Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Už je to tu zase - ZIMNÍ PNEU


Mila_S

Recommended Posts

Původně zaslal: Fusion

Na komiony bych to každopádně nesváděl. Autodoprava udržuje ekonomiku tam, kde je. Letadlová doprava je drahá a výmysly s naložením kamionů na vlaky jsou totálně utopický. Celá chyba je v silničářích, kteří buď nestíhají (nedostatek zaměstnanců nebo počtu aut), nemají sůl nebo jsou všichni na TS od rána ožralý. Pak nemá všechno kolabovat, že? V konečným důsledku je to chyba TS měst nebo krajů.

Někdo může argumentovat zimníma gumama na kamiony ale věřte, že pokud pojede kamion do barrandovskýho kopce na neupravené posněžené silnici, ani pozlacený pneumatiky nepomůžou jedné nápravě vytáhnout 24 tun, zvlášť když musí zastavit.

Ať někdo vysvětlí PROČ je na Cínovci z české strany silnice jak na sibiři a na německé straně jak kdyby bylo 20 nad nulou?

Jinak na 605 to vidím na zimáky dopředu a letní vzadu.

ad1) - doprava

Hele, kolega inženýr ekonom (dokonce se stejnou profilovou specializací jako já - tj. mezinárodní doprava) :D Promiň, ale v těch pár větách je tolik nesmyslů, že se nedá reagovat po e-mailu. Ale někdy na srazu se s tebou rád o kamionové, letecké, železniční a námořní dopravě rád pobavím, tvé názory pro mě budou jistě osvěžující :D:D

ad 2) - silničáři

To, co píšeš, neplatí pro Prahu.

ad 3) - zimáky dopředu a letní dozadu

Bohužel, nesprávná odpověď. Máš další trestný bod v naší hře :D. Vrať se o pár příspěvků zpět a znovu si přečti Garfieldovu pasáž o historii, končící shrnutím "děda povídal, že když byl mladej". Ano, se žigulem jsem i já takhle jezdil - ale to byl počátek 80. let minulého století. Cink cink, budík, Fusione, kuk na letopočet do kalendáře!

[upravil dne 29/9/07 Garfield]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Mila_S

Tak nastal čas jít zakoupit nové zimní pneu. Jaké by se vám líbily?

Já jsem vybíral a vybíral, rozměr 195/95/R15, rozhodoval jsem se mezi Continental WinterContact TS810, Dunlop WinterResponse (novinka), Pirelli W190 Snowcontrol a Michelin Alpin A3.

Nakonec to vyhrály Michelinky, údajně mají vydržet o jednu sezonu víc. A na "nejlevnějších pneu" je mají za 1799 Kč netto, dodání do 24 hod. Taxem zvědavý.

Dnes mi mají přijít :super

A CO VY?

Pro případné zájemce o koupi pneu tak tady http://www.pneunet.cz mají ve většině případů lepší ceny než na "nejlevnějších pneu" např. ty Michelinky mají za 1645Kč. Kupoval jsem tam už několikrát a všechno rychle a v pohodě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Garfield

ad1) - doprava

Hele, kolega inženýr ekonom (dokonce se stejnou profilovou specializací jako já - tj. mezinárodní doprava) :D Promiň, ale v těch pár větách je tolik nesmyslů, že se nedá reagovat po e-mailu. [upravil dne 29/9/07 Garfield]

By mě zajímalo jakých pár nesmyslů. To snad dokážeš shrnout do pár vět ne?

Jinak titul má u mě nulovou výpovědní hodnotu o člověku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Garfield

