Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Kontrolka chlazení P106 II 1.1i 2001


Jencek1

Recommended Posts

Zdravím zdejší odborníky a prosím o radu. 

Mám v tom mém pažourovi palubovku pouze s kontrolkou chlazení na levé straně, tzn bez budíku ukazující stupně zahřátí. Chci se zeptat jestli má tato kontrolka svítit po zapnutí klíčku do polohy 1. Tzn diagnostika, hlavní jednotka atd., mám to auto cca 2 měsíce a zatím se mě ta kontrolka ještě nerozsvítila. Jde mě o to jak vyzkoušet funkčnost, popřípadě info jestli je tento indikační stav normální.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to že svítí před startem znamená že je schopná svítit a hlásí funkčnost 

že se nerozsvítí za chodu motoru je jen dobře.

 

Nějaké spekulace ,že to chceš zkoušet ,kdy se zapne  , pusť z hlavy,zvlášť u starýho auta.

 

Pokud tě svrbí ruce ,nech si prohlídnout funkce sahary ,spínání termostatu a možnost zapnut saharu na manuál,člověk nikdy neví..

že tam jde naimplantovat i budík na vodu je druhá věc. mám to taky,z principu i vizuální kontroly.

Při neplánovaném úniku vody za jízdy hned budík ukáže ,že jde teplota dolů ,což je za chodu motoru blbost a můžeš to řešit , tohle kontrolka nezachrání...

 

postřeh :Potkal jsem fešáka ,co mi přivezl auto na prodej a kontrolky svítily ,jak maj. Když jsem se ho ptal ,jak to jezdí a jestli se to nehřeje ,povídal v poho .

Podal jsem mu po 5 min kontrol víčko chladiče s tím ,ať si tam napustí vodu .

Není voda ,není teplo ,není teplo ,nereaguje kontrolka.

Upraveno uživatelem myšut
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sorry, blbě jsem to napsal. Ona ta kontrolka nesvítí ani před startováním (asi vypálená žárovka, nebo v p...li čidlo), nemrznoučku jsem tam dělal cca měsíc z5. Vodu kontroluji pro jistotu co týden. Jenom jsem chtěl mít jistotu jestli tento model opravdu tu kontrolku rozsvítí ještě před nastartováním nebo pouze v případě nějakého problému z chlazením.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ta pidibaňka stojí cca 12 peněz ,co je v patici ..sundat kapli je otázka půl hoďky...

OK, co tu tak pročítám tak to je nejspíš spálená žárovečka v budících, jak bude čas tak na to vletím. Dík. Jistota je jistota.

Upraveno uživatelem Jencek1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě po koupi auta také tato kontrolka nesvítila. Žárovkou to nebylo, kabel k čidlu na motoru má tak blbou délku, že se velmi snadno z konektoru sesune. Ještě to prověřím, ale myslím že po otočení klíčku do "I." se rozsvítí na moment i tato kontrolka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Tak jsem to včera, rozdělával. po demontáži jsem, ale došel na to že přístrojovka to z největší pravděpodobností není. Po jejím rozdělání, totiž došlo k zjištění že v ní nejsou žárovky ale led-ky. Dal jsem to dohromady. Opravil vypadený limitér řidičových dveří a před technickou to nechám opravit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
  • O 9 měsíců později...

Ahoj, prosím o radu. Dnes ráno po nastartování (auto stálo přes noc venku) se mi rozsvítila kontrolka teploty a v zápětí se rozběhl ventilátor a běžel i po vypnutí motoru, takže jsem odpojil baterii aby se vypnul. Po opětovném nastartování se to opakuje. Mám 106 1.1 bez klimy. Neřešil jste prosím někdo tuto závadu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, prosím o radu. Dnes ráno po nastartování (auto stálo přes noc venku) se mi rozsvítila kontrolka teploty a v zápětí se rozběhl ventilátor a běžel i po vypnutí motoru, takže jsem odpojil baterii aby se vypnul. Po opětovném nastartování se to opakuje. Mám 106 1.1 bez klimy. Neřešil jste prosím někdo tuto závadu?

Tak závada vyřešena. Postavilo si hlavu teplotní čidlo. Pomohli kluci z Citroen forum od Saxa. Porucha čidla hlásí trvalou závadu a musí se vymazat přes diagnostiku. Dnes chyba přes dia vymazána, kontrolka teploty po nastartování už nesvítí a ventilátor chladiče hned po nastartování už nezapíná. Pokud se to objeví znovu musí se vyměnit čidlo teploty a znovu vymazat chyba před diagnostiku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 roky později...
V 4. 2. 2015 at 7:54, Jencek1 napsal:

Tak jsem to včera, rozdělával. po demontáži jsem, ale došel na to že přístrojovka to z největší pravděpodobností není. Po jejím rozdělání, totiž došlo k zjištění že v ní nejsou žárovky ale led-ky. Dal jsem to dohromady. Opravil vypadený limitér řidičových dveří a před technickou to nechám opravit.

A prisel jsi na to cim to bylo? Mam totiz uplne ten samy problem. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...