Přejít na obsah

oddie

Uživatel
  • Počet příspěvků

    24 637
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    25

Vše od uživatele oddie

  1. Sežeň si někoho, kdo má PP2000 nebo Diagbox, zajedno načíst, co se tam uložilo, za druhé zkontrolovat parametry za běhu motoru. Působí to na mě, jak kdyby špatně nastavil rozvody, na druhou stranu RHZ má kontrolu synchronizace klikovky a vačky, tak by snad ani neměl jít nastartovat, kdyby to bylo posunuté... Nech to načíst a uvidíš, na co se zaměřit.
    • 11
  2. oddie

    Převoz kol na střeše

    Se 4 koly na střeše 406 combi jsme jeli ve 4 chlapech na Gardu - do kempu, takže s sebou i stany atd, plus výbava na lezení, kufr kombíku zarovnanej až po střechu plus něco mezi sedadly. Téměř celá cesta dálnice 120-130, jediná cesta, kdy to HDIčko žralo 8,5 litru
    • 49
  3. oddie

    Veľa papká

    Tempomat jsem dodělával, platil jsem 1500 za páčku (z vraku se sehnat nedala), vypínač jsem nedával, dva brzdové spínače už tam byly.
    • 18
  4. oddie

    Přišroubování RZ (SPZ)

    To teda fakt nevím, já tam mám obyč šroubky z nějakého rozebraného auta...
    • 52
  5. Na diagnostiku, co to je za chybu. Něco tam zjevně zprasil. Ano, ten bílej kouř je nespálená nafta...
    • 11
  6. V době KRIZE žádná kolínská automobilka neexistovala, tak ani nemohla omezovat produkci...
    • 21
  7. Pokud jsou ty fotky skutečné, není to žádný \"joke\" ani hoax, a je úplně jedno, že jsou ty fotky 5 let staré. A je úplně jedno, jestli se ty milióny popelnic prodaly levněji, sešrotovaly, nebo jestli je nablblé kavky podpořené nějakými pobídkami nakonec vykoupily za plnou cenu. Podstatné je na tom jen a pouze to, že po slabounké recesi z let 2007-8, kterou je kdovíproč móda nazvat \"krizí\", lidem zcela neodůvodněně otrnulo a závod ve vydávání ničím nekrytých peněz (nesprávně nazývaný \"tištění\", protože už se je nikdo neobtěžuje ani tisknout), se rozeběhl ještě zběsileji. Kam si asi tak myslíte, že to celé dospěje? Jen do skutečné krize, která bude o to horší, jak debilně se se lidi/vlády snaží zachovat rozvoj rozežranosti nepodložené prací. Průser na tom je hlavně to, že lidi už dávno nejsou schopní se byť trochu uskrovnit, takže ta skutečná krize nakonec skončí válkou. Super vyhlídky... [upravil dne 6/4/14 14:46 od oddie]
    • 21
  8. Málo fotek pro posouzení. Prodejné je to podle mě spíš pod 10 než za 13. Chtěli byste to opravovat a jezdit dál, nebo koupit jiné?
    • 7
  9. Na krumpáč a brigádníka bych nesázel, mám s tím nějakou zkušenost
    • 20
  10. Odkaz na článek tu byl zrovna nedávno.
    • 21
  11. oddie

    Převoz kol na střeše

    S kolama na střeše mám veselou příhodu, jako nouzovku jsem dal kolo na střechu 806, takže výška soupravy šílená. S koly na střeše mám najeto hodně, než abych na to zapomněl, ale tady už člověk musí dávat hodně pozor i na podjezdy. No a jel jsem po staré Benešovské, před Benešovem parkoviště, tak jsem to seknul na odbočku na Mrač, že to objedu. Ovšem, v cestě je jeden podjezd, kterého jsem si nikdy nevšiml, takže mě brzy uvítala cedule podjezdné výšky 2,2m, přičemž jen auto má 1,7, nosič dalších 10cm a kolo přes metr. Málem mě omyli, jel jsem dál, že holt před podjezdem budu kolo sundavat, ale on ten tunel je naštěstí do vysokého oblouku, takže prostředkem jsem tak akorát projel - na blikačkách, se staženým okýnkem a koukajíc nahoru
    • 49
  12. oddie