Původně zaslal: trsek

Jednou jsem si koupil na P309 protektory noname 165/70R13 od fy Baumax. A když napadl sníh a byl umrzlí podklad s marasem, tak jesm zastavil v kopci a sešlápl plyn na doras a pustil spojku a čelkal co se bude dít. Čekal jsem bzučení na místě. Místo toho lítal maras všemy směry , že jsem ho měl i na střeše, ale velmi ochotně to jelo vpřed.Když jsem ubral plyn, tak to jelo výborně!!!Pak jsem přezul na "plnohodnotné" pneu zimní od matadoru MP55 165/70 R13 a v břečce mě překvapil rozdíl k horšímu!!! Auto jen bzučelo! Matadory byly výborné na čistém sněhu. Na P306 jsem jezdil jednu tuhou zimu 05/06 na barumech polaris 185/70R14 na sněhu výkoné, ale jen při pomalé jízdě cca 50 km/h. Jinak byly jak koza na ledě!Letošní zimu 06/07 jsem jezdil na Daytonách 510 -bylo málo sněhu tak nevím ,ale nahodile ustřelovaly a to opravdu nahodile!! Ted je dobrušuje a budu zkoušet federaly Himalaya WS1 185/60R14,ale pokud bude málo sněhu tak to asi nebude to pravé ořechové. Tím chci říct, že je jedno jestli jsou Good nebo Miche nebo Noname, pokud na dušičky se dají nové(plný vzorek) zimní ,tak je to lepší jak cokoliv ojeté.Když jsem držel více sad gum na různé podmínky tak jsem vždy první sezonu jezdil jak "král" a druhou klouzal a vozil řetězy. Nová zimní guma ( i noname) je lepší jak se pořád prát s řetězi.

Nerad ti kazím radost, ale pokud ti lítal marast od kol, tak to NEBYL umrzlý podklad. Byla to hlubší vrstva marastu, a řídký vzorek protektoru (většina ho má hodně řídký, takové až kostičky) ti umožnil lepší odvod toho marastu než "plnohodnotná" zimní pneu a guma tedy líp přilnula k asfaltu. Proto ten lepší záběr.

Pořádně umrzlý ledový podklad pokrytý vrstvičkou sněhu jsem naposledy viděl na letošním zimním klouzání Clubu v Krušných horách. To teprve byla pořádná prča. Nakonec to roztrhalo i jeden řetěz :-) Schválně, přijeď na další zimní klouzání, tentokrát bude na Šumavě, a tam si ty tvé protektory rádi vyzkoušíme (pokud za námi na nich vůbec dojedeš).

Za druhé - obeceně o protektorech: Některé protektory můžou mít dobrý vzorek a hrubou směs, takže na sněhu nebo ledu zaberou. Možná jsou některé i dobré (s řídkým vzorkem) na marast, tedy typicky např. pro liberecké ulice, kde se tradičně moc neodhrnuje. Některé protektory tak z těchto důvodů zaberou možná i líp než plnohodnotné zimní pneu (samozřejmě na úkor otěru a životnosti). ALE: jak už tu psala spousta lidí přede mnou, nedej bože, abys s protektory pak prudčeji brzdil, jel do zatáček nebo jel rychle na dálnici. Tam už totiž přibývají další fyzikální faktory, než jen přilnavost běhounu k podkladu - pneu se rozvaluje a natahuje, a máš-li protektor, tak to prostě nesedí a lítáš do strany.

Mimochodem, teď je mi jako rodilém liberečákovi patriotovi líto, že jiný liberečák má takovéto scestné názory na protektory... Myslel jsem, že my horalé zimní provoz auta umíme a budeme svorně poučovat lidi z nížin ;)

[upravil dne 28/9/07 Garfield]

[upravil dne 29/9/07 trsek]Moc jsme si nerozuměly. Chtěl jsem tím zastat těch co radši koupí novou noname gumu než aby jezdily na letních nebo sjetých zimních gumách.Protože když by si chtěl někdo koupit novou špičkovou gumu musí počítat s cenou cca 2000-3000 kč.A to v případě některých vozů dojde i k zdvojnásobení ceny auta:).Tím sem něchtěl nikoho urazit. Sám jsem na takovém autě jezdil. A pokud nejezdí po dálnicích tak ani nepozná, že v 140 km/h začíná házet a při brždění je hned ve smiku. To zimní klouzání je pro mne moc daleko a pokud bude sníh, tak si ho tam, kde bydlím užiju ažaž.

