Jump to content

Auto umřelo

LamZa
 Share

Recommended Posts

Dobrý den, dnes jsem jel od tchyně a po ujetí 2km začalo něco chrastit. Po sešlápnutí spojky to přestalo, jakmile jsem spojku pustil začalo to chrastit znova. Za 2 sekundy na palubovce vyskočila chyba motoru a motor se vypnul. Jak jsem chtěl vyzkoušet nastartovat tak se podle mě točí jenom startér a píská. Nevyskočio žádné hlašení. Prostě nejde nastartovat a při pokusu o start se točí jen startér. Ještě jsme se na to nekoukal, nechám to na zítra. Máte někdo nějakou zkušenost? Díky moc.

Za chyby a nesrozumitelné věty se omlouvám, mám nervy a píšu z mobilu.  

napiš kolik máš najeto přibližně realně a jestli se měnily rozvody,ta spojka mi přijde taky divna+setrvak u 1.4 benzin že by se rosypala u nafty jo ale benzin :myslim

Najeto mám 108.000km a rozvody děláne ještě nejsou. 

Rozvody, to není nic příjemného ... ale u tebe je to přesně 10 let, tudíž by se ani ten časový test neměl podcenit a neřídit se jen dle kilometrů. Doufám, že oprava nebude příliš drahá. 

Něco podobného se mi stalo u mojí 406 a výsledek: broušení hlavy, nové výfukové ventily, nový rozvodový řemen + rozvody, seřízení motoru (stř. úvrať). Dělal mi to Straki007. Vše je popsané v tomto příspěvku.

Přeji brzkou opravu.  Po opravě bude motor jako nový.

Na začátku příspěvku jsem chtěl napsat, že ti auto uhranula tchyně.

Veškeré náhradní díly se dají koupit u člena Badisak.

Edited by OK406