Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

motor a zavady 807?


Lukas.407

Recommended Posts

Já myslím, že doufat že za 120 koupíš něco co bude funkční a bez dalších větších investic, je stejně bláhové jako věřit, že zhubnu 30 kilo. Budu se sice snažit, budu tomu věřit, ale jak to dopadne ve skutečnosti, je ve hvězdách.:D:D:D

Nevim co myslis vetsi investice, ale ono i ten rok 2007 je temer 8 let stare auto. To ze ho koupim za 200000 neznamemena ze bude ok. Ape je jasne ze kdyz bude pod cenou, tak to smrdi... Ja jsem ani nemyslel koupit rhr, myslel jsem klidne ten starsi, ale podle reakci to asi neni k tomu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Buď to nekupuj vôbec, alebo si priplať. Ak v konečnom dôsledku ušetríš na kúpnej cene, isto sa ti to dorovná na servise, tak ako píšu chlapci. Okrem toho iba málo ľudí vie opravovať tieto autá, čo sa po motorovej stránke týka. To nie je ako u VW Group, že tie vie opraviť pomaly \"každý\" kto má dieru v riti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten 88kW RHK ani nevím, co je vlastně zač. To je okousané RHR se sníženým výkonem kvůli německým daním? Co to má za vstřikování?

Vstřikování Siemens.

Já ji mám z Francie, kvůli něčemu to v zahraničí škrtili, ale proč netuším.

Jinak tato verze nemá z výroby FAP, dávaly to ještě do Experta.

[upravil dne 1/9/14 19:42 od Sagic]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozhoduješ se o koupě velkého auta a jeho užitková hodnota je daná nejen věkem a najetými km. Ale i tím, že se prostě stávajícím majitelům nevyplatí ho prodávat pod cenou. Pokud tomu tedy něco není a nechtějí se toho zbavit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak třeba budeš mít štěstí a na něco narazíš. Ale moc tomu za tyhle peníze nevěřím. Já sháněl pyůl roku a měl jsem limit 180.

Me by stacil i starsi nez mas ty, ale ten motor me stve. Ja uz jsem videl tuhle verzi 88kw, myslite ze je to jen uskrcene rhr? To by bylo cajk...

Ale s doporučovaným motorem seženeš max. o rok starší, než mám já a tam takový rozdíl v ceně není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten 88kW RHK ani nevím, co je vlastně zač. To je okousané RHR se sníženým výkonem kvůli německým daním? Co to má za vstřikování?

Vstřikování Siemens.

Já ji mám z Francie, kvůli něčemu to v zahraničí škrtili, ale proč netuším.

Jinak tato verze nemá z výroby FAP, dávaly to ještě do Experta.

[upravil dne 1/9/14 19:42 od Sagic]

Vstřikování Siemens může mít i RHR.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Buď v klidu, že ani za 150 bych ji nedal. Co bych si asi tak pořídil místo toho, hm?

Kdyby Ti tam vysázel 150 na prkno,tak to pustíš bez přemýšlení.

tzrojnásobnou hodnotu auta dá málokdo.

Ani omylem. Já to posuzuju podle toho, co potřebuju a co si můžu pořídit místo něj. A vzhledem k tomu, že 807 pro mě alternativa není (jinak bych si ji pořídil už dávno), shánět další 806 v podobném stavu a uvádět ji do podobného stavu by mi za 150 nestálo, to by mi toho za to úsilí moc nezbylo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak ti nevadi slovencina skus si precitat toto: www.autorubik.sk/kupujem-ojazdene-auto/citroen/citroen-c8-fiat-ulysse-peugeot-807-lancia-phedra-2002-2010-recenzia-a-skusenosti/

Su tam celkom slusne popisane problemy kazdeho motoru. Skuseny mechanik niesom tak neviem povedat ci je to na 100% pravda ;) mne to ale s vyberom pomohlo. Je to o stasti vzdy ci chytis dobry kus alebo nie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sice jen 88kW, ale celkem to taky jede a nemá to FAP :D

http://www.sauto.cz/osobni/detail/peugeot/807/16025042?goFrom=list

120 tis je ale docela málo..

Mám 2.0 RHK cca rok, r.v. 2006, 6-kvalt, bez FAP. Malo najazdené 145 tis. km, za rok som najazdil cca 15 tis. km, dlhodobá spotreba odvtedy je 6,2 l, odhadom 30 % mesto, 30 % okresky, zvyšok diaľnice.

Oproti RHR má RHK síce menší výkon, ale podľa mňa 88 kW je v pohode, vo väčšine prípadov to stačí. Mal som možnosť sa zviesť na 2.0i ktorý má síce 100 kW ale bol lenivý v nízkych otáčkach, treba ho viac točiť.

Rozdiely medzi RHR a RHK sú v nejakom vlákne popísané, konštrukčne sú tie motory rovnaké, myslím že tam sú len drobné rozdiely - napr. rozdielne sanie a nastavenie RJ motora.

Boli sme na dovolenke v Hr, plne naložení, box na streche. Šli sme na juh po starej ceste cez Plitvice a Obrovac (kto poznáte tú cestu viete aké sú tam stupáky), späť sme šli väčšinou po diaľnici. Dokopy 1600 km a priemerka 7,3 l. Na diaľnici sme šli v rýchlom pruhu 130-140, v niektorých tiahlych stúpaniach 6-ka nevládala a tak som musel radiť 5-ku.

Podľa mňa motor je dôležitý, ale aj zvyšok auta si treba riadne preklepnúť. Ja som pôvodne chcel benzínový trojliter, ale nezohnal som. Takže som zobral nafťáka, technicky bol v poriadku a mal veľmi zachovalý interiér.

Hnevajú ma zatiaľ len drobnosti, napr. striedavo ne/funguje sťahovanie predného okna, pokazené je preklápanie jednej sedačky, zasekáva sa posúvanie zadného dielu streš. nosiča (paradoxne predný je v pohode).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mam RHR cca 2,5 roku, kupováno s 220tkm a nyní 282tkm, jezídm většinou dálnice a okresky, spotřeba do 6l.

Na autě jsem opravoval akorát FAP a řemenici. Ozívají se mi už ramena, jedno jsem vyměnil, čekám na druhý. Řidičový okno mi taky blbne a navíc se mi náhodně nesklápí pravý zrcátko, asi 3x mi auto při jízdě chcíplo, což by vše mělo být vadnym BSM (cca 4000kč), ale zatím jsem to nijak neřešil.

Nic víc se mi za tu dobu s autem nestalo tuktuktuk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pri tom rozpočte nebude jednoduchšie popozerať sa po 2.2 benzíne 116 KW ?

Všeobecne sú to bezproblémové motory, aspoň podla väčšiny názorov majitelov na tomto klube ... A do cenovky 120 tis. Kč by si sa mohol zmestiť aj s novým LPG čkom ...

Pri časom jazdení dlhších trás by som bol s nákladmi na KM pravdepodobne ešte nižšie :) Navyše tento motor asi nebude problém zohnať z vrakoviska a ani jeho cena nebude šialene veľká (v prípade najhoršieho) ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...