Jump to content

Dr. Taby

Uživatel
 • Content Count

  122
 • Joined

 • Last visited

About Dr. Taby

 • ID člena
  40031
 • Rank
  Pozorovatel

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 308
 • Rok výroby
  2011

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Ústí nad Labem
 • Stát
  Česká republika

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ještě otázka za cca 100 bodů. Potřebuji s tím ujet cca 600 km. Jak moc tomu nepomůžu?
 2. Nevím, jsem tam objednán cca za týden. Třeba řeknou nový motor... A já řeknu ne. Pak dám vědět. Ale platí se tam cca 500-600 za hodinu. Auto jede v podstatě normálně (jen je po těch cca 8 letech hlučnější), ale vadí mi ten kouř. To je ponižující...
 3. Nejsem typ výměny guferek svépomocí... Sázím na Peugeot Teplice.
 4. No našel jsem k tomu toto. A podle toho testu - nevím, jak moc relevantního, ale budu to brát - to vypadá na ta guferka. Takže případná výměna? Ta guferka nevypadají extra draze, ale myslím, že to nebude práce na půl hodiny... Ono na to je jednoduchý test - - máme nastartovaný a jízdou zahřátý motor - necháme ho minutku dvě, brblat na volnoběh - prošlápneme plyn, necháme spadnout otáčky na volnoběh a pak prošlápneme znovu - pokud vyletí obláček modrého dýmu jen na první prošlápnutí a pak už ne -> gufera ventilů - pokud vyletí i při druhém nebo po každém -> jde to spodem přes kruhy a nebo kombinace s gufery Gufera časem a provozem ztvrdnou a netěsní kolem dříků ventilů. V sacím potrubí je podtlak kolem -0,65 až -0,75bar, takže to spárou mezi dříkem ventilu a vodítkem saje olej co promazal hlavu. Na volnoběh se ten olej zhromáždí na pístu, jenže je tam málo "teplo" na to aby nějak výrazně hořel za produkce modrého dýmu. Ale když se šlápne na plyn a vyžene to do otáček, tak se to změní a ejhle modrý dým.
 5. Pro jistotou jsem objednán do servisu. Díval jsem se i na zahraniční fóra o občas mají stejný problém. Po chvíli klidu bleděmodrý oblak. Někteří to vidí na přicpaný katalyzátor, který při volnoběhu není tak průchozí. Ale při vyšším tlaku se vyfoukne. Autorizák to tak předběžně nevidí, neb jsou všude a na všechno čidla... Tak uvidíme.
 6. Prosím, dnes jsem zůstal trčet na dálnici v koloně. Všiml jsem si, že občas po tom prvotním rozjezdu mě předběhl slabý oblak bílobleděmodrého kouře. Ne vždy. Spíš po delším stání na volnoběh. Za jízdy nic takového nepozoruju. Před cca 2500km servisní prohlídka v autorizaku. Nové filtry, svíčky olej. Diagnostika čistá. Možná to dělali už dřív, občas při couvání jsem vjel do trochu zápachu. Když jsem to zkoušel po dojezdu, tak se to nepovedlo hned, ale až trochu po vytočení na 2-3000 otacek. Jinak najeto 110000 km, oleje to žere cca 1l na 5000 km. Spotřeba cca 7,5.
 7. Ahoj, jen tak pro zajímavost se chci zeptat, jestli vám teď v létě po zastavení taky auto dochlazuje. Včera to trvalo tak odhadem 3 minuty - venku cca 33 °C a poslední úsek cca 2 km kopec, co se jezdí na dvojku. Ale někdy třeba dochlazuje i když je venku 15 °C - když dojíždím do kopce, ale to trvá jen pár vteřin tak 10-20 °C. Řekl bych, že je to ta první, tišší rychlost. Průběžně to fouká od novoty, diagnostika nonstop čistá.
 8. Mám 1.6 VTi 308 SW. Do opravdu mírného stoupání jsem schopen akcelerovat ve 4 lidech plně naložen s rakví na střeše. Ale chce to mít určité otáčky a rychlost. Ona ta má SW, co má 1600 pohotovostní hmotnost s tím motorem není zrovna trhač asfaltu. Ale teď jsem se vrátil z dovolené, a v téhle sestavě 6,8 litrů spotřeba. Jinak celkově je to auto poměrně svéhlavé. A přes pravidelný servis a kontroly se po cca 7 letech stává zdrojem mých permanentních nervových záchvatů :-). Po cca 110.000 km, je spojka na výměnu (někdy trochu unáší, ale neprokluzuje), dveře vržou, v silném tahu je fakt hlučné, a při rychlosti nad 125 km, mírně vibruje volant. Na druhou stranu komplet elektronka funguje, diagnostika čistá, nikde nejsou vůle a nic nerezne - dle autorizáku 18. 6.
 9. Tak já mám celoročně auto AC. A od loňska bojuji s krátkým zápachem po nastartování. Je to takový cca 5 vteřinový zápach vlhko/zatuchlina. Různé čištění, měněné filtry a vždy to vydrží tak 14 dní. Po těch 5 vteřinách je to OK. Byly čištěné i ty vstupy vzduchu. Kondenzát odkapává, jak má...
 10. Ani kapka nikdy. Jen to bylo kolem trochu mastné. Každopádně nový autorizovaný servis a tam poměrně jasně řekli, že unáší spojka. Navrhovaná výměna 16.000 Kč. Tak uvidíme.
 11. A je nějakej rozdíl ráno a pak ve vedru? Já to měl, když byl teploměr kolem 40 °C jak kdybych byl naloženej na dovolenou.
 12. To téma vidím, ale tam jde spíš o problém mechaniky, co jsem tedy četl. Chápu, že je to v ŘJ souboj čidlo proti čidlu...
 13. Přátelé, myslíte, že v těchto vedrech, kdy teploměr v autě ukazuje 40 °C, je možné, aby si u 308 SW, s pohotovostní hmotností 1593 a motorem 1.6 VTi 88 kw vzala klimatizace znatelný výkon motoru pro sebe? On ten motor je pro to auto už tak nějak na hraně (si myslím), ale ptám se. Jde mi o to, že ráno jedu do práce naprosto bez problémů a při těch vedrech zpátky je to auto utahanější než já. Zkoušel jsem jet bez klimy, a řekl bych, že to poznat je. Řekl bych, že je to nejvíc poznat, když je venku vedro a motor je zahřátý. Jinak klimatizaci mám digitální, trvale v režimu auto. Uvažoval jsem třeba o chybě nějakého čidla, ale raději se zeptám. Každopádně za týden jdu na další dvouletou prohlídku, kde bude i diagnostika atd. Díky
 14. Proto taky u prodloužené záruky je spojka často přímo vyjmutá z dílů, na které se vztahuje.
 15. Tak mě měnili gufero na poloose, tak mám olej komplet nový. Teď, jak se oteplilo, je to zase o dost lepší. Jinak jsem to zkoušel a působí to na mě jakoby tam měla ta kulisa vůli, či co. Prostě někdy to jde bez problémů a někdy to jde naprd. Ale v podstatě bez ohledu na rychlost, pohyb atd. A jsou v tom takový kovovogumový zvuky. 18. mám dvouletou prohlídku a už jsem se tam s tím objednal, tak uvidíme.
×
×
 • Create New...