Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Kvalita motorových olejů koupených přes eshopy


Rychtar84

Recommended Posts

Nesesmolil. Ale o to nejde. Mně fascinuje ten "argument", že někdo nemá dost příspěvků, či nedokáže něco naformulovat. Ne že bych se s tím kde na fórech setkal poprvé, ale asi nikdy mě to nepřestane překvapovat, ty typické většinové, až stádní reakce - až na pár výjimek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen pár takových malých postřehů:

 

- ten olej může skutečně být úplně klidně fake

- vůbec to ani nemusí být Badišákův úmysl, mohl ho natáhnout dodavatel

- a vůbec to nemusí znamenat, že ho natáhl u všech olejů, či že nemá víc dodavatelů

- tudíž že jeden olej je OK neznamená, že jsou nutně OK všechny

- a především - nic z toho ani trochu nezávisí na tom, zda má někdo jeden nebo 20tis příspěvků...

- a to, že někdo má čerstvou registraci neznamená, že fórum už třeba 10 let nečte, jen neměl potřebu něco psát (takové případy opravdu znám!)

 

Čerstvá registrace s podobným výkřikem je sice podezřelá, ale neodsuzoval bych šmahem vše, co nemá historii na fóru, minimálně je dobré počkat na to, co napíše Badišák.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové dovolte abych tedy na toto téma reagoval a řekl také něco z druhé strany tohoto obchodu, výsledné pomluvy atd..

 

1. pan Vr****a u nás olej nakoupil spolu s dalším zbožím - mimojiné pakny Meyle na Transita

2. byl jsem celkem překvapený poznámkou zákazníka u objednávky cituji "Pokud se u čelistí a oleje jedná o kopie, dejte mi prosím vědět..." - už tak toto beru celkem cílené, proč by se někdo ptal na to jestli prodávám padělky?

3. přišel nám od něj email s jednoduchou věcí, že chce olej reklamovat, víc nic, důvod nic..

4. nebylo mu ihned vyhověno jelikož nenapsal důvod a rovněž jsme se i poté ptali z jakého důvodu chce olej reklamovat, že olej nemůže bezdůvodně reklamovat - samotná představa reklamace oleje mi přijde trochu komická

5. nechal jsem řešit kolegu z reklamací, ať zákazníkovi napíše, že na základě jeho doměnky nelze reklamaci uznat at ho požádá, aby si nechal olej otestovat ve státní laboratoři

6. z tohoto důvodu zjevně napsal do tohoto tématu (proto ten založený účet - řešilo se to dnes odpoledne, tak je přeci potřeba kout železo dokud je žhavé) a myslím si, že i na jiné kluby, aby nás pošpinil, jelikož mu nechceme vyjít vstříc, protože nemáme co reklamovat - za svým zbožím si stojím, zboží nakupujeme jen z oficialní distribuce několik let (toto je první případ takového charakteru)  a nemíníme si kazit svojí léta budovanou reputaci, jelikož náš shop patří co se týče servisu troufnu si říct k nejlepším na trhu.

 

Proto žádám všechny, ty kteří od nás kupovali i ty kteří nekupovali, aby nespekulovali o jakémkoliv panči, když není žádný důkaz, ale pouze domněnka rozšířená zákazníkem, kterému nebylo hned vyhověno z nesmyslného důvodu, který udal. Za monitorem dokáže napsat každý co chce, to už za svojí karieru znám až moc dobře a bohužel i z vlastní zkušenosti vím a tím nechci nikoho šuplíkovat ani na nikoho konkrétně poukazovat, pokud je někdo příliš ješitný, i když zjistí, že nemá pravdu, stejně za svá nařčení se neomluví (i když to ani neočekávám) a šířit je stejně bude stejně dál. Jsme jen lidi a lidmy zůstaneme, ať už jsme takový nebo makový :)  Toto je můj názor na tuto nafouknutou bublinu.

Upraveno uživatelem badisak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové dovolte abych tedy na toto téma reagoval a řekl také něco z druhé strany tohoto obchodu, výsledné pomluvy atd..

 

1. pan Vr****a u nás olej nakoupil spolu s dalším zbožím - mimojiné pakny Meyle na Transita

2. byl jsem celkem překvapený poznámkou zákazníka u objednávky cituji "Pokud se u čelistí a oleje jedná o kopie, dejte mi prosím vědět..." - už tak toto beru celkem cílené, proč by se někdo ptal na to jestli prodávám padělky?

