Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Recommended Posts

Odesláno

Marline, neznám Tvé devizové konto, ale nechtělo by to poněkud sundat nohu z plynu nebo aspoň koukat kolem sebe? Osobně, jedu - li v zahraničí, patřím k těm, kdo se snaží dodržovat místní zákony podstatně víc než doma - nemám totiž tiskárnu na € a pokuty venku bývají většinou tvrdší než u nás - dohoda s policajty s mým jazykovým vybavením je možná pouze na Slovači, jinde to nějak nefunguje.

Odesláno

Zeptám se i já. Máte někdo zkušenosti s Chorvatama? Loni jsem za stěračem našel pokutu za špatný parkování a rovnou jí hodil do koše. Dodnes nic, za 14 dní se tam jedu zase vykoupat.

Odesláno

já rychlost dodržuju... neb se aspoň snažím. Ale tak, když tady člověk jezdí dva měsíce tak se tomu nevyhne. Přijde mi, že tady mají na tohle větší frekvenci než čechy. Jinak v čechách jsem pokutu za rychlost platil jen jednou, to se mi úspěšně vyhýbá. Naštěstí.

Jinak na dálnici už nasadím tempomat a nějak neřeším, tohle se mi stalo v obci, když jsem se malinko zapomněl (jinak je to za 90E). No, asi si založím sbírku pro Marlina na placení pokut v zahraničí :)

Hlavně si teď ze mě dělají francouzi srandu a už uzavírají sázky, kdy bude další foto :)

Odesláno

Ja myslim ze najvacsiu frekvenciu na meranie maju na slovensku. Furt a stale. Presiel som uz pol sveta autom, ale s tak vychcanymi policajtami ako na sk som sa teda nestretol. Teda okrem ruska a ukrajiny. Tam je to ina kava.

Odesláno

Od zítřka budu celý měsíc na Slovači, ze všech stran slyším, že je poslední rok na rychlost místní policie vysazená. Vzhledem k tomu, že jsem byl zvyklý jezdit ze Sence přes Galantu do Nových Zámků klidně i 130, asi poněkud zvolním (aby mi zůstaly aspoň trenky).

Odesláno

Tak to zvolni. Minule mali 3 hodinovu raziu na vsetkych hlavnych tahoch, okrem rychlosti kontrolovali dialnicne, vazili kamiony, colnici kontrolovali tovar a dopravaci este kontrolovali na stolici brzdy na osobakoch. Ked prekrocis rychlost tak pkrem toho ze budes musiet zaplatit dost vysoku pokutu tak budu s tebou jednat ako s vrahom a budu robit bububu. Priprav sa na to. A este ti poradim: ked ides cez obec tak sa snaz pred znackou obec mat 50 a za znackou koniec obce 50 tiez. Niekedy smradi meraju tesne na urovni znacky. Takze ziadne to dojde, alebo uz je koniec obce tak zrychlim.

Odesláno

A jo. Ta šedesátka se mi líbila, když jsem tam byl naposledy:). Ale je dobře, že udělali i povinné denní svítění, jsem také nevěděl, že nebylo.

Odesláno
Původně zaslal: Medvěd

Od zítřka budu celý měsíc na Slovači, ze všech stran slyším, že je poslední rok na rychlost místní policie vysazená. Vzhledem k tomu, že jsem byl zvyklý jezdit ze Sence přes Galantu do Nových Zámků klidně i 130, asi poněkud zvolním (aby mi zůstaly aspoň trenky).

No tak to by som doporučil sa krotiť, klavne smerom z trnovca nad váhom do jatova, tam sú skoro vždy :D a potom vjazd do NZ tak tam sú ešte viacej ako vždy :blicismajlik fábie s okami, trojnožky a pištolky, všetko tu na nás striehne :fnuk

Odesláno

Tak jsem dojel na misto bez ztraty kvetinky, presto ale mam na bratry Slovaky nekolik dotazu:

a] je mozne, ze by v Malackach existoval Shelby ve vlasnictvi policie? Muj dotaz ma zaklad v situaci, kdy se za mnou kousek za Malackami objevil cerny Shelby se zlatymi pruhy, jel take mezi 120 - 140 jako ja [nekolikrat jsme se prostridali] a teprve, kdyz nas tesne pred zuzenim pred Blavou predjel podstatne rychleji Mercedes ML [na 60 urcite hodne pres 100] Shelby vystartoval, pomerne natvrdo se vmackl prede mne a po skonceni zuzeni se povesil na MLko a oba zmizeli v dali.

b] tesne za Dvory nad Zitavou je silnice v useku cca 100 m zatopena do hloubky cca 30 - 50 cm [ http://www.youtube.com/watch?v=V431sDwKYxs ] - usek je sice pomalu prujezdny, ale v CR by urcite byla silnice 1. tridy v tomto pripade uzavrena a naznacena objizdka, zde je jedine omezeni a to snizeni rychlosti na 30 km [vic by jel fakt jen magor] - trochu mi podobny stav smrdi Balkanem a nikoli stredni Evropou.

[upravil dne 27/6/2010 Medvěd]

Odesláno

na otázku a) neviem odpovedať, podla mna iba nejaký závodenia chtivý občan :)

čo sa týka toho b) tak podobná situácia bola na ceste do Nových Zámkov zo Šurian cez Bánov, tam bola takisto zatopená cesta a bola tam iba obmedzená rýchlosť. Už teraz je cesta suchá ale okolo na poli všade voda v úrovni cesty. Mňa by skôr zaujímalo čo by som ako mal robiť, keby mi pri prejazde cez takéto zatopené miesto nasalo do motora vodu, kde by som mohol žiadať náhradu škody, kamarátovi sa totiž niečo podobné stalo (na BMW 320d)

Odesláno

Moze skusit na sprave ciest, ale pochybujem ze pochodi. Ja osobne by som na taku cestu neliezol. Nasatie vody do motora sa rovna komplet novy motor.

Odesláno

Ad Francie - předevčírem blesk do zrcátka, tak jsem zvědavej, podle mě nic posílat nebudou, maximálně si to někde schovaj... i když s tím socialismem, co tam maj, budou i na to líní.

Nevíte někdo, jak Švýcaři? S mým autem tam někdo chvilku jezdil a jak ho znám, rychlost si nehlídá, takže tam mají dost možná taky fotku.

Odesláno
Původně zaslal: Medvěd

a] je mozne, ze by v Malackach existoval Shelby ve vlasnictvi policie? Muj dotaz ma zaklad v situaci, kdy se za mnou kousek za Malackami objevil cerny Shelby se zlatymi pruhy, jel take mezi 120 - 140 jako ja [nekolikrat jsme se prostridali] a teprve, kdyz nas tesne pred zuzenim pred Blavou predjel podstatne rychleji Mercedes ML [na 60 urcite hodne pres 100] Shelby vystartoval, pomerne natvrdo se vmackl prede mne a po skonceni zuzeni se povesil na MLko a oba zmizeli v dali.

[upravil dne 27/6/2010 Medvěd]

Myslím, že Shelby hledal někoho, komu já říkám sponzor. Prostě někoho, kdo jede dobře, předvídatelně a hlavně svižně a který sbírá policejní hlídky přede mnou. Aplikuji často v bezpečném rozestupu. Tímto děkuji stříbrnému BMW 530D, který mi zasponzoroval sobotní cestu po dálnici Hlohovec - Bytča v sobotu po poledni, přelítli jsme to hezky rychle.

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...