vix Odesláno 18. září 2013 Odesláno 18. září 2013 Radku, slibuji, příště to budu psát - \"dvojhvězdičkovaně\" :k**va P.S.: Vážím si Tě jako arbitra tohoto fóra. Nic více, nic méně. Citovat
Goldinka Odesláno 18. září 2013 Odesláno 18. září 2013 omlouvám se za použité vyrazivo. za názorem si i nadále stojim. tím samozřejmě nechci tvrdit, že do podmnožiny řekněme \"neslusnych cyklistů\" patří někdo z fóra. Citovat
vix Odesláno 18. září 2013 Odesláno 18. září 2013 .. jasně, plně ch®ápu - trochu důstojnosti pro všechny. ( oddie má pravdu a ty jsi bohužel moderátor) Citovat
P607Olda Odesláno 19. září 2013 Odesláno 19. září 2013 To, co jsem psal v příspěvku 17.9.2013 v 14:56, není až tak neskutečné. Vzpomínám si, že po dokončení naší (slepé) ulice, v r. 97 a dalších asi 10 let jsme se takto chovali na ulici všichni (8 rodin). Jezdilo se pomalu, našli jsme si čas zastavit, stáhnout okénko a pokecat se sousedem, i vypít frťana společně na ulici. Pak se ale přistěhoval \"pan doktor\", začal ulicí jezdit na plný plyn (měl dvě auta a jezdil pořád, co půl hodiny), takže kouzlo se rozplynulo. Nicméně - pokud je někdo např. na rodinné oslavě a všechny tam zná, anebo mezi kolegy ve firmě, anebo na malé vesnici, tak se chová zdvořile a ohleduplně. Proč se nechová zdvořile i k cizím lidem, to je mi záhadou. Lidem ze Západu naše pěstní řešení sporů musí připadat dost nepochopitelné. Čtu teď od Irvinga Stone: Původ, knihu o Charlesu Darwinovi. Hezky je tam popsáno chování gentlemanů, způsob řeči, psaní, a jaký lehký náznak už se považoval za výtku atd. Komu se nechce číst těch 875 stran, přidám aspoň můj oblíbený vtip: Poblíž Anglie se potopila loď a na trámu se zachránili dva muži. Společně tlačí trám a mlčí. Po hodině se ozve jeden: \"Promiňte, pane, že Vás oslovuji, aniž jsme byli představeni, ale plujeme takto správně k Anglii?\" [upravil dne 19.9.2013 10:08 od P607Olda] [upravil dne 20.9.2013 11:06 od P607Olda] Citovat
oddie Odesláno 19. září 2013 Odesláno 19. září 2013 Lidem ze Západu možná přijde naše pěstní řešení sporů nepochopitelné, nám třeba zase přijde nepochopitelné, když na tom Západě po sobě střílejí, nebo že tam mají skoro celá města, kam není bezpečné se jít ani jen podívat... Každá mince má dvě strany a všude se dá něco vytrhnout z kontextu, či zveličit. Citovat
Medvěd Odesláno 19. září 2013 Odesláno 19. září 2013 Hlavně je třeba si uvědomit, že suneme-li se hodně dlouho na západ, je celkem reálná šance, že se ocitneme na východě (může za to ta naše zemička kulatá ....) Citovat
oddie Odesláno 19. září 2013 Odesláno 19. září 2013 Nějak mi nepřijde, že bychom se sunuli na západ. Spíš opačně. Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.