[upravil dne 29/9/07 trsek]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Continental WinterContact TS810 - tim nikdo nic nezkazi:D znamej ma a:super,leta patri Continental mezi spicku,bohuzel i cenou:grr

to KAMIONY-vetsinou jsem zustal stat kvuli zablokovany silnici a pak uz se nerozjel,vetsinou namraza,to nepomuzou ani retezy ani pneu M+S ktere jsem tam mel. lidi to proste nepochopej,ze prenos sily na silnici je pres mnohokrat mensi plochu vzhledem k vaze nez u osobaku, a proto to hrabe!!! Kamioňakum hrabou v zime gumy,vic nez polovine osobaku hrabe,bohuzel,nekde jinde!:grr

TS- na ty chlapy si nemuzu stezovat,oni maj taky svy vedouci, ale jinak vzdy pomohli v ramci moznosti. at si to jde nekdo zkusit s tatrou a sipem v noci ve vanici, kdyz nevidi ani 10m,bych to chtel videt.:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky si myslím že je lepší novej protektor než nějaká šlupka z vrakáče za 300 která má 4mm a už rok leží někde venku. Takový lidi taky znám co si jezděj pro zimáky na vrakáč a pak machrujou že mají kdovíjakou značku ale když se člověk podívá na vzorek tak je to většinou zmydlený ke straně a na zbytku jsou fakt 4mm. Můj poslední příspěvek do tohoto vlákna. Nechci se tu hádat jsou to jen názory.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fusion

Původně zaslal: Garfield

ad1) - doprava

Hele, kolega inženýr ekonom (dokonce se stejnou profilovou specializací jako já - tj. mezinárodní doprava) :D Promiň, ale v těch pár větách je tolik nesmyslů, že se nedá reagovat po e-mailu. [upravil dne 29/9/07 Garfield]

By mě zajímalo jakých pár nesmyslů. To snad dokážeš shrnout do pár vět ne?

Jinak titul má u mě nulovou výpovědní hodnotu o člověku.

1) Promiň, ale nechci z vlákna dělat seminář o ekonomice ani o dopravě. Ale podle toho, jaks formulovat to, cos napsal (např. "autodoprava udržuje ekonomiku tam, kde je"), to máme na hovor v délce několika piv, ne na pár vět, pokud se o něčem chceme doopravdy pobavit a ne si jen házet špeky. Takže na nějakém srazu pokecáme, já rád pokecávám.

2) Nejde o titul. Spíš o to, že pokud někdo něco vystuduje (první předpoklad) a pak se v oboru většinu pracovního života pohybuje (to je ta nejdůležitější část), dá se předpokládat, že o tom něco ví. Tak jsem to hodil jako bonmot, protože vím, že ty jsi inženýr úplnně něčeho jiného. Jenže s ekonomikou je to jako s fotbalem - těmto oborům přeci rozumí každý v republice, že ;)

Tak už se na mě nezlob, prostě jsem si neodpustil špek - protože pro mě to, cos napsal, zní jako tvrzení od nějakého Vény z hospody, který přeci rozumí i atomové elektrárně. Což mě právě zrovna u tebe překvapilo, no. :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: trsek

[upravil dne 29/9/07 trsek]Moc jsme si nerozuměly. Chtěl jsem tím zastat těch co radši koupí novou noname gumu než aby jezdily na letních nebo sjetých zimních gumách.Protože když by si chtěl někdo koupit novou špičkovou gumu musí počítat s cenou cca 2000-3000 kč.A to v případě některých vozů dojde i k zdvojnásobení ceny auta:).Tím sem něchtěl nikoho urazit. Sám jsem na takovém autě jezdil. A pokud nejezdí po dálnicích tak ani nepozná, že v 140 km/h začíná házet a při brždění je hned ve smiku. To zimní klouzání je pro mne moc daleko a pokud bude sníh, tak si ho tam, kde bydlím užiju ažaž.

[upravil dne 29/9/07 trsek]

Ach taak. Při nákladech na provoz auta šetřit zrovna na gumách, byť se jedná o zdraví a životy nejen posádky auta s mizernými pneu, ale i těch ostatních, které na silnici potkají.... A kolikrát znásobíš cenu vozu, o kterém mluvíš, když projedeš řekněme 10 nádrží benzínu? To není argument, fakt ne. Navíc gumy, o kterých se tu bavíme, stojí do 2 tisíc za kus, když máš 13-palcové.

No, co bych dodal - snad už jen reklamní slogan jedné nejmenované firmy:

MOTOR NENÍ TO, CO VÁS DRŽÍ NA SILNICI!

Ať si to každý přebere.

