Jump to content
  • Aktuální cíle darů

Pripekani disku k naboji kola, co s tim? :(

Skullman

Recommended Posts

Jiz delsi dobu se mi pripeka disk k naboji kola a to celkem brutalne, jednou jsem dokonce ani velkou silnou nemohu sundat jedno kolo, deje se to na vsech ctyrech kolech, na fotkach muzete videt jak to pripeceni vypada. Nevim co s tim. Ale jelikoz je to na vsech ctyrech kolech, tak to asi musi mit nejakej spolecnej jmenovatel. Mozna muze napovedet, ze se mi pri silnejsim brzdeni obcas kouri z brzd a puka mi v brzdovym pedalu, jako by se chytalo absko.

Cistil jsem to uz nekolikrat zkousel mazat vazelinou na brzdy, ale stejne se to vzdy pripeklo. Tak nevim, co s tim? :(

To asi nebude zhoreté, skôr by som povedal že je to roztečená vazelína s ktorou to mazal. Skôr ma zaujali tie zbytky červenej farby na disku. Mohli by byť príčinou.

Ja by som skúsil medennú vazelínu na styčné plochy. Keď vydrží na výfuku tak brzdy zvládne.

Je to kolo horký po jízdě? Myslím horký tak, že se o ně spálíš? Vlhkost v brzdovce má vliv na třeba na bod varu, takže při intenzivním brždění z dlouhého kopce tě může čekat nepříjemné překvapení, ale to nesouvisí s tvým problémem. Navíc vyšlapat starou brzdovku není až taková práce, takže pokud máš podezření tak to udělej.

pridam jednu k dobru ... dneska jsem chtel sundat zimaky plechy a prohodit predek a zadek, houby, s diskem jsem ani nehnul, kopal jsem do neho jako pako, bouchal pres tramek kladivem a nic....

a to jsem pred mesicem, kdy jsem zimaky daval, celou plochu striknul medenou vazelinou, abych to po zime zase pohodlne sundal :)

zitra s tim ficim do pneuservisu, at si s tim lamou hlavu oni :D

A jakym stylem sjíždíš kopec? Kámoš měl problém s tim, že z kopce vyhazoval kvalt a probrzdil celej kopec. Měl pekelnou spotřebu destiček. Pak jsme jednou jeli za sebou (on za mnou) a když jsme dojeli do cíle, říkal mi, že mi občas vůbec nesvítí brzdovky. Nemohl pochopit, jak jsem dokázal sjet kopec, aniž bych se dotknul brzdovýho pedálu. Pak jsem ho naučil brzdit motorem a hle, spotřeba destiček rapidně klesla :D Takže pokud dokážeš stát na brzdě celou dobu, co někde jedeš z kopce apod. Tak se nediv, že se ti rozpátí brzdy a pak se ti i připeče disk. Pokud to tak neděláš, tak ještě možná může být problém v tom, že ti auto třeba celou dobu samo přibržďuje. Jak často měníš destičky?

no je fakt že kola mi pribruzdujou, jako vice drhnout a mozna vice spini desticky, jak moc casto je menim, nevim proc? Menil jsem je jednou za dva roky, co mam auto. Moc nejezdim a z kopce jezdim s rychlosti, to je jasny :)

BV406: dej vedet jak si dopadl, mam stejny problem jak vidis :)

Nedávno kousek od baráku zastavil Transit, asi píchnul a chtěl sundat kolo, ale nešlo. Asi za hodinu přijeli další dva chlapy a pořád jim to nešlo. Na celý odpoledne měli pěknou zábavu, nakonec stejně zavolali odtahovku :D

Já bych to taky viděl, že to bude od brzd ... mně se to jen tak nestane, protože nejdříve brzdím motorem a do té brzdy většinou jenom lehce tuknu :), nikdy jsem neměl kolo rozpálený :bojim