Jump to content

kupák

Člen klubu
 • Content Count

  1,065
 • Joined

 • Last visited

2 Followers

About kupák

 • ID člena
  13041
 • Rank
  Toto forum je můj domov

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 406
 • Rok výroby
  2000

Profilové informace

 • Pohlaví
  Nevybráno
 • Město
  Morašice
 • Stát
  Česká republika

Recent Profile Visitors

1,604 profile views
 1. V autokempinku Konopáč je na dovolené černý P5008 s Olomouckou RZ, šedou rakví na střeše a samolepkou klubu. Kdopak to je u nás ve východních Čechách?
 2. No já teď ve čtvrtek to auto právě vychladil co to šlo, udělal jsem z něj uvnitř skoro ledničku CHladil jsem to na 14 stupňů asi půl hodiny a zase takový hic nebyl. A stejně se ani nehnula. Asi za další hodinu, když už auto bylo zase vyvětrané na teplotu okolí to z ničeho nic začalo chodit. Tu funkci automatické klimy bych chápal, ale předpokládám, že by to signalizoval displej, že je zavřeno, ne? Motorek mám dvoudrátovej.
 3. Už jsem to tu kdysi řešil, nicméně teď jsem to ani za hodinu hledání nenašel. Mám takový problém, že když je velké teplo, klapka vnitřní cirkulace vzduchu nereaguje na tlačítko. To se sice tváří, že klapku ovládá (rozsvěcí se a zhasíná kontrolka), ale klapka se ani nehne. Nemáte někdo schéma, jak to tam je s elektrikou? Je to 406 r.v.2000 facelift, ale bez mux. Teď jsem se v tom trochu šťoural ve čtvrtek, popíšu projev závady: Šel jsem čistit klimu, tak jsem začal od filtru, vyndám ho a vidím, že klapka je zavřená. Kontrolka na tlačítku nesvítila, takže se to tvářilo, že je otevřená. Na tlačítko nereagovala, nijak, ani se to neškublo. Vzal jsem náhradní servomotorek, co mám doma a napojil ho na konektor. Okamžitě se začal otáčet, kalibrovat. Na tlačítko ovšem potom nijak nereagoval. Zapojil jsem to zpět na servo namontované u klapky a zase nic, žádná reakce. Tak jsem to ještě chvilku zkoušel, párkrát jsem nastartoval, klapka se ani nehnula, kontrolka na tlačítku po nastartování nesvítila. Klapka na nic nereagovala. A tentokrát se to nezlepšilo ani po tom, co jsem auto důkladně vychladil na 14 stupňů. Pak jsem dělal něco jiného a po jednom nastartování jsem si všiml, že se kontrolka rozsvítila, zmáčkl jsem jsem tlačítko a klapka se otevřela. Párkrát jsem to přecvakl a klapka chodila jako nic. Tak jsem ji nechal otevřenou a dumám, co s tím. Vím to už delší dobu, že to blbne. Za studena to chodí, za tepla to blbne. Ale po ochlazení interiéru auto to většinou začalo fungovat. Teď už ne. Motorek je už měněný, ovládací panel také. Potřeboval bych vědět, jak přesně to tam funguje, jestli je tam nějaká BSI, nebo relé, nebo jak je ten okruh stavěný. Jestli někdo máte schémata, poraďte prosím.
 4. Jak ti dával @Radek Hurvajz nahoře link na moji odpověď v podobném tématu, tak tam popisuju, že je to ta hřídel vypínání spojky, která je uložena na koncích v silonových - nebo jakých (je to prostě nějakej světlej plast)- pouzdrech. A v nich to vrzalo jako blázen. Museli se namazat, ale už si přesně nepamatuju postup. K jednomu se myslím šlo někudy dostat, strčit tam hadičku od spreje a promazat, druhé, to vrchní, co je vidět shora (alespoň u mé převodovky ML5T), se muselo provrtat malým vrtáčkem, hadičkou se to prostříklo a pak jsme tu dirku zamázli tmelem. Vrzat mi to začalo po opravě převodovky, pravděpodobně to namázli nevhodným mazivem, nebo vůbec. Peugeot tam předepisuje spec. vazelínu. Od té doby, co to promazali, je pokoj. A vrzalo to opravdu pekelně.
 5. Bude to pravděpodobně tím snímačem. Mně to dělalo taky. Zkoušeli jste ho protočit pomaličku na obě strany s připojenou dia? Nehází někde zmatečné údaje? Jako že celou dobu normálně běží čísla úhlu natočení a najednou tam na okamžik problikne nějaký nesmysl? Já ho vyměnil za jiný a od té doby pokoj. Jo a to, že asi odchází se taky zřejmě projevovalo tak, že po zapnutí klíčku čas od času problikla kontrolka esp, na displeji se na vteřinku objevila hláška, že systém je faulty, píplo to a hned to zhaslo.
 6. @MJSytic a @pavelu96 dík za info.
 7. Tak teď jsem poněkud zmaten, v tabulce, co je na začátku tohoto tématu je, že ED se konají v Pardubicích 14.6. v Pátek a já jsem přihlášený a potvrzení mám na 15.6. v sobotu? Tak doufám, že je to opravdu v sobotu? Jinak chci sebou vzít malého Pepču a předpokládám, že to nebude problém, při zkušební jízdě? Nebo jo?
 8. Tohle je krásný projev klasické konstrukce příslušenství motoru, kdy ten budík ukazuje prostě to, co se v motoru skutečně děje, tudíž, že se to ohřívá, pak to zase chladne atd. V nových autech, kde si všechny vstupy nejdříve přebere řídící elektronika a pak na budících (nebo na displeji) ukazuje jen to, co sama chce, takže pokud někdo před 406kou jezdil třeba s fabií, je zvyklý, že teploměr z nuly vyleze najednou na 90 a tam se drží jak klíště bez ohledu na provozní režim a podmínky, ať se ve skutečnosti děje v motoru cokoliv. No, a pak, když se to opravdu přehřeje, řidič to většinou zjistí, když je pozdě.....
 9. Připojuji se s poděkováním. Všechno bylo super, dokonce i počasí pořadatelé objednali na jedničku. Jen ty naše hokejisty měli zorganizovat lépe. Všem co nebyli: o hodně jste přišli, koukejte se polepšit. Weri a spol. ještě jednou dík.
 10. No, tak přímotop přibalim. Jinak v chatce je ložní vybavení? Deky a povlečení nebo tak něco? Nebo si mám brát spacáky?
 11. kupák

