oddie Odesláno 28. duben 2010 Odesláno 28. duben 2010 Původně zaslal: P607Olda Myslím, že u venkovního posezení 1W bohatě stačí. Asi už nevzpomenete na typické \"zahradní\" rádio Dolly nebo Menuet (300 mW). Jiná otázka je, jestli ten zdroj dá opravdu 1000 mA, a taky jestli je to dobře zapojeno. Voltmetr by to vyřešil... No, většina radí aspoň 5 A, tak si ho jdi koupit... Problém je ten, že ten zdroj je natolik měkký, že to rádio se s ním ani nenechá zapnout, pochopitelně. Řada dnešním přístrojů si tohle hlídá. Voltmetr by vyřešil naprosté prdlajz. Ten zdroj má naprosto šílenou charakteristiku, ani omylem nemá 12V a 1A, naprázdno má klidně 18V a při zátěži 1A nebude mít ani 10V. Tohle si nenechal líbit ani kazetový Sony walkmann z roku 91, blahé paměti, také s podobně podělaným zdrojem nešel ani zapnout. Citovat
ozzy56 Odesláno 28. duben 2010 Odesláno 28. duben 2010 a co kdybys kupil radiokazeťák na 220 a to vše,co tu řešíš vyhodil...,v každé zastavárně je jich plno:myslim Citovat
dandan Odesláno 28. duben 2010 Autor Odesláno 28. duben 2010 Původně zaslal: ozzy56 a co kdybys kupil radiokazeťák na 220 a to vše,co tu řešíš vyhodil...,v každé zastavárně je jich plno:myslim Právě,že jsem v té zastavarně koupil to nové autorádio:nevim. A mám k tomu rozvěšené dvě reprobedny,mam to tam už třetí rok nepřetržitě,schované před nepřízní počasí a vprvé řadě jsem netušil,že to, vyměnit, bude takový problém:grr Citovat
Ferry Odesláno 28. duben 2010 Odesláno 28. duben 2010 zde http://www.aukro.cz/search.php?sg=0&string=zdroj+ATX je nejjednodussi reseni tveho problemu [upravil dne 28/4/10 Ferry] Citovat
Medvěd Odesláno 28. duben 2010 Odesláno 28. duben 2010 Původně zaslal: ozzy56 a co kdybys kupil radiokazeťák na 220 a to vše,co tu řešíš vyhodil...,v každé zastavárně je jich plno:myslim Někdy je jednoduché řešení považováno za zbytečný problém, tak se aspoň autor nenudí Citovat
Benžík Odesláno 28. duben 2010 Odesláno 28. duben 2010 Ve sbernym dvore mi dali pekny radio zadarmo, sony, takovy velky, digi tuner a prehrava cd. Mam ho rok a pul v praci a hraje porad. Citovat
dandan Odesláno 28. duben 2010 Autor Odesláno 28. duben 2010 Já to starý měl tak 15 let a jen jsem ho chtěl vyměnit,za novší a lepší.Netušil jsem ,že to bude takový problém:mrk. To ,že existuje sběr.dvůr a,že si mám koupit radio na 220 je sice hezké,ale radši bych dořešil ten zdroj Citovat
P607Olda Odesláno 29. duben 2010 Odesláno 29. duben 2010 Voltmetr by vyřešil to, že by ses dozvěděl, kolik voltů ten zdroj dá při zatížení autorádiem. Já mám autorádio v dílně, zdroj mám 13,8 V/3A , jaký se používá k CB radiostanicím. Ten zdroj, co máš, fakt asi nedá 1000 mA. Takže jdi koupit lepší zdroj, např. 5A;). Citovat
Andreww Odesláno 29. duben 2010 Odesláno 29. duben 2010 Dával jsem taťkovi do dílny do staré reprobedny jedno repro + autorádio a použil jsem 5A adaptér. Míň bych tam být tebou ani nezkoušel. Citovat
