Přejít na obsah
Charlie 1

Pergola aneb pochlubte se svým zahradním posezením

Recommended Posts

Ahoj jelikož uvažuji o stavbě Pergoly se skládkem zahradního nábytku a hledám inspiraci okolo sebe,pochlubte se vašim sezením....

rozměr u mě bude cca 6x4, abych se vešel do 25m2 a nemusel lítat po úřadech(užil jsem si toho dost při oběhavaní u přistřešku na auta)

Budu rád za každý námět,aneb co jste udělali a využívá se v pergole a naopak co by jste do sezení nedávali nebo na co jste zapoměli.

Díky všem

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Urcite si nad hlavu nedavej prirodni vino. Je z toho desnej bordel a brouci. Stejne tak neni ideal plast. A sezen si poradne vyschly drevo. Nam tvrdily ze je vyschly a misto toho se to za par let zkroutilo a neco i uhnilo....

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Zejtra ti kdyžtak vyfotím, co mám já... Scratch to viděl v plné síle :D

Dva železný trámy zakopaný do země před domem, mezi nima (trámy a domem) natažený lanko a po lanku se pnoucí vistárie (je z toho trochu bordel, ale nic hrozného, stín to dělá perfektní, blbý je že té vistárii je skoro 30 let :D

ty fotky s tou pípou jsou někdy z počátku dubna, vistárie byla prostříhána, Scratch už sedí pod plně olistěnou vistárií začátkem června.

Keřík úkol splnil na jednotku

post-2701-0-75320300-1426359397_thumb.jp

post-2701-0-41237400-1426359406_thumb.jp

post-2701-0-49806100-1426359421_thumb.jp

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Kubo, jak to chrání před deštěm?

Jinak velikost pergoly plně chápu. Já bych tam chtěl mít vířivku a letní kuchyň :D Ale to bude ještě dlouho trvat.

Upraveno uživatelem Péťa

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

no před deštěm to nechrání, ale jako nouzovku přes to na tu chvíli přehodím plachtu a šmitec :D, kolikrát jsme popíjeli i grilovali za deště a nijak nám to nevadilo :D

Taky to neberu jako zastřešenou pergolu, spíše jako slunečník v pravdě 100% přírodní

Hlavně já jí mám s vodotryskem.... (je vidět shluk balvanů za pipkou :D )

Charlie se ptal, jakou máte a co by neměl opomenout..... Tak mám vzdušnou, neopomenul bych dobrou společnost a zařízení na chlazení piva ;)

post-2701-0-42857300-1426360342_thumb.jp

Upraveno uživatelem punkac

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Já mám "pergolu" na zahradě zároveň spojenou se skládkem nářadí. Pergola je 4x3 a zakrytí skládku je 2x2... 

Kdybs chtěl nejaký bližsí detaily, tak se kdyžtak zeptej. Zatím to pořád není ready, ale myslím, že je to dostačující na stůl pro 6 lidí na posezení a skládek na klasický zahradní nářadí + stoly, trampolíny, sekačku a další nesmysly dostačující ...

post-1402-0-77010900-1426415882_thumb.jp

post-1402-0-34712900-1426415899_thumb.jp

post-1402-0-30169100-1426415921_thumb.jp

post-1402-0-31457200-1426415952_thumb.jp

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Punkac o pipu je postaráno máme Lindra...:-)

Jinac 2x4 sklad nářadí

1x3 kuchyňka

1x1 hajzlik

3x4 posezení

Takhle to mám rozplanovane...:-) zatim.

Peto kolik to ma asi tak rozměr 3x6?

Milan+ no na kolečka ,nářadí sekacku ,motorovku apod ten sklad.to nemůžu nechat volně ležet a v garáží tyhle věci na zahradu nechci ted to mám v boudě od Avie 2.2x4 a je to na zimu dost plny.....:-)

Upraveno uživatelem Charlie 1

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

No jo no to sou ty baráky bez sklepů,ale zase pak schody.

Nezapomínejte taky na to,že stejně to využívate nejvíc s manželkou a dětmi,já to mám 3x 3 a poslední sezení s partou z firmy nas tu bylo cca 18 a naprosto v poho,stejně to vše naráz nesedí,někdo se motá u pípy,někdo kolem prasete atd.

Vecik bych tam nedělal určitě,starost na zimu,kvůli zámrzu. 

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Počítáš s kuchyňkou a hajzlíkem? Nebude to už z tohoto pohledu bráno jako stavba, kvůli které musíš lítat po úřadech? Tohle bych si raději ověřil. Jinak určitě platí do 25m2. A taky 2 metry od plotu, ale s tím problém asi nebude.

Já se nemám čím chlubit, terasu mám betonovou a zastřešení řešit nejspíše nebudeme, spíše jen markýza proti slunci.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Ne 25m2 ,výška max 5m,hloubka 3 je jedno co to bude jestli kryt nebo domek,vzdálenost 2 m od hranic dodržují....

Bude tam u pergoly kamrlik na nádobí,voda,umyvadlo,aby se nepořádek z akci uklidil tam,to samy hajzlik se při akci bude hodit,bude tam 1m2 jímka:-)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Hoď mi do SZ fotku Lindra a jestli by šlo vyfotit vedení šneku uvnitř a změřit průměr trubičky, jde mi o to jestli je tam 8mm nebo více..... Mám nyní šnek 8mm a nějak se mi to nezdá... Předem díky

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Jen se vetřu, proč tam musí být ty 2 metry? To se pak musí lítat po úřadech a nebo to musí být s povolením souseda? Chci dělat vzadu na dvoře garáž, kde jedna zeď bude sloužit jako plot, ale pochopitelně bez oken k sousedům.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku