Jump to content

Kluci z Paky

User
 • Content Count

  37
 • Joined

 • Last visited

About Kluci z Paky

 • ID člena
  50386
 • Rank
  Mám víc než 10 odpovědí :-)
 • Birthday 07/01/1982

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 106
 • Rok výroby
  2001

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Titul
  DiS.
 • Město
  Nová Paka
 • Stát
  Česká republika

Recent Profile Visitors

415 profile views
 1. Mám na prodej motor HFX, který má najeto jen 76000 km. Prodávám ho za 2.000 kč. Přidám i katalyzátor na "stojato" před motorem.
 2. Ahoj klubáci, řeším teď drobný problém. Mám přístrojovku s LED diodami, r.v.2001, a občas mi nenaběhne stav paliva na palivoměru, ručka dojede max. do pole rezervy. Mám většinou skoro plnou nádrž. Po vypnutí a zapnutí zapalování normálně naběhne. Dělá to občas, ale čím dál častěji. Předpokládám, že to bude budíkem, nikoliv plovákem. Řešil jste toto již někdo??? A další otázka- dá se vyměnit jen samotný ukazatel paliva? Je shodný se starším typem přístrojovky, kde byly místo ledek žárovky? Je to na mém Peugeotu 106.
 3. Tak ještě jedna investice-minulý týden mi prasknul chladič a byla tak prověřena funkčnost kontrolky přehřátí motoru..... Tekl docela slušně, takže velmi rychlý progres závady.
 4. Tak v lednu velký servis, do auta zahučelo 11 tisíc za materiál. Ozvalo se těsnění pod hlavou, dal jsem komplet nové rozvody včetně pumpy, repase ramen, výměna uložení tlumičů a tlumiče také.... A zase je to pořádná mašina
 5. Přes léto vyměněny postupně oba přední snímače abs...... Odešly měsíc po sobě...
 6. Ahoj Lukáši, koho já to tady potkávám???
 7. Jo, díky, no snažím se, jak to jde. Je to moje velké hobby. Teď odstraňuji už jen drobné nedostatky a dal jsem si namíchat barvu, tak občas zatřu nějaké detaily např. od kamínku atd.
 8. Tak už jsem se konečně dokopal, abych založil garáž Peugeotu 106, zvaný Lvíček. Je to rok výroby 2001. Auto plní Euro 3, protože motor je vybaven vícebodovým vstřikováním od Bosche. Koupil jsem ho jako dovoz z Německa s 108.000 km ježděné ženou. To je bohužel poznat tím, že na přední kapotě je ťukanec u znáčku a také LP blatník je opravován.... Co se týká výbavy, tak ta je s ohledem na běžnou výbavu těchto modelů nadstandartní: 4x airbag, posilovač řízení, elektrické stahování oken, dálkový centrál, otáčkoměr. Navíc k tomu je sada zimáků na plechu. Tak jako každá ojetina, i toto auto potřebovalo nějakou tu počáteční lásku v podobě oprav. Opravoval jsem páčku blinkrů, které samovolně problikávaly- bolest, promazal jsem vrzající uložení stabilizátoru, vyměnil jsem tlačítka na klíčku / už byly totálně ztvrdlé a děravé/. Vyměnil jsem čidlo tlaku oleje - před startem vůbec nesvítila kontrolka---- zaseklé čidlo. Promazal jsem řazení, které je klasicky u PSA nepřesné, a s pomocí pracovního soustruhu jsem si udělal nová silonová futra pod řadičku /viz. fotky/. Byla tam vůle neuvěřitelná a táhlo řazení klepalo.... Do zadních dveří jsem si nainstaloval nové repro. Byla tam jen příprava. Podařilo se mi sehnat opravný díl 1. dílu výfuku- zde je s katalyzátorem a u druhé lambdy to rádo prohnije a pak to fučí. Tady už to bylo zjevně vařené a vedle sváru znovu prasklé. Jelikož přední díl s katem stojí cca 4.500 kč, sehnal jsem za 900 kč novou trubku, která se navaří hned za kat /je do něho nasunutá/ na místo původní zrezlé trubky. Foto snad někdy dodám. Nutno dodat, že lambda ven přes všechno úsilí nešla a tak jsem musel dát novou /tohle auto má 2 lambdy, toto je ta druhá-kontrolní/. No a namontoval jsem baterii Bosch 62 Ah, která je pro toto auto tak silná, že v případě poruchy domů dojedu na startér . Fotky nejsou úplně povedené, svítilo hodně slunce a mobil to moc nezvládl... Jinak auto je zdravé i zespodu, na to jsem dával při koupi velký důraz! A z vrchu je to leštěnka. Samozřejmě jsem nakoupil resistin a pěkně dutiny, nosníky a choulostivá místa stříkám hlava nehlava . Co jsem zatím měřil spotřebu, průměr cca 5,7 l/100 km a to byl chvíli prasklý ten výfuk. http://klucizpaky.rajce.idnes.cz/P106/
 9. Ahoj pánové,také mi jdou zpod auta duté rany na 1 a 2 st. když jde převodovka do tahu. Co mám prozkoumat? Řadit jde celkem dobře. Mám také vůli v futru pod radickou
 10. Map senzor je velice důležitý senzor, který dává informaci o tom, kolik vzduchu je nasáto. Ale myslím, že řj by si měla s odpojením poradit. Jinak diagnostika by ti to ukázat mohla, ale bude lepší zajít do bloku měřených hodnot a zkusit načíst data při jízdě a porovnat se správnými hodnotami, pokud je někde seženeš.
 11. Snímač vyměněn, tak už mám klid v duši....
 12. Tak určitě ne naposled, ikdyž moc sem zatím nechodím, jsem tu nový. Já chodím hodně na škodovácký techweb /stejný nick/, jako ty jsi Forďák, tak já jsem škodovkář. Znám je do posledního šroubku .
 13. Na Moravě jsem byl na škole, ale teda na severu v Zábřeze. Kometu jsem dříve moc nemusel, ale líbí se mi, jak tam ten hokej ty lidi spojuje. A ty návštěvy. A když před Sportem vidím reklamu na Starobrno s Kometou, tak Vám upřímně závidím.... No a ve fotbale Mercedes Švancara, to je kousek, ty jeho komentáře jsou dobrý. Půjdu spát, musím se psychicky připravit na barážový mač s Olomoucí. Tak co mi ty Sešívky zase nadělí? Jinak dík za pokec.
 14. Tak svezení v tom bylo krásné, bylo to v plné palbě vč. vyhřívaného čelního skla, což byla naprosto super věc. Ale ta spotřeba... Na lpg jsem to dávat nechtěl a E85 moc nefandím. Za to -na rozdíl od tebe- fandím v hokeji Slávce, no takže si asi umíš představit, jak mi teď je . Fandil jsem jí ještě v dobách, kdy hrála hokej spolu s Brnem v 2. lize a nerad bych se dočkal comebacku dolů.
×
×
 • Create New...