Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Odstranění fap a legislativa


mikysedliste

Recommended Posts

Ahoj přemýšlím o odstranění fap na mej 407,ale co sem se bavil s kamarádem tak mně od toho zrazuje že prý na stk budou do dvou let měřit i ten fap a pokud nebude tak mašina na emisích auto prostě dál nepustí a nepůjde to nijak obejít. A za další prý v něměcku se na tohle policajti zaměřujou a pokud zjistí fap off tučná pokuta a odtah auta. Tak ted nevím měl pravdu nebo ne co vy na to?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kamarád má pravdu, už DNES je auto bez FAP nemožno provozovat na pozemních komunikacích  (tak praví technické předpisy)

 

ovšem jiní ti napíšou, jak je to bez FAP super

 

rozhodni se sám, když máš řidičák, tak jsi právně odpovědný :papa

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 měsíce později...

Jak ale u bazarového auta poznat, že tam fap je a je funkční, to se pak člověk nestačí divit, když na emisích neprojde nebo mu v zahraničí nedovolí pokračovat v jízdě a vlastně nic neudělal, nic neví.

Já v autě fap mám, ale jestli tam skutečně je a je funkční, to nevím a ani nevím jak poznat.

Někde jsem četl že pokud je tam filtr pevných částic, tak by měla být čistá koncovka výfuku uvnitř, ale jestli to platí k všech značek nevím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

By mě zcela vážně zajímalo jak chtějí zjistit, že tam fap není. Koncovku černou nemam, auto přinutit zakouřit je nadlidský výkon. Jelikož mám FAP vypnutý správně, tak tak jejich obecná diagnostika nic nezjistí a emisema to samozřejmě projde i takhle...

Odesláno z mobilního telefonu pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Až to někdo bude chtít řešit, tak si taky vymyslí jak. A vůbec to ani nemusí být košer, viz případy německých policajtů zkoumajících vejfuk prstem. Dnes je to ale každému celkem šumák, v té vaší údajné "civilizaci" mají aktuálně úplně jiné problémy než blbej FAP...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

By mě zcela vážně zajímalo jak chtějí zjistit, že tam fap není. Koncovku černou nemam, auto přinutit zakouřit je nadlidský výkon. Jelikož mám FAP vypnutý správně, tak tak jejich obecná diagnostika nic nezjistí a emisema to samozřejmě projde i takhle...

Odesláno z mobilního telefonu pomocí Tapatalk

 

Tak buďto nemáš FAPoff a nebo se nekoukáš na výfuk. Pak mne ještě napadá zázrak. Prostě dieselové auto bez FAPu bude mít lesklý výfuk leda když bude dán nový.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nejen poklepání prstem, mě u služebáku strčil švýcarskej policajt do výfuku kameru. Koukal jsem jak z rána... Takže zjistit to asi není žádnej problém. Zajímavý, že jsem byl jedinej, komu to udělal (jedinej s českou RZ). Takže asi vědí...

 

Jinak u nás na emisích to nezměří, protože tu nikdo malý prachový částice změřit neumí a i auto bez FAPu běžným měřením projde ( :xvul stačí trochu poladit soft :xvul ) :aut

Upraveno uživatelem Pacho69
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lesklý výfuk není ani u auta s Fapem, spíš to myslím tak, že nějakou extra vrstvu sazi tam prostě nenajdes....

Poklepani kladívkem bych nebral jako oficiální zkušební metodu :D

Odesláno z mobilního telefonu pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já na koncovku výfuku koukal a černá vevnitř je, umažu se, když tam šáhnu. Fap by tam být měl a měl by být funkční. Auto v čr nové, koupené po prvním majiteli, který s ním jezdil jen do Peugeotu, aktuálně najeto 145tis. Nic nehlásí, vše OK.

 

Něco je špatně. Pokud je výfuk od sazí, tak tam JE nebo BYL problém (může už být vyřešen). On ten výfuk, jak se jednou zanese, bude už pořád černý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...