Jump to content

Dr. Taby

Uživatel
 • Content Count

  95
 • Joined

 • Last visited

About Dr. Taby

 • Rank
  Mám víc než 10 odpovědí :-)

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 308
 • Rok výroby
  2011

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Ústí nad Labem
 • Stát
  Česká republika

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Mě to vibrovalo na 308. Nechal jsem znovu převážit a udělat geometrií. A měl jsem podhuštěné jedno kolo. A je klid. U mě byla kritická rychlost 125 km.
 2. Když jsem v Peugeotu u nové 508 řekl: "Ale ten motor je upravený THP?" - byl jsem polit málem polit svěcenou vodou... A prodejce se ani nevytáčel a na rovinu řekl - to byl strašnej průšvih. Coby majitel VTi s nájezdem 105.000 říkám, motor jede možná lépe než nový co se týká tahu atd. Ale je hlučnější v zátahu. A zatím nevím proč.
 3. Chci se zeptat, bojuji teď v tahu motoru, např při akceleraci s větším hlukem. V servise žádnou závadu na motoru nenašli a tvrdí, že tam mívají i výrazně hlučnější. Koukal jsem, a mám ty zácvaky úplně orvaný a drží to tam silou vůle. Je u VTi poznat nějaký rozdíl po nvýměně. Jinak tam mám od roku 2011 komplet původní.
 4. Hele, já nevím, jsem náhodný kolemjdoucí, ale všude je to značené u 301 jako VTi https://en.wikipedia.org/wiki/VTi_Engine
 5. Já to kdysi řešil financování tak, že jsem si nechal dát nabídku od Peugeotu. Ten poplatek se mi nelíbil. Tak jsem zavolal - tenkrát do GE auto - kde jsem financoval první auto z AAA. A na rovinu jsem mu posal nabídku od peugeotu s tím, že oslovím ještě někoho dalšího, jestli se umí pod to dostat. A vyšlo mě to asi o 35 tisíc levněji. Ale už s nima nepůjdu, protože mi ještě slíbili 1000 poukázku na benzín, ale tu mi pak zapřeli. A to se nezapomíná :-).
 6. Dr. Taby

  Antipolution fault

  To je dobrý vědět. Já mám 1.6 88 kw, a tohle mi na klidu nepřidalo.
 7. Dr. Taby

  Antipolution fault

  Můžu se jako laik zeptat, kolik stojí celý nový motor 1.6 VTi?
 8. Včera jsem měl rozhovor s prodejcem nad novou 508. Je v tom opět přímovstřik 1.6. A já naiva se zeptal - THP? Odpověď my už tomu tak neříkáme, ty 1.6 THP byly prostě strašnej omyl, kdy se motor poroučel třeba po 20.000 - karbon, rozvody, cokoli. Teď je to PureTech. A taky říkal, že bazary, co řeší odkup si jsou ochotný vykoupit VTi, ale ty původní THP zdvořile odmítají. Jinak já mám VTi, najeto lehce přes 100.000, ťuky ťuk, řeším jed drobné lapálie. Ačkoli teď po zimě mě bude čekat asi dvoudenní návštěva servisu, zdá se mi (ale i spolujezdkyni) větší hlučnost motoru. Vyjma jiného bych si tipl na nějaké teplotní čidlo, protože ten motor má úplně jiný projev, když je -10, kolem nuly, +15 atd. Co mu vysloveně nedělá dobře je +15 a třeba nákup. A pak při rozjezdu s lehce vychladlým motorem je takovej vláčnej. Jak je víc pod nulou, je to raketa, jak je kolem nuly, jede v pohodě, ale je právě hlučnější. Co se týká oleje, leju POŘÁD 5w30 Ineo. Jak mám ty dvě počítadla kilometrů, tak na jednom mám spotřebu po 10.000 cyklech, na druhém od dolití 1 litru oleje. Což je taky zajímavé, ta spotřeba se pohybuje podle počasí a stylu jízdy 1 l na cca 2,8 až 5,6 l. Když se mi to rozsvítilo poprvé (kolem 30-40.000), tak jsem dojel rozklepanej do servisu, a tam - to je normální. Dostal jsem fešáckou taštičku Total na suche zip, tu mám v kufru. A čas od času doleju, ale protože jezdím kolem servisu Peugeot každý den do práce, tak někdy beru u nich, i když na Alze je asi o 130 Kč levnější.
 9. A dávala do autorizáku? Protože u mě ani nic nehledají a rovnou 5w30.
 10. Tak se mi po čase zdá, že ta hlučnost při akceleraci a tahu je při vyšších otáčkách už trochu vysoká. Není to jako pískání ani klepání, je to takový jakoby "suchý" motorový hluk. Dělá to hlavně při prudší akceleraci, bez ohledu na teplotu motoru. Když pojedu po dálnici 3500 otáček po rovině, tak to bude v pohodě tichý. Ale když to budu třeba rozjíždět do kopce, tak už to od cca 2500 otáček začne dost hlučet. Dělá to prostě při vyšších otáčkách, když je motor výrazně pod plynem. Spotřeba je pořád konstantní v zimě mám teď průměr 7,6 - 7,8. Na jaře mám nějakou výměnu gufera a prohlídku, tak až to budou zajíždět, řeknu jim, ať se na to zaměří - ale zpravidla mi v servisu říkají, že je všechno v normě. Jenže včera jsme pak projížděli v kopcích, tak u toho VTi v 308SW je potřeba dost řadit a moje žena, která tyhle věci vůbec neřeší, řekla, že se jí to auto zdá hlučnější - což já pozoruju už delší čas...
 11. U mě to nijak zvlášť nepomohlo. Jen doufám, že jsou tam nějaký čidla, který budou varovat před případným průšvihem. Jezdím do autorizovaného servisu klasika jaro a podzim.
 12. Čistě ze zvědavosti bych se chtěl zeptat. Je tu někdo, kdo dal na první rozvody celý servisní interval - ať už 120 nebo 150 tisíc? Já mám přes sto a už asi rok to má trochu zvuk jak tichý diesel. abych to slyšel zevnitř, musím vypnout rádio i fukary. Vždycky při jarní a podzimní prohlídce říkám v servisu, jestli to není hlučný a není třeba měnit rozvody - a oni vždycky - to je v pořádku. Já zatím mám co se týká věcí od motoru měněnou 1 cívku a vodní pumpu - ta byla v záruce - lehce netěsnila. Jinak spotřeba i v zimě po městě do 8 - teď aktuálně 7,8 a to převážně město. táhne to i do kopce, je to tichý i přes 3000 otáček - vyjma okamžiku, kdy je ve velkým záběru dálnice do kopce nebo prudší akcelerace. Cca jednou za rok do toho naleju jejich zázrak. Tankuju MOL nebo Eurooil. Roční nájezd cca 15.000 km.
 13. Jsem úplnej laik, ale záleží co všechno ti chtějí měnit. Těch sad je několik a ty kompletní i s kolama jsou výrazně dražší.
 14. Nejsem si úplně jistej, ale nedávno jsem se díval do knížky a bylo tam snad 150.000 v případě namáhání 120.000. Mám 1.6 VTi rv. 2011.
×
×
 • Create New...