[upravil dne 30/9/07 Garfield]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Garfield

Původně zaslal: Fusion

Původně zaslal: Garfield

ad1) - doprava

Hele, kolega inženýr ekonom (dokonce se stejnou profilovou specializací jako já - tj. mezinárodní doprava) :D Promiň, ale v těch pár větách je tolik nesmyslů, že se nedá reagovat po e-mailu. [upravil dne 29/9/07 Garfield]

By mě zajímalo jakých pár nesmyslů. To snad dokážeš shrnout do pár vět ne?

Jinak titul má u mě nulovou výpovědní hodnotu o člověku.

1) Promiň, ale nechci z vlákna dělat seminář o ekonomice ani o dopravě. Ale podle toho, jaks formulovat to, cos napsal (např. "autodoprava udržuje ekonomiku tam, kde je"), to máme na hovor v délce několika piv, ne na pár vět, pokud se o něčem chceme doopravdy pobavit a ne si jen házet špeky. Takže na nějakém srazu pokecáme, já rád pokecávám.

2) Nejde o titul. Spíš o to, že pokud někdo něco vystuduje (první předpoklad) a pak se v oboru většinu pracovního života pohybuje (to je ta nejdůležitější část), dá se předpokládat, že o tom něco ví. Tak jsem to hodil jako bonmot, protože vím, že ty jsi inženýr úplnně něčeho jiného. Jenže s ekonomikou je to jako s fotbalem - těmto oborům přeci rozumí každý v republice, že ;)

Tak už se na mě nezlob, prostě jsem si neodpustil špek - protože pro mě to, cos napsal, zní jako tvrzení od nějakého Vény z hospody, který přeci rozumí i atomové elektrárně. Což mě právě zrovna u tebe překvapilo, no. :papa

Já sem to shrnul do té krátké věty protože se o ekonomice rozepisovat taky nebudu, a to především proto, protože to není pointa toho co sem chtěl tím paragrafem říct. Prostě v kamionech chybu nehledat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fusion

Původně zaslal: Garfield

Původně zaslal: Fusion

Původně zaslal: Garfield

ad1) - doprava

Hele, kolega inženýr ekonom (dokonce se stejnou profilovou specializací jako já - tj. mezinárodní doprava) :D Promiň, ale v těch pár větách je tolik nesmyslů, že se nedá reagovat po e-mailu. [upravil dne 29/9/07 Garfield]

By mě zajímalo jakých pár nesmyslů. To snad dokážeš shrnout do pár vět ne?

Jinak titul má u mě nulovou výpovědní hodnotu o člověku.

1) Promiň, ale nechci z vlákna dělat seminář o ekonomice ani o dopravě. Ale podle toho, jaks formulovat to, cos napsal (např. "autodoprava udržuje ekonomiku tam, kde je"), to máme na hovor v délce několika piv, ne na pár vět, pokud se o něčem chceme doopravdy pobavit a ne si jen házet špeky. Takže na nějakém srazu pokecáme, já rád pokecávám.

2) Nejde o titul. Spíš o to, že pokud někdo něco vystuduje (první předpoklad) a pak se v oboru většinu pracovního života pohybuje (to je ta nejdůležitější část), dá se předpokládat, že o tom něco ví. Tak jsem to hodil jako bonmot, protože vím, že ty jsi inženýr úplnně něčeho jiného. Jenže s ekonomikou je to jako s fotbalem - těmto oborům přeci rozumí každý v republice, že ;)

Tak už se na mě nezlob, prostě jsem si neodpustil špek - protože pro mě to, cos napsal, zní jako tvrzení od nějakého Vény z hospody, který přeci rozumí i atomové elektrárně. Což mě právě zrovna u tebe překvapilo, no. :papa

Já sem to shrnul do té krátké věty protože se o ekonomice rozepisovat taky nebudu, a to především proto, protože to není pointa toho co sem chtěl tím paragrafem říct. Prostě v kamionech chybu nehledat.

Můj názor je úplně přesně opačný, tzn. v kamionech a zejména v těch, kdo tato monstra provozují nebo řídí bych především ty chyby hledal. Pokud budu na svých cestách po republice potkávat Rumuny, Bulhary, Maďary, Slováky a samozřejmě i Čechy s gumama sjetýma tak, že na gumě prostě není nic, co by se vzorku mohlo byť jen vzdáleně podobat, pak opravdu budu bojovat celou medvědí silou za to, aby tato situace přestala být normální.

