Mchael Odesláno 18. září 2013 Autor Odesláno 18. září 2013 Taktiež som študent takže budem veľmi dlho vyberať kým niečo vôbec kúpim. A je mi tiež jasné že ak zoberiem 66Kw tak si možno o nejaký čas budem hovoriť žeby to chcelo väčší výkon. Som odchovaný na klasických benzínoch takže po presadnutí na naftu to bude veľká zmena pre mňa. Tak keď to bude aktuálne budem hľadať 80 a keď bude nejaká naozaj v dobrom stave nebudem váhať Citovat
Lubos91 Odesláno 18. září 2013 Odesláno 18. září 2013 ono benzín 66kW a nafta 66kW s turbom je dosť podstatný rozdiel a to som sa porovnával s malou Corsičkou čo by som do kufra zmestil ...ale ako som povedal padla do oka na internete bola pekná a v dobrom stave 10 ročná s 207 000 km a predchádzajúceho majiteľa poznali v rodine...takže v tej chvíli bolo jedno či 66 alebo 80 momentálne by som nemenil za výkonnejšiu hlavne pre interiér a exteriér lebo keď pozerám inzeráty 406ky tak som narazil na fakt pekný kúsok [Edited on 18/9/13 20:19 by Lubos91] Citovat
Mchael Odesláno 18. září 2013 Autor Odesláno 18. září 2013 A hlavne tú farbu máš skvelú Taká by sa páčila aj mne, ale tak isto aj biela a červená metalíza len všetky čo som videl sú s manuálnou klímou a tú nechcem Citovat
Lubos91 Odesláno 18. září 2013 Odesláno 18. září 2013 Hej tieto farby by som bral aj ja ale aj interiér som trafil pekný biele budíky strieborné lišty a sedačky ako sú polokožené len sú v látke...mal som šťastie na kus...zatiaľ ...nech to tak aj ostane Citovat
Mchael Odesláno 26. září 2013 Autor Odesláno 26. září 2013 Oddie: jen bych doplnil, že 80kW má krom jinýho navíc taky volnoběžku na altíku, která je potřeba pravidelně (s rozvody) měnit, protože když nefunguje jak má, vymlátí se potom i řemenice a je vyděláno, jinak 66kW je i Bosch, Siemens je v novějších 66kW takže u MUX. A jak si to napsal tak s tebou naprosto souhlasím, měl jsem 2.2hdi (Siemens), 2.0hdi 66kW i 80kW (Bosch) ve 406 a ta 2.0hdi 80kW je nejlepší v poměru výkon/cena, ta 2.2hdi jede trochu líp, ale je to siemens a s Fap a nedostal jsem se pod 6,5l/100km, s tou 66kW a 80kW jezdím stejně za 4,8l/100km průměr....Takže nejlepší 80kW typ RHZ bez MUX a na 406 jede 80kW parádně a s tou spotřebou, co víc si přát!!! Jinak ted se na tý 80kW měnila komplet spojka i s dvouhmotou od LUK za 8500Kč za díly, práce byla za 2500Kč a ještě se u toho vyměnilo gufero kliky (origo 550Kč) plus převoďák a stabilizačky... A prečo práve nie MUX? Ak by išlo o tu ľavú páčku mám kontakt na chalana čo ich opravuje za 5€ a veselo funguje ďalej Citovat
Dančák Odesláno 26. září 2013 Odesláno 26. září 2013 Protože v nich byl už často Fap a vstřikování Siemens, pak ty páčky blbnou atd., ale zase je tam jednodužší dodělání tempomatu a jiných el. věcí, je to kus od kusu, za to první modely po face byli vždy bez fap a vstřikování Bosch.... Citovat
brixtr Odesláno 26. září 2013 Odesláno 26. září 2013 80kw r.v. 2002 při 140 na tachači otačky okolo 3000-3100 tak snad my to nekecá Citovat
misho.1709 Odesláno 27. září 2013 Odesláno 27. září 2013 Mchael, odkiaľ je a ako to opravuje, nevieš? Citovat
Mchael Odesláno 28. září 2013 Autor Odesláno 28. září 2013 (upraveno) Mchael, odkiaľ je a ako to opravuje, nevieš? Ten chalan je z Trnavy. Vymení len nejaký pliešok vo vnútri tej páčky a ide znova, ako predtým. Fakt že je to len banálna vec Upraveno 30. září 2014 uživatelem Mchael Citovat
Mchael Odesláno 30. září 2014 Autor Odesláno 30. září 2014 Protože v nich byl už často Fap a vstřikování Siemens, pak ty páčky blbnou atd., ale zase je tam jednodužší dodělání tempomatu a jiných el. věcí, je to kus od kusu, za to první modely po face byli vždy bez fap a vstřikování Bosch.... Nebol náhodou FAP vo verziách 79Kw ? Osobne by som chcel r.v. 2003-4. Do úvahy by prišiel ešte 2.2 16V benzín, ale tých nie je veľa a u nás momentálne žiadny Citovat
