Jump to content

matii

Uživatel
 • Content Count

  894
 • Joined

 • Last visited

About matii

 • ID člena
  21037
 • Rank
  Kecka

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 308
 • Rok výroby
  2009

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Teplice
 • Stát
  Česká republika

Kontakty

 • Facebook
  https://www.facebook.com/martin.kerda
 • Webová stránka
  http://www.ironmaidenfc.cz

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Mám něco podobného ... viz video ... 20 stupňů a po nastartování to dělá toto. Pokud se měhem té minuty a půl co ty otáčky kolísají rozjedu, motor chcípá. Jakmile otáčky spadnou ... konec videa, auto jede jak beránek. Je divný, že to dělá až po cca 8 hodinách stání. Po 3 - 4 hodinách startuje a jede normálně. Nějaký názor? Kolísání otáček po startu
 2. Věř mi, nakonec tu tisícovku dáš, bo ti to tak poleze na nervy, že to obětuješ. Věř mi, mluvím z vlastní zkušenosti.
 3. matii

  308 1.6 VTi

  Mě to dělá dodnes a netuším, kde je zakopaný pes. Ani v Peugeotu si s tím neví rady, nebo vědí, ale dělají, že neví o co jde. Ajap to popsal naprosto přesně. Zajímavé je, že pokud člověk nastartuje a nechá to dvě minuty běžet, třebas i při mínus deseti, jede pak auto jako nové. Někdo mi tu radil rozvody, tak jsem se rozhodl natvrdo je vyměnit, ale praskla mi stabilizační tyčka, tak jsem se šel do Peugeotu objednat na servis a zase mi řekli, že ty rozvody po 135 000 nemůžou být vytahaný. A pak se v tom vyznej.
 4. Tak to nakonec vypadá na ten rozvodový řetěz. Dva dotazy. 1) musí se měnit i kladky nebo stačí jen ta klasická sada? Samozřejmě podle opotřebení, ale spíš se ptám podle zkušenosti (najeto cca 135tis.) 2) kolik stojí výměna cca v Peugeotu? Děkuji předem za odpovědi.
 5. Koukni sem, řekl bych, že jde o začínající problém "chcípání motoru po studeném startu", který zatím nikdo dostatečně neodhalil. https://www.peugeot-club.com/topic/67099-308-sw-startuje-az-napodruhe/?page=4
 6. Tak to mně omej. Ještě jsem si všiml, že když nastartuju a hned rozjedu a překonám to "chcípání", stejně motor v tahu jemně škube a to i po zahřátí. Zastavím, vypnu motor, nastartuju teplý motor a jede jak beránek. A pak se v tom vyznej. Řekl bych, že je to nějaká zatím neodhalená závada 1.6VTi. Je to tu (i jinde) zmiňováno neustále, ale zatím nikdo nedokázal přijít na to co to jednoznačně způsobuje. Zrovna se tu objevilo téma "Ztráta tahu 1.6 VTi v zimě" a dle mého mínění jde o začínající závadu jakou zde popisuji. Také mi to začalo jemným škubáním.
 7. Mám 1.6 VTi, ale díky za tip. Hmmmm hmmmmm ... teda budu to muset nějak zkontrolovat.
 8. Najeto 136 000 rozvody původní ... že by totonc?
 9. Oživuji toto téma. Podobné problémy: Auto nastartuje dobře, ale v zimě (do 10st.) běží jen na cca 800 - 900 otáček, přitom dříve běželo na 1100. Po rozjetí při sešlápnutí spojky chcípne. Jak kdyby u starého auta nešel sytič. Pokud nastartuju a nechám běžet cca 3 minuty, jede super. Včera v servisu Peugeot naprosté zklamání, přijde mi, že namají zájem podobné věci zkoumat. Tak vyměnit olej a vzduchový filtr. Diagnostika ukázala pouze koherenci jak na sací tak na výfukové straně a špatný fázový posun na vačkách či tak něco. Přeložili mi to jako "Vole kup si nové auto" v tomto se hrabat nebudeme a nebo nám vysolíš "balík". Tak nevím, dokázal by někdo poradit jak postupovat dál? Ptal jsem se na čidlo teploty (už popátý) a odbyli mě (už popátý), že to je blbost a na tento motor podle VIN žádná svolávačka nebyla.
 10. Vracím se k tématu. V létě mi v servisu opravovali píchlou gumu a při nasazování dotahovali pistolí. Teď při výměně jsem zjistil, že mi strhli závit. Jak náročná je výměna náboje? Dělal jte to někdo? Stačí jen náboj, nebo musí dolu všechno? Jsem laik v tomto směru tak sorry za hloupý dotaz. ... aha už na to koukám na youtube, takže je to vcelku s kotoučem a ložiskem že? A to asi budou muset jít dolu obě strany, no to se fakt vyplatí. Počítám 10 000Kč za strženej šroub. Zkusím ještě nějaký servis (viz rady nahoře) ale nevím nevím.
 11. Nevíte někdo, jaká je minimální tloušťka předních kotoučů nebo kolik mm může být vyjetá ta hranka?
 12. Máte někdo zkušenosti s "drnčením" řadící páky, když je zařazen 5.rychlostní stupeň (1.6 VTi)? Možná to bude lehký dotyk se zamykáním zpátečky. Koukal jsem seshora se tam nedostanu. Rozebíral jste to někdo z boku? Sháním zkušenosti, abych tam někde něco neulomil. Zase se mi nechce jet 4 000 km na dovolené a poslouchat to drnčení.
 13. Zdar, na legendy se dostanu letos poprvé. Je poblíž možnost parkování, nebo je lepší nechat auto na P+R a dojet MHD? Koukal jsem, že poblíž je metro Kobylisy.
 14. Už se to tu řešilo, stará bolest 308ček. Nejlepší je výměna patice popřípadě konektoru. Zkus si najít to starší téma.
×
×
 • Create New...