Přijde chlap do masny a pozdraví „Čest práci !“
Je na řadě.
Co si přejete, ptá se prodavač.
Kilo bůčku,
Prodavač mu jej podá a říká 22 korun.
On objednává dále . Dvě kila hovězí zadní.
Prodavač : 48 korun,
V tom se velice vehementně ozve zákazník , co nakupoval předním,
Pane vedoucí co to má znamenat, já jsem platil za kilo bůčku 90,-- korun
A za 2 kila hovězího skoro 500,-- korun.
Na to mu prodavač odpoví, jo pane, starý pozdrav, starý ceny !