Jump to content
  • Aktuální cíle darů

Výměna drážkovaného řemenu.

exBURN

Recommended Posts

Zdravím.

Rád bych si vyměnil můj drážkovaný řemen, jelikož už dosluhuje....není zde někde návod? Dá se to zvládnout v domácích podmínkách?

Neví někdo jaké délka? motor 1,8 16V 81 KW, rok 96, bez klimy.

Snažil jsem se zde najít odpověď,ale bezvýsledně. Díky za případnou odpověď

[upravil dne 29/9/10 od exBURN]

jo jde to v pohode, rovnou taky vyzkousej kladky, jestli uz nemaji vule na loziscich

jinak postup asi takovej, ze sundas prave kolo, sundas predni cast plastoveho podbehu, tim se dostanes k napinaci kladce, povolis dva srouby, kteryma je prisroubovana k bloku motoru ( jen trochu povolit, nevysroubovavat) a zespodu kladky je sponovaci sroub, jeho vysroubovavanim povolujes napeti remenu, az bude dostatecne uvolnena, sundas remen a das novy (doporucuju nakreslit si predem, kudy remen vedl) pak uz jen opetovne nasponovani a dotazeni sroubu drzicich kladku

Já to teď měnil u HDI (tam je to trochu jiné). Koupil jsem i obě kladky, protože jedna v zimě vrzala (napínací – zadrhávalo pružení) a druhá měla v sobě důlky. Koupil jsem obě SNR, ale zabalený byly Dayco a Ina (kupodivu tam byly od stejného výrobce i původní) jenže nová napínací kladka měla v ložisku větší vůli než původní a ta druhá zase byla originál celá kovová, ale tahle nová byla plastová. No co nadělám, je to jenom pro drážkový řemen, tak jsem to tam namontoval a uvidím, co to bude dělat. Cena za materiál 2500,- :o.

• 2 years later...

Leo:

Ahoj, něco mi píská od drážkovýho řemene a mám podezření na napínací nebo vodící kladku. Chystám se je obě vyměnit, stejně už mají hodně za sebou. Chci se zeptat jak to jde a jak jsou ty kladky přidělaný, jak je odmontovat. Děkuji za radu!!! :papa

Jde o to jestli to píská pořád (trochu máznout řemen), nebo si jen popiskuje (nesouosost kladek), taky může bejt K.O řemenice na klice nebo volnoběžka na altíku, koukni jak máš naplý řemen a jestli ti nekmitá horní napínací kladka, jinak pohledej je toho o tom tady opravdu spoustu:papa

Napřed si to jen tak občas popiskovalo za studena a pořád se to zhoršuje. Už to píská i za tepla. Teď to píská skoro pořád. Občas to na chvíli nepíská vůbet nebo málo, ale většinou už je to dost slyšet. Řemenice na klice je rok stará. Napnutí řemene jsem taky kontroloval, je OK, ten je taky rok starej. Já se snažim hledat, sem tam na něco narazím, ale furt to neni ono. Tak jdu hledat dál. Dík za odpověď! :papa Ale určitě by mě zajímalo, jak kladky demontovat.

Leo:

Ahoj, něco mi píská od drážkovýho řemene a mám podezření na napínací nebo vodící kladku. Chystám se je obě vyměnit, stejně už mají hodně za sebou. Chci se zeptat jak to jde a jak jsou ty kladky přidělaný, jak je odmontovat. Děkuji za radu!!! :papa

Obě jsou na středový šroub, myslím, že obojí je Imbus, s trochou lámání prstů jdou obě vyměnit horem. S pískáním jsem se hodně natrápil, vyřešil to až \"chlupatý\" řemen Dayco. koukni jestli není nějaká z kladek mimo osu př\'ípadně volnoběžka altíku... samotné kladky se moc nekazí.

koblih69:

Díky za odpověď. Co jsem tu tak četl, zítra dopoledne před jízdou vezmu doma mýdlo a zkusim s nim trošku zašpinit řemen. Sakra, teď si vůbec nevybavim, kdy to pískání začalo... Dlouho to jen tak popiskovalo, než to začalo bejt neúnosný. Že by to začalo po výměně řemenu??? Kua, nevim... :myslim Zítra se uvidí...

Takže když na to přijde, vyměnim ty kladky na parkovišti před domem?

Jinak kladky jsou v ose a klidné, jediné co se mi nelíbí, to je řemenice toho... jak se tomu říká... jsem po noční - výpadek - čerpadlo posilovače řízení??? ...tak trošku hází, ale to dělá od doby, co to auto mám.

