viktorpe Odesláno 28. září 2010 Odesláno 28. září 2010 Tankuju u Benzíny Verva diesel+ vif . Cena vervy u nás 32.2kč: Citovat
peter100 Odesláno 29. září 2010 Odesláno 29. září 2010 Niekoľko krát som natankoval Tesco, a bol problém. Auto trhalo. Uz nikdy viac Tesco . Momentalne Agip, Shell, vynimočne Slovnaft. Citovat
jofre2010 Odesláno 29. září 2010 Odesláno 29. září 2010 Tankujem Verva Diesel už asi 4 mesiace, predtym Diesel Tech. Na nádrž urobím 1100 km spotreba cca 5,1 l jazdím 50/50. Mám z tej vervy dobrý pocit :super:super Citovat
Smety Odesláno 29. září 2010 Odesláno 29. září 2010 Tak já většinou u OMV. Na Shell už ani náhodou. Samozřejmě záleží na provozovateli, ale zkušenost od nás z práce. Tankování nafty letos v zimě u třech aut znamenalo zamrzlou naftu a uvíznutí dvou aut na horách a třetího v Bohdanči... Co se týče benzínu, tak škubání a neplynulý chod motoru u čtyř aut. Z toho udělaný závěr člověka který mě služebáky na starost - zákaz tankování na Shell... Po zbytek zimy tankováno na OMV a vše v pohodě... Jedná se o čerpačky v Kolíně. U bráchy v práci tankujou naftu i benzin do služebáků u Benziny a bez problémů. Ještě informace od revizáka, který k nám jezdí a dost střídá auta, jelikož najede kolem 100tis km za rok po celé ČR, tak má auto cca na 2-3 roky. Benzina a OMV kdekoli paráda, ostatní jak kde, ale už prý jezdí jen k těmto dvěma. Přišel i s tím, že si v MB nechávali dělat nezávislý test pohoných hmot a jen tyto dvě čerpačky prošly, ostatní ne. Ale o tom by musel ukázat nějaký výsledek ze zkušebny, jinak si o tom může každý myslet co chce, ostatně jako o našich názorech Citovat
Zazimir Odesláno 29. září 2010 Odesláno 29. září 2010 ahoj všichni, do mého ropáčku dávám jenom VERVA Diesel, občas to polechtám VIF em. Nedělám si srandu, ale pažoutek si víc jak 4,4 nevezme, ale je fakt, že tady dálnici nemám, dálniční známku také ne, tak furt jezdím s lehkou nohou. Citovat
lipnicak Odesláno 1. říjen 2010 Odesláno 1. říjen 2010 Hoj Objektivní rozdíl byl poznat u Vervy Disel oproti naftě brané u neznačkových levných čerpacích stanic. Rozdíl je hlavně ve zvuku motoru a startování. Srovnatelné parametry má Agip a OMV. Shell hlavně kvůli ceně a nejistým parametrům oproti třeba zmíněné Benzině, Agipu nebo OMV už neberu. Mám to otestované na 206 1.4HDI(bosch) a 307 2.0HDI 16V(siemens). Benzín kvůli elektronice, která si normalizovaně upraví spalování, beru standartni 95. Předražený závodní paliva u běžných aut nemají moc významu výkonově a finančně. Občas se stane že některý benzín zapříčiní škubání a špatné spalování, ale to u aut s 200t km na tacháči nemusí být palivem 306 1,6(1bod), F-Mondeo 1.8 16V(4bod). 206 1.4(4bod). Dlouhodobě spalovaná nafta od Alberta zapříčinila u Octavie II 1.9TDI nadlimitní kouřivost a hluk motoru. Ten pak neprošel na emisích o 30% nad horním limitem. Už se těším, až se budou někdy testovat pohoné hmoty a bude konečně člověk vědět co tankuje. Citovat
bl@cker Odesláno 2. říjen 2010 Odesláno 2. říjen 2010 tak ja mam benzin 1.6 tankuju vervu. Na vykon to samozrejme efetk nema ale najedu s ni o neco vice kilometru. Mlada ma Octavii II 1.9Tdi a tam ta verva citit je na vykonu a to podstatne. Citovat
reznaluki Odesláno 2. říjen 2010 Odesláno 2. říjen 2010 po zjištění že kvalitní palivo nezaručuje značková pumpa jsem se opět vrátil těm kde to je nejlevnější. Citovat
