Já jsem také neplánoval a nepředpokládal, že něco takového jednou budu dělat. Když jsem viděl otce, jak si na chalupě čudlá záhonek, říkal jsem si, proč to dělá, tohle nikdy dělat nebudu. Velmi naivně jsem si myslel, že si prostě vydělám a všechno potřebné normálně koupím, že tu za chvíli bude normální nabídka zboží jako tehdy třeba v Německu (bylo pár let po 1989). Vývoj společnosti u nás mě ale postupně přesvědčil o tom, jak velmi, velmi jsem se mýlil.
Sem k autům jsem se dostal úplně stejným způsobem. Po zjištění, že servis dělají čím dál větší lemplové, že cena servisu sice raketově roste, ale kvalita ještě raketověji klesá, jsem se rozhodl na matláky v servisech leda vykašlat a dělat si jej sám. Do jaké úrovně to došlo může řada z vás na těchto stránkách posoudit sama. Před pár lety jsem myslel, že už se na to vykašlu, že už se to snad zlepšilo a novější motory se už učit nebudu. Velice rychle to skončilo nákupem diagnostiky a pokračováním... proč asi.
No a v posledních pár letech, s tím, jak se u nás čím dál víc prodávají akorát s*ačky a odpadky místo jídla, k tomu ještě dráž než normální suroviny v jiných zemích, se k tomu holt přidala aspoň částečná vlastní produkce, nákupy u těch, kdo mají vlastní produkci a vůbec snaha to odpadové hospodářství nevímproč se nazývající potravinový průmysl pokud možno nepoužívat vůbec. Nebyl to nikdy žádný můj životní sen, něco, co bych chtěl dělat, jen docela logický vývoj daný prostředím.