[upravil dne 28/12/12 18:41 od Cune]

mně když mám studeny motor taky vydává kladka divný zvuky a když už se tovřeší, tak se přidám.když je to na cca 1000ot/min tak tak horní kladka se třese jak ratlík a divně vrže.když přidám, nebo je to na volnoběh, tak je to dobrý.jen jsem nevěděl, zda musím koupit jen to horní kladkku, nebo se musí rovnou i to pružení.je to stejné u hdi, jako u 2,1td?

[upravil dne 28/12/12 19:41 od podgy4]

koblih69:

Díky za odpověď. Co jsem tu tak četl, zítra dopoledne před jízdou vezmu doma mýdlo a zkusim s nim trošku zašpinit řemen. Sakra, teď si vůbec nevybavim, kdy to pískání začalo... Dlouho to jen tak popiskovalo, než to začalo bejt neúnosný. Že by to začalo po výměně řemenu??? Kua, nevim... :myslim Zítra se uvidí...

Takže když na to přijde, vyměnim ty kladky na parkovišti před domem?

Jinak kladky jsou v ose a klidné, jediné co se mi nelíbí, to je řemenice toho... jak se tomu říká... jsem po noční - výpadek - čerpadlo posilovače řízení??? ...tak trošku hází, ale to dělá od doby, co to auto mám.

[upravil dne 28/12/12 18:41 od Cune]

Jo klidně na parkovišti, ale je to trochu lámání prstů. Nicméně to jde, konec konců i sundání kola a plastového podběhu trvá jen pár minut. Ta řemenice by určitě házet neměla...

Tak tak....nic by nemělo házet ani se klepat....před týdnem nám v servisu vyměnili řemenici která se úplně rosypala a přestalo to dobíjet atd. (předtim jen popiskovala) po najetí 200km jsem to doma nastartoval že to zkontroluju a ty telata nasadili řemen o drážku vedle:grr:grr, tak jsem to nasadil správně, nastartoval a po chvíly spadnul řemen, protože se úplně rozsypala volnoběžka na altíku a vyjela mimo osu:grr a řemenici tam dali pevnou, já jsem sehnal pouze altík bez volnoběžky takže ted máme pevnou řemenici, altík bez volnoběžky a novej řemen, napnul jsem to jak to má být a už to běží krásně tiše, jen když ten motor hodně podtočíš tak to začne trochu brnět od tý vrchní napínací kladky jinak ok

Tak tak....nic by nemělo házet ani se klepat....před týdnem nám v servisu vyměnili řemenici která se úplně rosypala a přestalo to dobíjet atd. (předtim jen popiskovala) po najetí 200km jsem to doma nastartoval že to zkontroluju a ty telata nasadili řemen o drážku vedle:grr:grr, tak jsem to nasadil správně, nastartoval a po chvíly spadnul řemen, protože se úplně rozsypala volnoběžka na altíku a vyjela mimo osu:grr a řemenici tam dali pevnou, já jsem sehnal pouze altík bez volnoběžky takže ted máme pevnou řemenici, altík bez volnoběžky a novej řemen, napnul jsem to jak to má být a už to běží krásně tiše, jen když ten motor hodně podtočíš tak to začne trochu brnět od tý vrchní napínací kladky jinak ok

tak to jsi si zadelal docela na pruser

Jsem doufal, že někdo něco pozná :aut To video jsem hodil na YuoTube, ale tam je ten zvuk oproti originálu co mám v kompu malimko zkreslenej, tak snad tě to nemate. Já vim, je těžký to takhle poznat. To pískání se tam v tom malým prostoru mlátí a poznám prd odkud to jde :nevim Když jsem měl řemen dole, zdálo se mi, že jak napínací kladka tak ta vodící má malinkou vůli, ale točí se hladce. Alternátor šel taky hladce, akorát jsem nezkoušel tu volnoběžku (ani nevim jestli tam vůbec je, mám pocit že ne). řemenice klimakompresoru to snad taky neni, pač je tam cca půl roku nový ložisko. Asi to udělám tak, že tady po vás nebudu chtít nějaký vaření z vody a prostě vyměnim obě kladky i s napínákem a pak uvidim. Sice to možná budou vyhozený peníze, ale lepší než čekat až se něco rozpadne a dostane to chuť na návštěvu pod dekl rozvodů. Pak už by to teoreticky moh dělat jenom alternátor nebo to čerpadlo posilovače.