3. přišel nám od něj email s jednoduchou věcí, že chce olej reklamovat, víc nic, důvod nic..

4. nebylo mu ihned vyhověno jelikož nenapsal důvod a rovněž jsme se i poté ptali z jakého důvodu chce olej reklamovat, že olej nemůže bezdůvodně reklamovat - samotná představa reklamace oleje mi přijde trochu komická

5. nechal jsem řešit kolegu z reklamací, ať zákazníkovi napíše, že na základě jeho doměnky nelze reklamaci uznat at ho požádá, aby si nechal olej otestovat ve státní laboratoři

6. z tohoto důvodu zjevně napsal do tohoto tématu (proto ten založený účet - řešilo se to dnes odpoledne, tak je přeci potřeba kout železo dokud je žhavé) a myslím si, že i na jiné kluby, aby nás pošpinil, jelikož mu nechceme vyjít vstříc, protože nemáme co reklamovat - za svým zbožím si stojím, zboží nakupujeme jen z oficialní distribuce několik let (toto je první případ takového charakteru)  a nemíníme si kazit svojí léta budovanou reputaci, jelikož náš shop patří co se týče servisu troufnu si říct k nejlepším na trhu.

 

Proto žádám všechny, ty kteří od nás kupovali i ty kteří nekupovali, aby nespekulovali o jakémkoliv panči, když není žádný důkaz, ale pouze domněnka rozšířená zákazníkem, kterému nebylo hned vyhověno z nesmyslného důvodu, který udal. Za monitorem dokáže napsat každý co chce, to už za svojí karieru znám až moc dobře a bohužel i z vlastní zkušenosti vím a tím nechci nikoho šuplíkovat ani na nikoho konkrétně poukazovat, pokud je někdo příliš ješitný, i když zjistí, že nemá pravdu, stejně za svá nařčení se neomluví (i když to ani neočekávám) a šířit je stejně bude stejně dál. Jsme jen lidi a lidmi zůstaneme, ať už jsme takový nebo makový :)  Toto je můj názor na tuto nafouknutou bublinu.

 

 

Jen jsem opravil hrubku v předposlední větě, ale skočilo to jako nový příspěvek

Upraveno uživatelem badisak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Od Badisáka beru věci na svý auto i auta kolegů a kamarádů, už sem od něj nakoupil za x peněz a absolutně nikdy problém, a i nějakej ten olej, naposledy třeba dneska :D  a vždy naprostá spokojenost, už dlouho jsem se nesetkal s takhle dobrým e-shopem ohledně dílů na auta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

u badisaka nakupuji oleje,kdyby byl problém a zadrel bych motor vždy zbývá v 5l kanystru tak bych to pak poslal na rozbor...myslím ze kdyby prodával vědomě pancovane oleje bylo by to pro něj krátkozraké,protože kdyby se na to přišlo ,tady by si už neskrtl a asi i jinde a přišel by z prodeje asi o Xxx tisíc Kč to by byl sam proti sobě už kvůli tomu to je nepravděpodobné...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U Jardy jsem byl už několikrát. Objednávám taky na více aut a nikdy žádný problém. Reklamoval jsem i u něho spojku na Peugeota, ale za to mohl nejspíš ten, kdo tiskl katalog. Protože nesouhlasilo číslo v katalogu spojky se spojkou v autě. Dokonce mi i jednou zapomenuté zboží v krabici dovezl i s omluvou téměř až domů. Vždy se snaží vyhovět, poradit a hlavně dodání je do dvou dnů v perfektně zabalené krabici. Kdyby takto jako on přistupovalo k obchodu více eshopů, byla by to radost utrácet u nich peníze. :D

Viděl bych to jenom na mstu "zhrzeného" zákazníka s ukřivděným egem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není to k rozboru málo, ten rozbor mu to buď potvrdí, nebo vyvrátí, a o to přeci jde. Za hubičku ten rozbor sice není, ale vejde se do dvou litrů, což zase není taková raketa. Pokud bych byl já přesvědčen o tom, že mi nějaký obchod prodal falešný, neváhal bych a ten rozbor udělat nechal. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano, rozumím, osobně bych šel taky do rozboru, protože v případném soudním sporu, se musím o něco opřít, to je jasné,  jenže u něj o tohle nešlo, jemu šlo hlavně o pošpinění prodejce, který mu nevyhověl podle jeho představ :myslim

 

osobně bych se zachoval jako badisak ;)

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na mě spíš působí jako zmatený jouda, jestli opravdu napsal prodejci "Pokud se u čelistí a oleje jedná o kopie, dejte mi prosím vědět..."