  Jirkovo 406 coupé

  Taky mám Polmostrow, střední i zadní díl. Střední je tam asi 6 let, zatím vypadá dobře, zadní odešel po cca třech letech, upadl jeden držák, druhý je tam nyní cca taky 3 roky, už vypadá dost olezle, ale uvidíme, děravý zatím nikde není.... Za ty peníze není co řešit. Originál stojí strašnej ranec a všechny ostatní druhovýroby jsou 2x tak drahý jek polmostrow a vydržej přinejlepším to samý. Bosal, nebo walker, teď už neví, který tam byl před tím polmostrowem, stál zadní díl ke dvěma tisícům, vydržel lehce přes tři roky a navíc provedení koncovky bylo vzhledově o dost horší než u toho poláka......
 12. Dík, zkusím pohledat.....
 13. Nikdo nic? Netušíte někdo, zda je to s něčím zaměnitelné, či nějaký elektrospecialista, zda se to nějak opravit? Dík
 14. @pesastor , jak píšu shora, auto má v potkávačkách čočky, výšková regulace funguje, pečlivě ji používám. Ty čočky to ořežou krásně. Dříve jsem tam nějaký čas HID sadu měl taky, prptože než jsem koupil nová světla, prostě to na žárovky nesvítilo. Vše jsem pečlivě vyzkoušel, světla samozřejmě seřídil "na krátko", osobně jsem si to několikrát zkusil, a za celou dobu si nevybavuju, že by na mně bliklo jediné protijedoucí auto..... Světla v kupé navíc původně na xenon stavěna byla, mají dokonce v parabole prostor pro balast, ale pak se tam asi z úsporných důvodů xenony nedostali.....
×
×
 • Create New...