Přejít na obsah

foxy

Uživatel
 • Počet příspěvků

  40
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli foxy

 • Hodnost
  Mám víc než 10 odpovědí :-)
 • Datum narození 28. květen

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 406
 • Rok výroby
  1997

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Chroustovice
 • Stát
  Česká republika

Návštěvy profilu

274 zobrazení profilu
 1. foxy

  U které spol. tankujete?

  Verva diesel má bio jen výjimečně viděl jsem celý fascikl dodacích listů. Eurobit s tím Zerodieselem nebo jak tomu říká zjevně asi kecá.
 2. Moje 06/97 má též klávesnici.Odpojenou,dioda bliká furt ať je auto zamčený či ne,DO nefunguje centrál ano.Ten černej hranatej blbinec u stropního světla je tedy IR snímač na DO?
 3. foxy

  406 - brzdová záhada

  Však bude taky novej válec,žádná opravná sada.Na takových věcech neušetříš.Máte někdo tip od jaké firmy bude nejlepší?
 4. foxy

  U které spol. tankujete?

  Já mám naftu teprve rok(tedy po čtvrtstoletí s benziňáky druhou)a rozdíl kde tankuju taky nějak zvlášť nepozoruju.U benzínu jo,Shell a Benzina dobrý ale malý pumpy asi statečně šiděj ty auta tak nejedou.Hlavně na akceleraci je to znát.Třeba Robin Oil je úplná katastrofa.
 5. foxy

  406 - brzdová záhada

  Teď auto stojí dokud se neopraví,nejsem blbej abych s tím jezdil dál.Že se na starým autě sem tam něco vysype je pochopitelný,mě jen zajímá příčina téhle zvláštní závady proto jsem sem napsal jestli má někdo podobnou zkušenost nic víc.Osobně tipuji to co píše Krtek,dvě věci naráz.
 6. foxy

  U které spol. tankujete?

  Tak jsem se dnes vydal osobně na průzkum zjistit jak to vypadá s prémiovou naftou stran podílu biosraček,jelikož všechny typy mají na stojanu čtvereček s označením B7 což by mělo znamenat 7%podíl humusu.Objel jsem několik pump,OMV,Shell a Benzinu.Nikde mi nebyli schopný říct-spíš ani nechtěli-nic konkrétního až na malou Benzinu v Chrasti kde se návštěva fakt vyplatila. Paní z obsluhy mi vysvětlila že do Vervy za normálních okolností bio nejde ale může tam být,proto má i ona označení B7.Zároveň mne nechala nahlédnout do dodacího listu kde jsou zapsány jednotlivé zavážky tedy datum,množství a taky podíl biosložky.Tam navaží Vervu dvakrát týdně,každý závoz měl čistou nulu s výjimkou 16.8.kdy měla Verva 6,84% bio.Prý když jim nevyjde povinný procentuální podíl v jiných palivech(myšleno asi celkově)musí dát i do Vervy. Takže kdo chce mít jistotu ať si nechá na Benzině předložit dodací list,pokud tam nebudou nějací blbci neměl by s tím být problém.
 7. foxy

  406 - brzdová záhada

  Jako logický to je ale dělá to od začátku,servisák říkal že to některá auta dělají když jsem na to upozornil.Kam potom jde ten tlak když se kapalina neztrácí a auto normálně brzdí?Po startu se pedál propadne a drží,tak jak to má být.
 8. foxy

  406 - brzdová záhada

  To jsis špatně vyložil-auto brzdí jak ďas hned napoprvé,není to tak že bych musel několikrát dupnout než se projeví brzdný účinek.Jen když se třmeny vpředu neuvolní viz popis výše několikerým šlápnutím odskočí od kotoučů. Jinak pedál bez motoru též propadá prý to někdy bývá. Loni po koupi prošlo auto celkovou revizí a výměnou všeho možného,rozvody atd.u mechanika s 30letou praxí,navíc mého známého takže ošizení něčeho vylučuji.
 9. foxy

  406 - brzdová záhada

  Auto brzdí jak čert,destičky s kotoučema loni nový.Jen se to prostě vepředu někdy nevrací a musí se našlapat.Po víkendu to pořeším.
 10. foxy

  406 - brzdová záhada

  Divný je to že přes noc-v chladu oproti dnu jsem projel Vysočinu naštorc tím pádem brzdil fest a nestalo se to ani jednou-vždy jen při popojíždění městem když stojím v koloně a auto je ohřátý na max. Volal jsem servisákovi,ten tipuje nějakou regulaci na brzdovým válci.Ty třmeny samozřejmě přijdou zrepasovat ať je jistota. Termín nemám,do Zábřehu se dostanu ale zpět už ne a za den to asi nebude.
 11. foxy

  406 - brzdová záhada

  To udělám ale čím vysvětlit že teď v noci když je chladněji to vůbec neďělá(furt jedu a zatím dobrý)
 12. foxy

  406 - brzdová záhada

  Dělají to přední kola.Vždy když stojím v koloně a v hicu.Vylezl jsem zadni byly studený a předek jak pětník.Když párkrát pořádně zašlapu tak se to uvolní.Kdyby vázly třmeny tak by to bylo při každým brždění. Je možný že se to neodvzdušňuje?
 13. foxy

  406 - brzdová záhada

  Ten válec tipoval i servisák.Jinak je fakt že auto jezdí pořád s prázdným kufrem,jedím jen já či s polovičkou,vždy štreky převážně po dálnici a vůbec brzdím minimálně takže by mohla být i Oldova verze.Kapalina loni komplet nová. Zítra jedu Písek-Jihlavu a zpět tak zkusím obejít kola až to zas začne.Jinak dnes 200 km v pohodě,včera jsem přemáhal brzdy přes celej Turnov než to pustilo.Už jsem jen čekal na kouř.
 14. Zdravím,poslední dobou záhadně blbnou brzdy ale popořádku - - po studeném startu jde pomalu prošlápnout pedál až dolů-nikde nic neutíká,kapaliny furt stejně,třmeny i prasata suchý. - někdy,zvlášť při pojíždění městem pedál ztvrdne,brzdí ale má tak 1 cm krok víc ne.Po uvolnění pedálu ale auto dál přibržďuje,musí se chvíli jet než to přestane. Je to válec,posilovač nebo vývěva?(406 1,9 TD bez ABS)
 15. foxy

  U které spol. tankujete?

  To je pravda,Eurooil je jediný kdo může prodávat čistou naftu protože povinná procenta z celkového prodeje si odbývá prodejem bionafty.Jak je to s Eurobitem nevím,na pumpě přísahali že je to čistá nafta.Ale vím že kšeftují s Polskem a východem vůbec takže bych jim moc nevěřil.
×
×
 • Vytvořit...