 

Co asi tak může někdo, kdo tohle napíše, tak asi očekávat za odpověď? Pokud je prodejce poctivý a věří svému distributorovi, tak samozřejmě napíše, že si za svým zbožím stojí, a kdyby byl prodejce nepoctivý a schválně prodával fejky, tak to přeci nepřizná... Tuhle otázku fakt může položit jen naivní trouba neschopný přemýšlet trochu dopředu a v souvislostech. Je to podobná blbost jako se ptát ženské, jestli mu je věrná - takovou otázkou ze sebe taky udělá akorát vola, ale pravdu se tím nedozví, pokud mu jí ta ženská nebude chtít říct  :roll

 

Za mě zcela obecně, k těm nákupům po různých šopech, co se za posledních pár let vyrojily jak houby po dešti. Máte občanku, měli byste být svéprávní, máte řidičák, tudíž asi aspoň trochu umíte číst, jinak byste neudělali testy a umíte aspoň trochu přemýšlet a učit se, jinak byste neprošli (byť značně primitivními) zkouškami. Zároveň - což je zřejmě pro řadu lidí lidí dneska největším překvapením - jste za svá rozhodnutí kupodivu odpovědní vy sami. Když toto všechno dáte dohromady, není problém si zjistit informace, ovšem je také třeba zvážit míru rizika, kterou jste ochotni akceptovat, a pak je třeba nést za své rozhodnutí odpovědnost.

 

KAŽDÝ prodejce, i ten, co před půl rokem ještě prodával banány, před měsícem šminky a teď prodává autodíly, přičemž za ten měsíc stihl podle webové prezentace nasbírat minimálně desetileté zkušenosti v oboru autodílů, má dnes na webu napsáno, že jeho oleje pocházejí výhradně z oficiální distribuce, ačkoliv o většině z nich výhradní distributor v životě neslyšel a netuší, že existují. Že drtivá většina těch krámků bere díly z Polska, protože tamní trh je podstatně větší a u naší distribuce by se na ty své ceny nikdy nedostali je také veřejné tajemství. Takže na vás zbývá už jen si sami rozhodnout, kterého prodejce budete považovat za důvěryhodného, a u kterých dílů a materiálu jakou míru rizika akceptujete. Pod pokličku tomu prodejci na celý jeho distribuční kanál a tedy možnost jeho infiltrace fejky stejně neuvidíte, navíc může být u různých věcí velmi rozdílný - čili to, že někdo má zaručeně pravé destičky nemusí nutně znamenat, že má i zaručeně pravé oleje.

 

U těch olejů navíc neplatí, že se musí nutně zadřít motor hned jak se to tam naleje. Falšovatelé nejsou tak blbí, aby tam nalili nefunkční věc, to by se na to přišlo okamžitě. Jistější je dlouhodobý kšeft, který praskl zřejmě po nějakém udání. Takže je ten olej prostě jen horší, třeba i nedostatečně aditivovaný, dřív se zkazí, méně čistí, ale na motoru se to pozná klidně až za 100tis km a ještě ani nikoho nenapadne, že by to mohlo mít souvislost. Pokud to někde někdo těžce nepřežene - výborná analogie je s poměrně nedávným falšováním chlastu. To taky probíhalo ve velkém a prd si toho kdo celé léta všímal, dokud někomu neujela ruka či totálně neruplo v kouli a nedal tam skoro čistý metanol. Tady je to úplně to samé.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

když se budu držet olejů, každý má možnost měnit je v autorizáku s veškerou zárukou...,nebo olej zakoupit tam a měnit si jej sám doma, což je v případě problémů s motorem zase napadnutelné druhou stranou ;)

vychází mi z toho jeden selský rozum-poznatek--když se mi to zboží nezdá, nekupuju jej :roker, jak easy  :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není to k rozboru málo, ten rozbor mu to buď potvrdí, nebo vyvrátí, a o to přeci jde. Za hubičku ten rozbor sice není, ale vejde se do dvou litrů, což zase není taková raketa. Pokud bych byl já přesvědčen o tom, že mi nějaký obchod prodal falešný, neváhal bych a ten rozbor udělat nechal.

Jak budeš argumentovat u soudu a jak dokazovat ze jsi balení koupil u prodejce a ne na tržnici,co jsem si všiml,nikdy na fakture nebylo výrobní cislo kanystru ci sarze ale jen název oleje a fertig....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...