Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Recommended Posts

  • O 5 let později...
Odesláno

Ahoj kluci, narazil jsem tady na tuhle starší debatu kde jsem si něco početl, tak mi přijde zbytečné zakládat další skoro stejnou. Chci na autě dát větší brzdy, kola mám 17" a menší tam asi nikdy nebudou, rozhodně ne jak 16", takže si jdu pro radu jaký brzdy by jste spíš doporučili, hlavně co se týče realizace. Který tam pujdou nejjednodušejc namontovat?

Mám 306 cabrio 1.6 65 kw, žádnej závoďák to není, takže ta brzdná účunnost mi bude rozhodně stačit s čímkoli větším než mám teď. Jde mi o to, že v těch kolech ty brzdičky vypadají fakt směšně. :-(

Za každou radu budu moc rád, v tomhle vážně nemám žádnou zkušenost

Odesláno

Tak maš dvě možnosti, buď ty 283mm a nebo pak jedině Bremba z coupe, ty mají tušim 300mm.  Myslim že 283 jsou asi nejlepší volba, na 406 mě brzděj jak šlak oproti puvodním 266mm, tak 306 zastavěj rozhodně taky, a cenově oproti Brembům vyjdou mnohem levněji

  • O 4 měsíce později...
Odesláno

Asi jsem hňup, ale mám dotaz ohledně zvětšení brzdového kotouče. Mám na svém PUG 306 kotouče 266 mm, ale určitě v originál stavu bych tam větší nedostal. Je to z důvodu, že třmeny jsou přesně pro tento rozměr kotoučů. Jak tedy zvětšujete brzďáky? To si někde seženete i větší třmeny nebo jak to vlastně je? Má motorizace je 1.6 65 kW

Odesláno

Akorat ze s 283mm uz tam pak nenacpes nic mensiho nez 15" kola .. pak zalezi kdo co ma v VTP, my bohuzel jen 14" tak tam aspon na zimu jsou fakt 14" no.

Odesláno

Pokud chceš větší brzdy, je nutné dát jiné brzdiče, kotouče a destičky. A pak na to pamatovat a nekupovat díly dle VIN. 

Jinak samozřejmě platí to, co psal StibTo.

 

Občas taky může být problém s hlavním brzdovým válcem, který nemusí utáhnout větší brzdy (je stavěn na menší). Ale většinou,, pokud neděláš dramatický upgrade (na Brembo atd), netřeba to řešit (nevím, že by to zde někdo extra řešil).

 

Já o tom taky jeden čas uvažoval, ale vzhledem k tomu, že já se sadou destiček vydržím v pohodě 100tkm, u mě vylepšování brzdné soustavy nedává moc smysl. :D

Odesláno

No jestli budeš potenciál Gti plně využívat a je jedno zda je rec o 106 či 306 tak bych právě rek ze Ti brzdy 100tkm nevydrží toť vše :)

Odesláno

Občas taky může být problém s hlavním brzdovým válcem, který nemusí utáhnout větší brzdy (je stavěn na menší).

toto tvrzení by nemělo být správné, neboť krouťák je stále stejný, ale pokud ho brzdím na větším průměru, tak vynaložím menší sílu

Odesláno

Asi jsem hňup, ale mám dotaz ohledně zvětšení brzdového kotouče. Mám na svém PUG 306 kotouče 266 mm, ale určitě v originál stavu bych tam větší nedostal. Je to z důvodu, že třmeny jsou přesně pro tento rozměr kotoučů. Jak tedy zvětšujete brzďáky? To si někde seženete i větší třmeny nebo jak to vlastně je? Má motorizace je 1.6 65 kW

nevím, zda jsi hňup--to bych si nedovolil tvrdit, ale pokud jezdíš jako převážná většina motoristů, bude stačit dát brzdy do origo stavu a s brzděním auta budeš spokojen, tvoje další vývody ohledně krouťáku a brzdné síly hl. brzd. válce jsou k hounu--ono totiž větší brzdy musejí mít i jinou nápravu (ve zkratce), proto má provedení 306 GTi jiné podvozkové díly, než obyčejná produkční 306 1.6 benz. :myslim

Odesláno

toto tvrzení by nemělo být správné, neboť krouťák je stále stejný, ale pokud ho brzdím na větším průměru, tak vynaložím menší sílu

 Jenže brzdový píst těch větších brzd má oproti stávajícím větší průměr. A z toho důvodu budeš mít po výměně delší krok pedálu. Záleží jak moc velký ten rozdíl bude.

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...