Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Pergola aneb pochlubte se svým zahradním posezením


Charlie 1

Recommended Posts

2 metry dle zákona ,pokud chceš blíž musíš mít vyjímku cca 5000Kč a svolení souseda+požarně nebezpečný prostor nesmí zasahovat k sousedovi tzn.žádná okna a nehořlavé opláštění konstrukce jinak smolík....

taky ti tu vyjímku stavební úřad nemusí dát,posoudí to a pak povolí nebo ne...

Upraveno uživatelem Charlie 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

starsi tema - sice mimo sezonu - ale priprava pres zimu je dulezita

planuju pergolu ke zdi kulny - rozmery cca 3,5x 3m (nejaky presah samozrejmosti)
tramky v planu 120x120 jen nevim jak velke udelat ty "sikme vytuze" a jak to sesroubovat dohromady

dale zda udelat nejake klinky- cepy - osazeni - pomocne zelezne profily nebo jen dlouhe kvalitni srouby ??

 

strechu jeste nemam doresenou ale asi OSB deska a sindel nebo neco na ten zpusob

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, to sis vzpomněl... Kvetoucí květináče jsou už pryč a koukám, že by chtěla zase natřít. Teď na podzim se tam už suší jenom prádlo.

Spoje mám tak trochu tesařské, stažené šrouby ze závitových tyčí, na střeše průhledné vlnky. Dost na to padá listí, tak by to bývalo chtělo větší sklon. Časem asi dám polykarbonát. A taky šikmé vzpěry kvůli houpačkám :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pazirov - do ted mi stacil altan jenze bud to roztrhal vitr nebo roztrhaly orechy - tak na dalsi ezonu planuju neco trvanlivejsiho

cca tohle http://www.pergoly-pristresky.cz/pristresek-350x370-10/
 

jenze tam pisou jen ty zakladni udaje a jeste ti to slozi voni - jenze si myslim ze sikovnej sem dost ze to zvladnu tak nejak sam

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, já jsem to dělal taky sám (kromě dlažby teda), tak to zvládneš určitě taky. Trámy jsem přivezl z pily a opracoval dohladka taky sám, tím se dá ušetřit. Aby to pěkně vypadalo, je potřeba použít trámy a fošny v rozměrech o podobném poměru, tj. 120x120 a k tomu třeba 120x4 atd. ... A ty vlnky mně ničí taky ořechy, na to pozor... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 měsíců později...

Ahoj kluci (a děvčata),

začínám si v hlavě projektovat nové posezení na grilování u domu a sbírám inspiraci, kde se dá. Jestli máte chvilku, zkuste mi napsat pár tipů, co jak mít a na co nezapomenout, případně čemu se vyhnout. Zkrátka bych tu rád rozjel takovou lehce hospodskou diskuzi o pergolách na grilling.

Můj projektovaný stav vypadá tak, že několik metrů od domu stojí garáž, ke které musím dojít a tak nějak plánuju tu pergolu nalepit z boku na tu garáž. Nechci ji vystavět solo stojící v zahradě. Důvody jsou prosté = v garáži je voda a šťáva. Taky neudim ale jen griluju, takže pracovní pult se bude skládat z desky na přípravu jídla, dřezu a samotného grilu. Zbytek je ve hvězdách...

asi něco v tomhle stylu, jen si představte zeď garáže za grilem a ne vlevo, a pouze s otevřeným grilem...zatím nevim, jsou to první vlašťovky (jako ta čtyřka z dusíku)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...