čakom Odesláno 17. únor 2010 Odesláno 17. únor 2010 zaleží na tvaru kol a na použitych závažích Citovat
Ferry Odesláno 19. únor 2010 Odesláno 19. únor 2010 jj 406 ma 283, nejen HDI, ale i 2.0 16V benzin, vlastne asi vsechny motorizace ktery maj vic jak 85kW Citovat
Dopiťák Odesláno 19. únor 2010 Odesláno 19. únor 2010 oki dik za info.. pojedu si jeste pro par dilu..tak si od nej vezmu asi i brzdice... Citovat
genzer Odesláno 19. únor 2010 Odesláno 19. únor 2010 myslim,ze brzdice ze 406 na 306 nepasuji:myslim Citovat
vinorak Odesláno 19. únor 2010 Odesláno 19. únor 2010 no a když ti to bude brzdit moc dole, tak tam dáš válec ze 406ky 23.8mm a je po starostech Citovat
306-Kubik-S16 Odesláno 22. únor 2010 Autor Odesláno 22. únor 2010 to jsi vlastne delal ty vid? Citovat
Maresenka Odesláno 3. prosinec 2015 Odesláno 3. prosinec 2015 Ahoj kluci, narazil jsem tady na tuhle starší debatu kde jsem si něco početl, tak mi přijde zbytečné zakládat další skoro stejnou. Chci na autě dát větší brzdy, kola mám 17" a menší tam asi nikdy nebudou, rozhodně ne jak 16", takže si jdu pro radu jaký brzdy by jste spíš doporučili, hlavně co se týče realizace. Který tam pujdou nejjednodušejc namontovat? Mám 306 cabrio 1.6 65 kw, žádnej závoďák to není, takže ta brzdná účunnost mi bude rozhodně stačit s čímkoli větším než mám teď. Jde mi o to, že v těch kolech ty brzdičky vypadají fakt směšně. :-( Za každou radu budu moc rád, v tomhle vážně nemám žádnou zkušenost Citovat
Radek Hurvajz Odesláno 3. prosinec 2015 Odesláno 3. prosinec 2015 Tak maš dvě možnosti, buď ty 283mm a nebo pak jedině Bremba z coupe, ty mají tušim 300mm. Myslim že 283 jsou asi nejlepší volba, na 406 mě brzděj jak šlak oproti puvodním 266mm, tak 306 zastavěj rozhodně taky, a cenově oproti Brembům vyjdou mnohem levněji Citovat
wojtěch Odesláno 4. prosinec 2015 Odesláno 4. prosinec 2015 nebo ještě by měly jít z RHR 307 302mm někde na netu jsem viděl realizace na 306. Citovat
F.I.K Odesláno 4. prosinec 2015 Odesláno 4. prosinec 2015 Na obou autech mám 283mm (xsara a 306) a nemůžu si stěžovat. A kdybys měl zájem, tak mám jednu kompletní sadu na prodej... Citovat
martincihak Odesláno 14. duben 2016 Odesláno 14. duben 2016 Asi jsem hňup, ale mám dotaz ohledně zvětšení brzdového kotouče. Mám na svém PUG 306 kotouče 266 mm, ale určitě v originál stavu bych tam větší nedostal. Je to z důvodu, že třmeny jsou přesně pro tento rozměr kotoučů. Jak tedy zvětšujete brzďáky? To si někde seženete i větší třmeny nebo jak to vlastně je? Má motorizace je 1.6 65 kW Citovat
Guest StibTo Odesláno 14. duben 2016 Odesláno 14. duben 2016 Akorat ze s 283mm uz tam pak nenacpes nic mensiho nez 15" kola .. pak zalezi kdo co ma v VTP, my bohuzel jen 14" tak tam aspon na zimu jsou fakt 14" no. Citovat
MilanF1 Odesláno 14. duben 2016 Odesláno 14. duben 2016 Pokud chceš větší brzdy, je nutné dát jiné brzdiče, kotouče a destičky. A pak na to pamatovat a nekupovat díly dle VIN. Jinak samozřejmě platí to, co psal StibTo. Občas taky může být problém s hlavním brzdovým válcem, který nemusí utáhnout větší brzdy (je stavěn na menší). Ale většinou,, pokud neděláš dramatický upgrade (na Brembo atd), netřeba to řešit (nevím, že by to zde někdo extra řešil). Já o tom taky jeden čas uvažoval, ale vzhledem k tomu, že já se sadou destiček vydržím v pohodě 100tkm, u mě vylepšování brzdné soustavy nedává moc smysl. Citovat
Guest StibTo Odesláno 14. duben 2016 Odesláno 14. duben 2016 No je vidět že jsi se s koupí 106 Gti nezměnil ... Citovat
MilanF1 Odesláno 15. duben 2016 Odesláno 15. duben 2016 Já píšu o 306. Na GTIčko bych klidně dal větší brzdy, ale pak bych musel striktně 15", a to nechci. Citovat
Guest StibTo Odesláno 15. duben 2016 Odesláno 15. duben 2016 No jestli budeš potenciál Gti plně využívat a je jedno zda je rec o 106 či 306 tak bych právě rek ze Ti brzdy 100tkm nevydrží toť vše Citovat
martincihak Odesláno 15. duben 2016 Odesláno 15. duben 2016 Občas taky může být problém s hlavním brzdovým válcem, který nemusí utáhnout větší brzdy (je stavěn na menší). toto tvrzení by nemělo být správné, neboť krouťák je stále stejný, ale pokud ho brzdím na větším průměru, tak vynaložím menší sílu Citovat
ozzy56 Odesláno 15. duben 2016 Odesláno 15. duben 2016 Asi jsem hňup, ale mám dotaz ohledně zvětšení brzdového kotouče. Mám na svém PUG 306 kotouče 266 mm, ale určitě v originál stavu bych tam větší nedostal. Je to z důvodu, že třmeny jsou přesně pro tento rozměr kotoučů. Jak tedy zvětšujete brzďáky? To si někde seženete i větší třmeny nebo jak to vlastně je? Má motorizace je 1.6 65 kW nevím, zda jsi hňup--to bych si nedovolil tvrdit, ale pokud jezdíš jako převážná většina motoristů, bude stačit dát brzdy do origo stavu a s brzděním auta budeš spokojen, tvoje další vývody ohledně krouťáku a brzdné síly hl. brzd. válce jsou k hounu--ono totiž větší brzdy musejí mít i jinou nápravu (ve zkratce), proto má provedení 306 GTi jiné podvozkové díly, než obyčejná produkční 306 1.6 benz. Citovat
F.I.K Odesláno 16. duben 2016 Odesláno 16. duben 2016 toto tvrzení by nemělo být správné, neboť krouťák je stále stejný, ale pokud ho brzdím na větším průměru, tak vynaložím menší sílu Jenže brzdový píst těch větších brzd má oproti stávajícím větší průměr. A z toho důvodu budeš mít po výměně delší krok pedálu. Záleží jak moc velký ten rozdíl bude. Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.