Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Gronholmmova nová pixla - Peugeot 406 Break V6 152kW :)


gronholmm

Recommended Posts

Tak jak už někteří vědí, vzhledem k tomu že mám služební auto, a soukromým najedu měsíčně jen pár set km, ale potřebuju kombi, tak sem se rozhodl že si pořídím nový povoz který bude praktický jako kaktus, ale i si tu jízdu trochu užiju. Je mi jasný že mi spousta lidí řekne že sem blázen, a že je to ekonomická sebevražda, ale jdu do toho s tím že když na to nebudu mít tak to prostě půjde do světa.

 

Co se týče tedy samotného auta - je to:

 

Peugeot 406 Break V6 152kW

RV: 2001

MUX

Koupeno v DE, po 2 majitelích, 2 majitel ho měl 10let a pak auto zůstalo stát v německém bazaru a tam jen chátralo. Po dohodě s Devils-nightem se na něj jel podívat a přivezl ho s tím že se na něj podíváme a pak se rozhodneme zda se rozebere na díly a nebo zprovozní, Po přivezení tedy zjištěno - brzdy v katastrofálním stavu, shnilý koncový tlumič výfuku, oba chladiče KO a svítí airbag, a dále je vozidlo po zásahu asi jaderného fyzika, protože celé auto bylo úplně v sevření kabelů. Motor ale jel neskutečně a nejeví známky jakéhokoliv nedostatku.

Po tomto se tedy sečetli náklady a rozhodl jsem se mu dát šanci.

 

Takže se udělali komplet brzdy, vyměnili svíčky, olej, chladiče, svíčky, chladicí kapalinu a vyrazilo se. Bohužel zadní tlumič vypadal že je jen orezlý zvenku, ale včera se v něm objevila díra a upadl jeden držák - takže je na cestě nový.

 

No a pak jsme se spolu s poldissem pustili do tahání kabeláže. To co na mě vykouklo po demontáži spodních plastů palubky jsem ještě nikdy neviděl. Nalezl jsem cirka 8 relé pod palubkou, podsvícení znaku vepředu, 6x LED podsvícení prahu, a další hromada kabelů všude okolo. Naštěstí vše se povedlo vyndat a auto jezdí, takže pohoda.

 

Co se týče kastle tak ta je neuvěřitelně zachovalá - př kapota bez bublinek, prahy absolutně zdravý, plech pod zadními sedačkami bez známky rzi, zadní víko také.

 

Co se týče jízdy tak ta mě doslova uchvátila. Věděl jsem že dokud se nesvezu budu myslet hlavou, ale jak do toho sednou půjde rozum stranou, a taky se tak stalo. Ale musím říct že zatím sem spokojený že sem do toho šel :)

 

Tak a teď do mě :aut

post-9045-0-01499600-1441970683_thumb.jp

post-9045-0-48363800-1441970697_thumb.jp

post-9045-0-26089300-1441970739_thumb.jp

post-9045-0-42343300-1441970778_thumb.jp

post-9045-0-96163400-1441970833_thumb.jp

post-9045-0-09990800-1441970890_thumb.jp

post-9045-0-65481100-1441970928_thumb.jp

post-9045-0-32227600-1441970975_thumb.jp

post-9045-0-53927400-1441971015_thumb.jp

Upraveno uživatelem gronholmm
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč bys měl být blázen?  Naopak řekl bych byl to Tvůj sen takovýhle auto tak jsi si sen splnil. A víc neřeš myslím si že to máš v kedlubně srovnaný a že jsi jasně deklaroval že v okamžiku kdy by jsi to nedokázal utáhnout tak se auta možná že s bolavým srdíčkem ale zbavíš aby Tě nezruinovalo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Gronholmme  :papa

Co na tvůj výběr vozu říct? Nic, jen pochopit a pochválit. Vloni jsem stál také před podobným rozhodnutím. Rozumem jsem si vysvětlil, že šestiválec je už moc, stačí mi 2.2 benzín. Srdcem jsem ale volil coupé. Oba jsme asi stejní blázni.   :super  :super  :super    

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Printe nezlob se ale tem 7,9 moc neverim ... Moje 407 je jen nepatrne tezsi, nez 406 kombi, je to 2,2 a s kombinovanou se nedostanu pod 9. To jezdis jen mimomesto, okresky a dalnice ??..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

StibTo: ono pokud jezdíš pomalu atd. je to reálný dost jinak průměr se dá vpohodě do 8.5l kombinovaně... osobně když jsem využíval V6 denně nebyl to problém vpohodě a upřímně já moc brzda provozu nejsem... Čistý město je slabší to je kolem 10l i občas víc, ale když máš opici musíš mít i na banány.. a V6 upřímně za to stojí. ;)

 

JVT: osobně bych teda kór do coupé volil V6... ta 2.2i má skoro stejnou spotřebu, jen jak zaznělo třeba rozvody jsou na obyč 4vál oproti V6 za pusu. Ale svezení je jako když se svezež třeba v 120 a pak sedneš do okávky.. :papa 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...