matii Odesláno 2. říjen 2010 Odesláno 2. říjen 2010 OMV ... dříve jsem brával Carreru 95, ale jelikož Carrera 100 je jen o korunu dražší, beru ji. Narozdíl od Shell V Power 95 a Racing. Neřekl bych, že to je tolik znát na výkonu, ale motor je nepodstatně tišší. Určitě doporučuji do nových aut (a nejen do nich) aditivovaný benzín, ať už ho berete kdekoli. Asi rok nebo dva starý (celoroční) test SM s naprosto zaneseným motorem dokázal, že aditiva fungují. V době, kdy se nesmí zveřejňovat čerpací stanice se špatnými palivy se orientuju tady: Dobrá pumpa [upravil dne 2/10/10 od matii] [upravil dne 2/10/10 od matii] Citovat
bl@cker Odesláno 2. říjen 2010 Odesláno 2. říjen 2010 po zjištění že kvalitní palivo nezaručuje značková pumpa jsem se opět vrátil těm kde to je nejlevnější. nemyslim si ze je to dobra volba.Znam to uz z vlastniho okoli ze ty nejlevnejsi dokazi byt peknej humus. Citovat
lucascz Odesláno 11. říjen 2010 Odesláno 11. říjen 2010 Tady se muzete podivat, ktere benzinky loni od COI neprosly http://kverulant.org/pumpari.html Citovat
Bohumil Odesláno 11. říjen 2010 Odesláno 11. říjen 2010 Takuji u ONO. :super:super Ten seznam nejde stahnout.:grr:grr Citovat
MirasCC Odesláno 11. říjen 2010 Odesláno 11. říjen 2010 Ten seznam je k vidění třeba i tady: http://data.idnes.cz/soubory/ekonomika/A101011_SPI_PUMPY.PDF A odkaz na článek: http://ekonomika.idnes.cz/seznam-nekvalitnich-benzinek-je-na-svete-coi-od-nej-dava-ruce-pryc-pyo-/ekonomika.aspx?c=A101011_114518_ekonomika_spi Citovat
brutall Odesláno 11. říjen 2010 Odesláno 11. říjen 2010 Seznam špatných pumpařů od ČOI: http://www.kverulant.org/pumpari.html Citovat
Honimír Odesláno 11. říjen 2010 Odesláno 11. říjen 2010 dnes mi říkal známý, že ve Zlíně vozí do Makra ti samí chlapi ten samý benzín jako na Shell, bavil se o tom s nima nevím co je na tom pravdy, já beru v Makru 98 oktanů a pak to třeba mixnu s OMV normál 95 natural každopádně motor mám asi naprosto v pořádku ( musím zaklepat ) páč vůbec nežere olej ( výměna oleje před 20 měsíci a neubylo ani trošku ) [upravil dne 11.10.2010 od Honimír] [upravil dne 11.10.2010 od Honimír] [upravil dne 11.10.2010 od Honimír] Citovat
Lví-ček Odesláno 11. říjen 2010 Odesláno 11. říjen 2010 Koukal jste někdo na seznam nepoctivých benzínek. U nás v okolí, buď jsou poctivý nebo kontrola nepřišla. Máte někdo nepoctivou benzinku ve svém okolí a nějaké osobní zkušenosti nebo známých? http://data.idnes.cz/soubory/ekonomika/A101011_SPI_PUMPY.PDF Citovat
hoferik Odesláno 12. říjen 2010 Autor Odesláno 12. říjen 2010 Aktualne tankuji vyhradne na benzine a omv, jinde uz ne. Ostatni jsou pro me patoky:D Ten seznam je pouze mizive procento z tech sejdirskych pump, jsou-li vubec nejake \"kvalitni\" pumpy:) [upravil dne 12/10/10 od hoferik] Citovat
brutall Odesláno 12. říjen 2010 Odesláno 12. říjen 2010 Ostatni jsou pro me patoky:D Jednou jsem viděl závoz PHM u jedný značkový čerpačky a na dveřích měl firmu-\"PATOK\"??? Citovat
dusko201 Odesláno 12. říjen 2010 Odesláno 12. říjen 2010 ja tankuju na oktane alebo slovnaft+Vif a zatim dobry .. nikdy na Jurky nebo shell(jurky asik kluci nepoznaji Z CZ tam taki bordel nemaju či?) Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.