Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Kola


elton

Recommended Posts

Tak u 5008 je to tak, že stejný auto se stejným motorem má ve výbavě active  je v základu 16" a v TP jen 16, ve výbavě allure je v základu 17" a v TP je psaný 16, 17, i 18. Přitom ta auta se v základu liší jen panoramatickou střechou s lištou na střeše a palubním počítačem s HUD a jiným volantem. Přičemž si to můžeš objednat i do výbavy active. V tomto případě si myslím, že to logiku postrádá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to podle stupně výbavy, můžeš si vybavit active lépe než allure ale v TP budeš mít 16"... Je to pitomé... Mě je to jedno, mám tam 16, 17 i 18 i alternativní zimní s omezením (tuším Q), přesto mi zapsané 16" u 2.0HDI ve výbavě active přijdou divní, když 1.6HDI ve výbavě allure mají 17" i 18". Prostě nepochopím, proč s tím dělají takový ciráty, když homologaci ty disky mají.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...
V 28. 8. 2015 at 21:49, P607Olda napsal:

Hmotnostní index (93) nutno dodržet. Rychlostní index vyhláška povoluje u zimních pneu i nižší, a v zorném poli řidiče musí být upozornění na sníženou max. rychlost.

Jakožto bez právního vzdělání, rozumím správně , že zimní pneu můžu mít 93H i když v TP mám 93V  ( max. rychl. v TP -  185km/h ) Můžu mít dokonce i 93Q s upozorněním v zorném poli výhledu řidiče na snížení max. rychlosti. Řeším zimní pneu a H-áček je přece jen větší výběr, ovšem v TP zapsáno 93V. Omlouvám se, ale nějak se v tom ztrácím :o

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to tak.

Ještě citát:

Nižší rychlostní index = vyhl. 341, §21, písm. 2:
 „V případě použití zimních pneumatik (M+S) s nižší kategorií rychlosti, než je nejvyšší konstrukční rychlost vozidla,
je nutno na tuto skutečnost upozornit dodatkovým označením formou nálepky, která musí být v zorném poli řidiče.
Údaj na nálepce stanovuje nejvyšší přípustnou rychlost vozidla s namontovanými zimními pneumatikami, která nesmí být při provozu vozidla překročena.
Upozornění formou nálepky může být nahrazeno zařízením trvale nainstalovaným ve vozidle (například palubním počítačem).“

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Akorát by mně zajimalo kde mají ty nalepky, nikdo to nemá a kolikrát ani nevědí o čem mluvim. Ještě že nikde není stanoveno jak to má vypadat, tak jsem vloni nalepil samolepku vytisknutou na černobílý tiskárně loupnutou z netu. By nám mohl třeba @ChouLu nějaký vyrobit a nabidnout v Eshopu

177003.jpgs-l1000.jpg     nalepka_2.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...