dandan Odesláno 29. duben 2010 Autor Odesláno 29. duben 2010 asi máte pravdu s těma 5A.Kámoš mi sehnal tady ten 3A,a rádio jsem zapojil a vida začlo hrét:potlesk ALE po minutě se vyplo,zase jsem ho zapnul a zase vyplo po chvíli. A zahřívalo se v zádu:fnuk.tak je asi ještě málo šťávy:myslim.Takže musím sehnat to 5A ale už jsem blízko úspěchu:mrk už mi aspoň doma hrálo:D Citovat
P607Olda Odesláno 29. duben 2010 Odesláno 29. duben 2010 Vzádu se zahřívalo? Tak buď máš někde zkrat na kabelech k reproduktorům, anebo je koncový stupeň v čudu. Proto má tak neobvykle velký odběr. Z rádia pro reproduktory vede 8 drátů, tedy 4 dvojice. Žádné z těchto drátů nesmí být navzájem spojeny. Citovat
dandan Odesláno 29. duben 2010 Autor Odesláno 29. duben 2010 P607Olda :no ja mám z těch 8 respektive 4 dvojic zapojeny 2 dvojce,ale ty 2 z té dvojce jsou minus a ty mám zapojeny dohromady a zbylé 2 zvlášť.Aspoň to tak bylo zapojené celou dobu na tom starém rádiu. Já jenom vypojil a zapojil:roll To jako myslíš,že když to dám zvlášť,že se to nebude zahřívat a ani se nebude vypínat.No skusit to můžu,za to nic nedám:myslim Citovat
dandan Odesláno 29. duben 2010 Autor Odesláno 29. duben 2010 Jo ještě se mi nelíbilo na tom novém zdroji,že zastrčka do zásuvky má jen dva čudly,že nemá diru tuším na zem.No prostě když zapojím Č a Ž drát od radia na jeden a Čarný na druhý tak na druhém konci s (vidličkou múžu točit raz je plus na jedné straně raz na druhé) Citovat
Edison Odesláno 29. duben 2010 Odesláno 29. duben 2010 Ještě by bylo dobré vědět, jaké napětí má ten zdroj naprázdno. Je možné, že se hřeje stabilik na napájení, což bych při větším napětí nevyloučil. Řekněme ztráta 2V při 3A máme 6W. Sáhněte si na trvale svítící 5W žárovku a budete mít pojem o tom, kolik tepla to je. Zdroj by naprázdno neměl dávat víc, než 14V a při jmenovité zátěži klesnout pod 11,5V (baj voko) a to ani špičkově. Citovat
oddie Odesláno 29. duben 2010 Odesláno 29. duben 2010 Jestli to novější rádio má můstkové zesilovače a ty máš výstupy propojené mezi sebou, tak se nediv, že se to vypíná. Vždyť to v podstatě zkratuješ. Novější rádia fakt nemají jeden vývod pro reprák \"mínus\". Pokud by to tak bylo, měl by koncový zesilovač nejvyšší možný výkon jen asi 5W, v můstku může mít 20, proto se ten můstek používá. Citovat
pastorek Odesláno 29. duben 2010 Odesláno 29. duben 2010 Mám autorádio v garáži a zdroj som použil 300W zo starého PC. Citovat
bombarderik Odesláno 30. duben 2010 Odesláno 30. duben 2010 Kazdopadne zdroj musi byt tvrdy a s dostatocnymi amperami tak okolo 5A . Samozrejme minusi co idu na reproduktory nespajat dokopy. Vela ludi tu spomina atx zdroj z pc. Ja to mam ties tak zapojene a je to najlacnejsia voba. Radio ti pojde aj na 10,5 V ale musi mat este stale dostatocnu amperaz.(4-5 A) Citovat
dandan Odesláno 8. květen 2010 Autor Odesláno 8. květen 2010 tak to mám vyřešené. Opět nezklamala autoburza na Jeremenku,kde jsem dnes za kilo kupil počítačový zdroj,který mi byl doporučen. Zapojené a plně funkční joo a všem dik za typy. Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.