Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Recommended Posts

Odesláno

Nechal bych to tak, kupovat na tak starý stroj ramku a licenci se nemůže vyplatit. Poohlédl bych se po nějakém repasu, kdy za cenu licence je celý stroj i s roční zárukou.

Odesláno

win 7 má origo cd ae jak se windows distancoval od XP tak mu to furt něco vyhazuje a už ho to štve :D

s Péťou sme se už domluvily takže zítra to jdu zkusit nahodit s 2giga RAM

  • O 1 rok později...
Odesláno

Využiju toto vlákno:

Mám tady starý záložní PC (ASRock 4CoreDual-VSTA), který má dva sloty DDR400 (oba osazené KINGSTON KVR400X64C3A/1G) a dva sloty DDR2667 (prázdné).

Mohu použít JEDNU paměť KINGSTON KVR800D2NGKR/4G (bohužel tu druhou do páru nemám) samostatně?

Odesláno

Poslední výkřik to sice není, ale zase tak stará taky ne. Nicméně tu  KINGSTON KVR800D2NGKR/4G použít nelze. Max 2GB modul - viz níže.

 

- Dual Channel DDR/DDR2 memory technology*
- 2 x DDR2 DIMM slots
- Supports DDR2 667/533 non-ECC, un-buffered memory
- Max. capacity of system memory: 2GB
- 2 x DDR DIMM slots
- Supports DDR400/333/266 non-ECC, un-buffered memory
- Max. capacity of system memory: 2GB
 

*DDR2 and DDR are supported separately
Odesláno

Ta KVR800 má 2GB, jestli jsem to dobře pochopil. Prodávaly se jako pár (2x2GB) a já mám z toho páru jen jednu. Jde mi o to, jestli musí být obsazeny VŽDY oba příslušné sloty (takže pár pamětí). Pokud ta základovka umí pracovat jen s jedním obsazeným slotem, tak jestli to má šanci na zrychlení (odebrání 2x1GB DDR a nasazení 1x2GB DDR2). A pak ještě je tam rozdíl 667/800 :myslim....

Odesláno
před 14 hodinami, MotoMoto napsal:

Jakou tam máš verzi OS? 32 a nebo 64 bit?

 

XP32.... Mám ve zvyku mít po ruce jeden záložní počítač, co kdyby....

Odesláno

Zpravidla oba sloty být obsazeny nemusí, existují ale výjimky. FSB na této desce běží na 800MHz, měla by tam i tahle paměť fungovat - bude ale pomalejší. 

Odesláno

A měla/mohla by být ta jedna DDR2 rychlejší, než ty dvě DDR? Teoreticky asi ano, jen jestli to vůbec poznám....

Odesláno

Rozdíl bys asi poznal při práci většími databázemi nebo u náročnějších her. Ale vhledem k:  *DDR2 and DDR are supported separately  = paměťové banky jsou podporovány nezávisle, tak bych (pokud máš čím) osadil i ty žluté (DDR). Při spuštění PC pak sleduj kolik napočítá. V nejhorším napíše Memory "Mišmaš" nebo pípáním ohlásí chybu.

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...