normalni klopeny a pak i v zadu. Co povazuju za dobre je, ze treba ve dne, kdy prsi a pritom ale neni tma na senzor, tak pri zapnutych steracich se rozsviti, ale palubku necha v beznem rezimu jako s dennim svicenim. Nechapu jen, proc toto chovani a navaznost na seznor nemohli udelat i pri rucnim rozsvicenim. Nehorazne me stve, ze kdyz okolo dost svetla, ale treba vodni trist, mlha atd. a rozsvitim rucne, tak pristrojovka jde do "nocniho" rezimu. Zrovna tak v automatice nejdou zapnout mlhovky, pokud senzor nevyhodnoti, ze je to na svetla. Ale to jsem zase trochu utekl od puvodniho tematu, sorry

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem taky s reakcí senzoru spokojeným ale párkrát mi nezachytil takové blbé difúzní světlo, kdy já bych už svítil potkávacíma, tak si na něj raději dávám pozor. No a za světla mlze taky nesvítí, to je nutné ho hlídat, ale to se dá čekat. A sem tam vidím, že svítí potkávačkama i když já bych jel na denní. Ale to ničemu nevadí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 28 minutami, Mojo2 napsal:

na mlhu bohuzel senzor nereguje 😞 ja osobne bych zadni sviceni klidne uvital. Jestli se da zapnout nebo ne jsem neresil. Vim ze na puvodni 508 to k dennímu svícení neslo, tam bud svitili ve predu ledky (takova ta kytka) a vzadu nic nebo normalni klopeny a pak i v zadu. Co povazuju za dobre je, ze treba ve dne, kdy prsi a pritom ale neni tma na senzor, tak pri zapnutych steracich se rozsviti, ale palubku necha v beznem rezimu jako s dennim svicenim. Nechapu jen, proc toto chovani a navaznost na seznor nemohli udelat i pri rucnim rozsvicenim. Nehorazne me stve, ze kdyz okolo dost svetla, ale treba vodni trist, mlha atd. a rozsvitim rucne, tak pristrojovka jde do "nocniho" rezimu. Zrovna tak v automatice nejdou zapnout mlhovky, pokud senzor nevyhodnoti, ze je to na svetla. Ale to jsem zase trochu utekl od puvodniho tematu, sorry

Mám 5008 a mám to stejný,taky mě "štve",že ve dne při manuálně puštěných světlech se dají budíky na noc 😕

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...