    Veľa papká

    Já mám mezi budíky pidi displej, na kterém je po nastartování vnější teplota, ale dá se přecvakat na dojezd, průměrnou a okamžitou spotřebu (blbě fungující, resp. s dlouhým intervalem). Po vypnutí a zapnutí klíčku je tam ale zas teplota, musí se to udělat vždy, nepamatuje si poslední nastavení.
    • 18
  13. oddie

    Veľa papká

    Fakt nemáš palubní počítač? U HDIček jsem jej zatím viděl vždy... takový hodně primitivní, přímo v budíkách, ale byl tam.
    • 18
  14. oddie

    Problem s chlazenim 406

    Hlava byla na tlakové zkoušce? Někde je evidentně netěsnost, jestli to tlakuje.
  15. Jo, kdyby se našla zachovalá 306 v 1,9D (pro mě radši krátká), taky bych ji hned vzal...
    • 8
  16. Vždyť je to jen taková nenáročná procházka
    • 44
  17. Dvůr Králové - byli jsme asi před dvěma lety, akorát předražená hrůza, nikdy více. I kdyby to komplet předělali, už nemám chuť to zkoušet znovu.
    • 22
  18. oddie

    Jak vyzrát na letní radovánky ?

    A co na tom přesně řešíš, když \"čip imobilizéru\" je jen plastovej váleček???
    • 59
  19. oddie

    Jak vyzrát na letní radovánky ?

    Jako úplně všichni, stačí přijít na parkoviště a ze sta aut si vybrat, co se mi líbí nejvíc
    • 59
  20. oddie

    životnost dvouhmoty?

    Odpovědi k dvouhmotě jsou shrnuty tady: http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2013122601
    • 22
  21. oddie

    blow off ventil diesel 307Hdi

    K čemu by tam podle tebe asi tak měl sloužit?
  22. oddie

    Šrouby na kola

    Mám, ale k dispozici by byly asi až zítra dopoledne v Suchdole
  23. oddie

    Jak omladit vozový park v ČR ?

    Já bych klidně poradil, co s tím, jenže tahle zdegenerovaná společnost to stejně ani trochu nepobere
    • 41
  24. oddie

    Jak omladit vozový park v ČR ?

    Já jsem také neplánoval a nepředpokládal, že něco takového jednou budu dělat. Když jsem viděl otce, jak si na chalupě čudlá záhonek, říkal jsem si, proč to dělá, tohle nikdy dělat nebudu. Velmi naivně jsem si myslel, že si prostě vydělám a všechno potřebné normálně koupím, že tu za chvíli bude normální nabídka zboží jako tehdy třeba v Německu (bylo pár let po 1989). Vývoj společnosti u nás mě ale postupně přesvědčil o tom, jak velmi, velmi jsem se mýlil. Sem k autům jsem se dostal úplně stejným způsobem. Po zjištění, že servis dělají čím dál větší lemplové, že cena servisu sice raketově roste, ale kvalita ještě raketověji klesá, jsem se rozhodl na matláky v servisech leda vykašlat a dělat si jej sám. Do jaké úrovně to došlo může řada z vás na těchto stránkách posoudit sama. Před pár lety jsem myslel, že už se na to vykašlu, že už se to snad zlepšilo a novější motory se už učit nebudu. Velice rychle to skončilo nákupem diagnostiky a pokračováním... proč asi. No a v posledních pár letech, s tím, jak se u nás čím dál víc prodávají akorát s*ačky a odpadky místo jídla, k tomu ještě dráž než normální suroviny v jiných zemích, se k tomu holt přidala aspoň částečná vlastní produkce, nákupy u těch, kdo mají vlastní produkci a vůbec snaha to odpadové hospodářství nevímproč se nazývající potravinový průmysl pokud možno nepoužívat vůbec. Nebyl to nikdy žádný můj životní sen, něco, co bych chtěl dělat, jen docela logický vývoj daný prostředím.
    • 41
  25. oddie

    Jak omladit vozový park v ČR ?

    Taky jsem měl jednou v autě čisto. Když jsem dodělal rekonstrukci a následně nechal auto, které při ní sloužilo jako nákladní a stěhovací, vyčistit od Tomáše (mmch. partner klubu - www.vycistimeauto.cz). Akorát moc dlouho čisté nevydrželo, protože děti, kolo a tak...
    • 41
×
×
  • Vytvořit...