Pokud v zimě zústanu hnít kdekoli v republice za hrabajícím kamionem na letních !!! gumách, pak opravdu mám důvod řvát z plna hrdla, že toužím po povinném zimním obutí (ohraničil bych to třeba zimním časem), protože jinak majitelé autodopravních firem budou nadále nutit své zaměstnance na těch letňácích celej rok jezdit (argument: Nechceš s tím jet, venku čeká pět dalších je ještě stále poměrně silnej).

A opravdu nechci čekat, až mě jednou z tý silnice takhle vybavený monstrum sundá - a taky mě nezajímá, kolik taková zimní guma na kamion stojí (to si holt přepravce musí započítat do ceny za km).

Řešení podle mého gusta - v zimním čase všichni povinně zimní gumy (je úplně jedno, zda najedeš 10 000 km měsíčně nebo zda jsi důchodce, který s autem jede jednou za uherák - i ten kvůli nevybavenému autu může někoho sestřelit), kamiony bez zimních gum vůbec nepustit na naše území a věřím, že by se "kalamitní" situace při napadání těch bílých s*aček hodně zklidnila.

Jenže to těžko projde, protože PČR, Hasiči, sanitky, busy MHD a podobná vozidla financovaná ze státního by prý na takový "luxus" neměla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

se musim smat:D:D:D

-posledni zimu na tiru 05-06 jsem jezdil pres A do I, to jest pres Alpy,nekdy presD, a nikdo se mi na gumy nedival,ani jestli mam retezy. Kdyz nemas a otevrou tabule,tak zajedes na parking a cekas az to pomine,pak nedostanes flastr.

-gumy jsem mel M+S Michelin nasazeny v 10-11/05, takze teoreticky dobry, prakticky nekdy nepomuze ani to:(, fyzika se neda ukecat:D

-argument,ze je venku spousta dalsich v doprave uz prestava platit,za chvili nebude kde brat a uz ted nektere fi platej ridicak mladejm klukum. Podle toho to obcas vypada.

Jinak se spoustou argumentu souhlas,hlavne kdyz neco jako zakon, tak rozumnej, ale tvrde vymahat hlavne po dopravcich!!!

Kalamitni situace- jih Francie leden06,za 10-12h asi 25cm snehu,vsechny kamiony odstavej,i na kraj dalnice a pustej az stihaj. To si tady nikdo neriskne,protoze se bojej zodpovednosti!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tohle je vždycky vděčný téma, kdo za to může..

začalo se u výběru pneu a jak to dopadlo...

Cestáři na silnici nevidíte ne kvůli tomu že by chlastali na dispečinku, ale protože stojí také uvěznění v kolonách, např. kvůli zapadlému kamionu.

Pro zimní gumy jsem, ale nejsou všelék. Měla by existovat lepší systémová spolupráce příslušných složek a řidičů, když tir dopravu a i např. osobní auta bez zimních gum nebo řetězů někdo včas odstaví, tak nedojde k zablokování komunikace a silničáři ji alespoň můžou rychleji a kvalitněji zprůjezdnit. Je přece lepší počkat 15 minut než zablokovat silnici, čekat na vyproštění nebo jen čekat v koloně kvůli zapadlému autu i několik hodin.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Garfielde : a že těch šikulů na horách je, což? A Prahu jsem jednou projížděl s Křápolou v rychlém pruhu, byla to tzv. 5-kolej .. místo 3 pruhů na jižní spojce bylo 5 kolejí - a docela jsem se těm pražskejm šikulům obdivoval (bo jet 30 cm za nárazníkem ve 40 km/h) na sněhu bych si já nedovolil ani já.

Ne, nejde mi o to jezdit na letních celou zimu (přece mě znáš), spíš jsem proti každoroční debatě o tom, jestli zimní povinný či nikoliv. Protože pak by se to muselo dát do zákona (třeba by k tomu schválili i ten radar), udělali by se komise, přijalo by se dalších 3968 úředníků ... já vím, začínám z toho dělat pohádku.