Šalda Odesláno 30. září 2014 Odesláno 30. září 2014 Já měl 406 combi s 66kw a spokojenost, nejezdím ani pomalu ani rychle, a síla motoru mě stačila, teď ten stejnej motor mám i v Partneru a taky mě dynamika stačí. Pochopitelně čím víc koní tím to líp pojede, ale to bysme za chvilku skončili u V6, že jo Za mě je jedno jestli koupíš 66kw nebo 80kw, hlavně se podívej na celkový stav auta, to je důležitý. Jinak otáčky to má při 90km/h milimetr pod 2000, a u 130km/h něco málo pod 3000, ale 66kw se na dálnici moc nehodí, cítí se líp ve městě a mimo město, s motorem 66kw RHY mám celkem najeto asi 80tkm a zatím spokojenost. Citovat
MilanF1 Odesláno 30. září 2014 Odesláno 30. září 2014 šaldo, tato diskuse je trochu starší. Mchael: Ano, FAP mají až motory 79 kW, tedy ty novější. Pak to ale není RHZ. Citovat
Mchael Odesláno 30. září 2014 Autor Odesláno 30. září 2014 (upraveno) Ono aby som nadviazal na pokračovanie už staršej témy je v tom, že stále mam dilemu vo výbere. Na jednej strane by som chcel niečo novšie než napr. 406. Dajme tomu 307 1.6 HDI po FL, alebo 407 1.6 HDI po 2006, teoreticky aj C4 1.6 HDI,ale na druhej 406ka je myslím posledný poctivý Peugeot a auto, ktoré sa mi vždy páčilo. Ročníky 2003-4 majú sympatický interiér, pri 2.0 HDI 80Kw nie je FAP, dvojhmota vydrží celkom dosť čo údajne pri 1.6HDi ani nie. Takže jedna stránka veci je za určité peniaze kúpiť najmladšie auto a vec druhá je následný servis + celková suma. Upraveno 30. září 2014 uživatelem Mchael Citovat
Šalda Odesláno 30. září 2014 Odesláno 30. září 2014 MilanF1, na mobilu datum moc nevidím, musel bych si vzít lupu Citovat
Dave405 Odesláno 2. říjen 2014 Odesláno 2. říjen 2014 (upraveno) Mám ročník 2001, MUX, 66kw RHY, vstřikovače Bosch, najeto mnou asi 100tkm a maximální spokojenost, neměnil bych. Fakt je, že jsem tohle auto sháněl dost dlouho přesně v téhle konfiguraci. Spojka LUK mě stála 2500kč. Pokud bys chtěl C4 1.6HDI, Straki teď zrovna prodává a ta pojede hodně slušně [emoji4] Upraveno 2. říjen 2014 uživatelem Dave405 Citovat
ineverexist Odesláno 4. říjen 2014 Odesláno 4. říjen 2014 Ty než něco koupis tak i C4 bude vybehlej typ.. Nevim co vidíš na motorech 1.6HDI. V 307 i 407 by byl určité lepší 2.0 RHZ a RHR. Ten motor je takovej tvrdej a hlučnej, zřejmě je to dáno větším tlakem vstřikovačů. RHZ je nejpříjemnější co jsem zatím jezdil, mame doma C4 a oproti 406ce je to o třídu az 2 níž. Ono stejně budeš mít problém sehnat pěkně auto bud nebourane totálně nebo s velkým nájezdem když mluvíme o 307,407,C4, u 406 snad ani nenajdes už pěknou. Ale to už je o jiné debatě... Citovat
X3M-miso Odesláno 5. říjen 2014 Odesláno 5. říjen 2014 Tak mne to ukazuje pri 90km/h okolo 1800-1900 a pri 130km/h 2500-2600 otacok. Mam 80kw verziu s chipom. V tychto podmienkach mam kombinovanu 5,6l. Do prace a z prace to mam cca 50km. Rano idem cez mesto a po obede po dialnici Citovat
Mchael Odesláno 5. říjen 2014 Autor Odesláno 5. říjen 2014 (upraveno) Ty než něco koupis tak i C4 bude vybehlej typ.. Nevim co vidíš na motorech 1.6HDI. V 307 i 407 by byl určité lepší 2.0 RHZ a RHR. Ten motor je takovej tvrdej a hlučnej, zřejmě je to dáno větším tlakem vstřikovačů. RHZ je nejpříjemnější co jsem zatím jezdil, mame doma C4 a oproti 406ce je to o třídu az 2 níž. Ono stejně budeš mít problém sehnat pěkně auto bud nebourane totálně nebo s velkým nájezdem když mluvíme o 307,407,C4, u 406 snad ani nenajdes už pěknou. Ale to už je o jiné debatě... Po silnej úvahe mi 406 vypadla z výberu. Aj tá najnovšia má už 11 rokov, ale ak by sa našla na Slovensku 2.2 16V z ročníka 2003 neváhal by som. Radšej chcem auto okolo roku 2005/6. Pri 307 z toho roku žiadny RHZ už nenájdem, ďalší faktor je spotreba, tiež u nás veľa 307/C4 s týmto motorom nie je. Na C4 sa mi páči design, ktorý ani teraz nepôsobí nejak zastaralo, výbava, čo sa týka pohody pri cestovaní tak či tak auto budem chcieť vytlmiť. Pôvodne som rozmýšľal o Mazde 3, ale akosi ta korózia dosť odrádza. Upraveno 5. říjen 2014 uživatelem Mchael Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.