Přejít na obsah

foxy

Uživatel
 • Počet příspěvků

  32
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli foxy

 • ID člena 61605
 • Hodnost
  Mám víc než 10 odpovědí :-)
 • Datum narození 28. květen

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 406
 • Rok výroby
  1997

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Chroustovice
 • Stát
  Česká republika

Návštěvy profilu

Návštěvy profilu jsou zakázány a nejsou zobrazeny ostatním uživatelům.

 1. foxy

  406 - brzdová záhada

  To jsis špatně vyložil-auto brzdí jak ďas hned napoprvé,není to tak že bych musel několikrát dupnout než se projeví brzdný účinek.Jen když se třmeny vpředu neuvolní viz popis výše několikerým šlápnutím odskočí od kotoučů. Jinak pedál bez motoru též propadá prý to někdy bývá. Loni po koupi prošlo auto celkovou revizí a výměnou všeho možného,rozvody atd.u mechanika s 30letou praxí,navíc mého známého takže ošizení něčeho vylučuji.
 2. foxy

  406 - brzdová záhada

  Auto brzdí jak čert,destičky s kotoučema loni nový.Jen se to prostě vepředu někdy nevrací a musí se našlapat.Po víkendu to pořeším.
 3. foxy

  406 - brzdová záhada

  Divný je to že přes noc-v chladu oproti dnu jsem projel Vysočinu naštorc tím pádem brzdil fest a nestalo se to ani jednou-vždy jen při popojíždění městem když stojím v koloně a auto je ohřátý na max. Volal jsem servisákovi,ten tipuje nějakou regulaci na brzdovým válci.Ty třmeny samozřejmě přijdou zrepasovat ať je jistota. Termín nemám,do Zábřehu se dostanu ale zpět už ne a za den to asi nebude.
 4. foxy

  406 - brzdová záhada

  To udělám ale čím vysvětlit že teď v noci když je chladněji to vůbec neďělá(furt jedu a zatím dobrý)
 5. foxy

  406 - brzdová záhada

  Dělají to přední kola.Vždy když stojím v koloně a v hicu.Vylezl jsem zadni byly studený a předek jak pětník.Když párkrát pořádně zašlapu tak se to uvolní.Kdyby vázly třmeny tak by to bylo při každým brždění. Je možný že se to neodvzdušňuje?
 6. foxy

  406 - brzdová záhada

  Ten válec tipoval i servisák.Jinak je fakt že auto jezdí pořád s prázdným kufrem,jedím jen já či s polovičkou,vždy štreky převážně po dálnici a vůbec brzdím minimálně takže by mohla být i Oldova verze.Kapalina loni komplet nová. Zítra jedu Písek-Jihlavu a zpět tak zkusím obejít kola až to zas začne.Jinak dnes 200 km v pohodě,včera jsem přemáhal brzdy přes celej Turnov než to pustilo.Už jsem jen čekal na kouř.
 7. foxy

  406 - brzdová záhada

  Zdravím,poslední dobou záhadně blbnou brzdy ale popořádku - - po studeném startu jde pomalu prošlápnout pedál až dolů-nikde nic neutíká,kapaliny furt stejně,třmeny i prasata suchý. - někdy,zvlášť při pojíždění městem pedál ztvrdne,brzdí ale má tak 1 cm krok víc ne.Po uvolnění pedálu ale auto dál přibržďuje,musí se chvíli jet než to přestane. Je to válec,posilovač nebo vývěva?(406 1,9 TD bez ABS)
 8. foxy

  U které spol. tankujete?

  To je pravda,Eurooil je jediný kdo může prodávat čistou naftu protože povinná procenta z celkového prodeje si odbývá prodejem bionafty.Jak je to s Eurobitem nevím,na pumpě přísahali že je to čistá nafta.Ale vím že kšeftují s Polskem a východem vůbec takže bych jim moc nevěřil.
 9. foxy

  U které spol. tankujete?

  Koukal jsem na OMV stránky a píšou tam o "prémiové biosložce" tak tam as něco bude.Bez bio je ten Eurooil a Eurobit Zero.Já beru Vervu a dávám VIF i když tam údajně už je ale nikdo neví kolik. Fakt je že auto jede jak zběsilý na Optimal bez bio s VIFem jelo míň bylo hlučnější a víc kouřilo.
 10. Když jsem auto koupil a zjišťoval oleje vyjel mi ten 7000 10W-40.Žádný zázračný kapky tam lejt nebudu na to už dost aut doplatilo.Olej má aditiva navíc jezdím na dálky a rychle tak je po těch 15 tis.a od koupě propláchlej dost.Měnil jsem olej po 10.
 11. Zdravím,mám dotaz na zkušené-měním olej každých 10 000 (Total Quartz 7000 diesel) včetně všech filtrů (vše Mann).S autem jezdím výhradně dálky min 100 km ale často i 500 na jeden start ,převážně dálnice a tomu odpovídající rychlost.Vždy po startu nechávám cca 5 min volnoběh na základní ohřev a prvních 20 až 30 km jedu do 2000 rpm pak teprv začnu valit. Vydržel by při takovém režimu ten olej třeba 15 ?Nehodlám s tím začít, těch pár korun mě za to nestojí jen mě zajímá jestli by to ten motor dlouhodobě snesl když (též starodýzlové) kamiony mění třebas po 50 a trambus na rozvážkách se stejným motorem musí co 15.
 12. foxy

  Zakódované origo rádio

  Tak vyřešeno,jarokare mi s tím pomohl čímž mu moc děkuji.Jinak rádio je Philips,nyní prokazatelně původní.
 13. foxy

  Zakódované origo rádio

  I ty smažky vědí že za tohle dnes už nic nekápne,krádeže se nebojím.Jen se mi nechce dávat bůhví kolik v autorizáku za kód a ještě tam vypadat jako potenciální zloděj.Prokážu legální nabytí auta rádia bohužel ne i když tam samozřejmě bylo.
 14. foxy

  Zakódované origo rádio

  Lidi dělaj větší kraviny,viz PIN fixou na kartě
 15. foxy

  Zakódované origo rádio

  Vlákno jsem hledal ale nic tak jsem založil tohle.Na rádiu je prd,to bylo první že jsem tam čekal nálepku s kódem.Kdyby se tu našel nějakej čaroděj tak VIN:VF38BD8BD80059757
×