Proč si to ale nemohou dát soukromé institutuce - jako pojišťovny - do svých podmínek ? Bouráš na sněhu na letních, máš prostě smolíka :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Medvěd

Můj názor je úplně přesně opačný, tzn. v kamionech a zejména v těch, kdo tato monstra provozují nebo řídí bych především ty chyby hledal. Pokud budu na svých cestách po republice potkávat Rumuny, Bulhary, Maďary, Slováky a samozřejmě i Čechy s gumama sjetýma tak, že na gumě prostě není nic, co by se vzorku mohlo byť jen vzdáleně podobat, pak opravdu budu bojovat celou medvědí silou za to, aby tato situace přestala být normální.

S těžce sjetýma gumama samozřejmě nesouhlasím, to je ale povinnost PČR a celníků aby toto hlídali. S prominutím si myslím, že s tím těžko, byť i medvědí silou, něco naděláš.

Původně zaslal: Medvěd

Pokud v zimě zústanu hnít kdekoli v republice za hrabajícím kamionem na letních !!! gumách, pak opravdu mám důvod řvát z plna hrdla, že toužím po povinném zimním obutí (ohraničil bych to třeba zimním časem), protože jinak majitelé autodopravních firem budou nadále nutit své zaměstnance na těch letňácích celej rok jezdit (argument: Nechceš s tím jet, venku čeká pět dalších je ještě stále poměrně silnej).

Na kamiony neexistují letní gumy. To je obecně vykádaná fáma a nevím co si lidi myslí jakože je na výběr? Že se dají na kamion koupit aji letní Aquatready nebo závodní gumy? Ne, rozdělují se na typ provozu (regionální, dálniční, městský apod.) a podle nápravy (řídící, poháněcí, návěs): Zímní samozřejmě taky existují, ale do středoevropských podmínek jsou nevhodný protože není stálá pokrývka sněhu jako na severu. Např. zimní pneu Continental se jmenují Scandinavia. Pokud bych takový gumy obul v ČR tak vydrží několikanásobně míň km než regionálky. Pak jsou M+S, který se liší pouze trochu jiným vzorkem a hranou - NE směsí.

Řidiči - venku opravdu nečeká 5 dalších řidičů, hlavně ne zkušených. Řidičů je nedostatek.

A ještě jednou to budu asi muset zopakovat - i když má ten kamion ty zimní, stačí malej neupravenej kopec a je konec. Žádná pneumatika, vyrobá k dnešnímu datu, nedokáže vyhtáhnout 40 tun do kopce. Zkus si dát za dodávku se zadním náhonem 4t přívěš a pak mě něco vykládej o zimních gumách.

Původně zaslal: Medvěd

A opravdu nechci čekat, až mě jednou z tý silnice takhle vybavený monstrum sundá - a taky mě nezajímá, kolik taková zimní guma na kamion stojí (to si holt přepravce musí započítat do ceny za km).

Kolem 12tis. s DPH tj. cca 150tis. na celou soupravu.

Sundat tě může aji oktávka nebo cokoliv jinýho, takovej je holt život a každej řidič toto riziko podstupuje vyjetím na silnici.

Původně zaslal: Medvěd

Řešení podle mého gusta - v zimním čase všichni povinně zimní gumy (je úplně jedno, zda najedeš 10 000 km měsíčně nebo zda jsi důchodce, který s autem jede jednou za uherák - i ten kvůli nevybavenému autu může někoho sestřelit), kamiony bez zimních gum vůbec nepustit na naše území a věřím, že by se "kalamitní" situace při napadání těch bílých s*aček hodně zklidnila.

Jenže to těžko projde, protože PČR, Hasiči, sanitky, busy MHD a podobná vozidla financovaná ze státního by prý na takový "luxus" neměla.

Původně zaslal: Dress

Cestáři na silnici nevidíte ne kvůli tomu že by chlastali na dispečinku, ale protože stojí také uvěznění v kolonách, např. kvůli zapadlému kamionu.

Já bych to nepsal kdybych nebyl osobně na TS, kde se v 8 ráno vesele dívali na telvizi a popijeli grog.

A ještě jednou se ptám: Jak je možný, že silnice jsou na německé straně nádherně upravený a nikdo tam žádný problémy nemá, a v kocourkově vznikají "kalamity" a každej jen nadává?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...