kajk Odesláno 13. říjen 2008 Odesláno 13. říjen 2008 PEUGEOT 406 NEW Už dřív se mi zdálo, že s potkávacími světly vidím nějak málo, tak jsem s nadějí koupil Osram Night Breaker a je to skoro stejné (stále to houby svítí a když za mnou jede třeba felda nebo oktávka s obyč světly, tak vidím stín svého auta...) Když mi na STK technik seřizoval světla, tak říkal, že mi světla uprostřed blbě svítí. Díval jsem se na paraboly a nezdá se mi, že by byly vypálené (zrcadlený obraz je OK), krom toho tam nikdy nebyly víc 55W žárovky. Vyfotil jsem kužel na stínítku asi metr před autem a fakt jsou prostředky neosvětlené. Vím, že žárovka v potkávačkách je zastíněná a světlo jde ven odrazem od paraboly. Dotaz: Vytváří i vám světla podobný obrazec? a jak vám to svítí (OBYČ. ŽÁROVKY, NE XENONY!!!) Fotka je trochu nahnutá... Citovat
Radek Hurvajz Odesláno 13. říjen 2008 Odesláno 13. říjen 2008 Řekl bych že to bude žárovkama, skus nějaký jiný, muže bejt jiná vzdálenodt vlákna a pak by to mohlo takhle svítit Citovat
ozzy56 Odesláno 13. říjen 2008 Odesláno 13. říjen 2008 Četl jsem někde na netu francouzský test,který uváděl svítivost a rozložení světla u 406--NOVY MODEL!!!--jako velmi špatnou.... Asi dělali ty světlomety na efekt--a to se zase podařilo--mi se ten předek líbí moc Citovat
Marlin Odesláno 13. říjen 2008 Odesláno 13. říjen 2008 ja jel vcera za 406kou new model na UK znackach a neprislo mi ze to svitilo spatne. Citovat
Radek Hurvajz Odesláno 13. říjen 2008 Odesláno 13. říjen 2008 Původně zaslal: ozzy1956 Četl jsem někde na netu francouzský test,který uváděl svítivost a rozložení světla u 406--NOVY MODEL!!!--jako velmi špatnou.... Asi dělali ty světlomety na efekt--a to se zase podařilo--mi se ten předek líbí moc Ono je to i v českých testech a to u obou modelů 406;) Ale mužu říct že starej model je na tom ještě dobře, i když moje stará škudka 105 s žarovkama Tungsram + 30% svítila mnohem líp co se týče potkávaček;) Citovat
kajk Odesláno 13. říjen 2008 Autor Odesláno 13. říjen 2008 Původně zaslal: Radek Hurvajz Řekl bych že to bude žárovkama, skus nějaký jiný, muže bejt jiná vzdálenodt vlákna a pak by to mohlo takhle svítit Za 2,5 roku, co mám auto jsem vystřídal žárovky Philips +30% vyrobené v Německu, Philips +30% vyrobené v Maďarsku, Eufab Golden +50% Německo a teď mám Osram Night Breaker +90% a stály mě skoro 600,- tak je nechci hned měnit (mmchdm za tu dobu mi praskla jen 1 žárovka a to Německá Philipska) Citovat
Radek Hurvajz Odesláno 13. říjen 2008 Odesláno 13. říjen 2008 Původně zaslal: kajk Původně zaslal: Radek Hurvajz Řekl bych že to bude žárovkama, skus nějaký jiný, muže bejt jiná vzdálenodt vlákna a pak by to mohlo takhle svítit Za 2,5 roku, co mám auto jsem vystřídal žárovky Philips +30% vyrobené v Německu, Philips +30% vyrobené v Maďarsku, Eufab Golden +50% Německo a teď mám Osram Night Breaker +90% a stály mě skoro 600,- tak je nechci hned měnit (mmchdm za tu dobu mi praskla jen 1 žárovka a to Německá Philipska) No tak to bude asi fakt světlama, já když jsem poprvé jel v noci s 406 tak jsem si řikal že to houby svítí, od t doby tam mám Eufab gold a svítí to dobře ale s obyč žárovkama je to bída:( Citovat
kajk Odesláno 13. říjen 2008 Autor Odesláno 13. říjen 2008 Ty Eufaby byly celkem dobré, ale když pršelo, nebo byla mokrá silnice, tak jsem neviděl nic... Citovat
Edison Odesláno 13. říjen 2008 Odesláno 13. říjen 2008 Žárovkama to nejni.. Je to skutečně světly... Ověřeno na několika autech s mnoha žárovkami. Aktuálně řeším jednoduchou nápravu, aby tvar aspoň kapku odpovídal standartnímu obrazci. Jinak upozorňuji, že standatrní obrazec je dle EHK realizován na 25m, kde to může vypadat zcela jinak. Citovat
Dave405 Odesláno 13. říjen 2008 Odesláno 13. říjen 2008 Na mé 406 new problém se světly nemám. Vyměnil jsem noname žárovky za obyč OSRAM a svítí to výborně. Ale hodnocení kvality světlometů je vždy relativní. Citovat
pastorek Odesláno 13. říjen 2008 Odesláno 13. říjen 2008 Žiarovkami to určite nieje. Mám tie isté a svietia normálne. Citovat
Edison Odesláno 13. říjen 2008 Odesláno 13. říjen 2008 Původně zaslal: Dave405 Na mé 406 new problém se světly nemám. Vyměnil jsem noname žárovky za obyč OSRAM a svítí to výborně. Ale hodnocení kvality světlometů je vždy relativní. S odvoláním na předpis EHK112 hodnocení kvality určitě relativní není. Citovat
MJSytic Odesláno 13. říjen 2008 Odesláno 13. říjen 2008 No mám starý model, ale z vlastní zkušeností vím, že dost dělá, když jsou paraboly zaprášený a ještě víc, když jsou špinavý i \"skla\" světel. Já jsem obě světla rozebíal a čistil. Baraboly jsem jen opláchnul v teplý vodě s jarem, ale \"skla\" jsem vzal nějakým čističem na monitory s hadrem. Takovej humus jsem dlouho neviděl. Hadr byl úplně černej! Citovat
Blizzard Odesláno 13. říjen 2008 Odesláno 13. říjen 2008 já mám na svém autě asi tak měsíc fungl nová světla (original BOSCH) a taky tam mam to hluchý místo (i s xenonama) ... nicméně to že tam světlo nesvítí pár desítek cm před autem neznamená že na větší vzdálenost tam nějaký paprsek \"nedošáhne\" Citovat
OK406 Odesláno 13. říjen 2008 Odesláno 13. říjen 2008 Původně zaslal: MJSytic No mám starý model, ale z vlastní zkušeností vím, že dost dělá, když jsou paraboly zaprášený a ještě víc, když jsou špinavý i \"skla\" světel. Já jsem obě světla rozebíal a čistil. Baraboly jsem jen opláchnul v teplý vodě s jarem, ale \"skla\" jsem vzal nějakým čističem na monitory s hadrem. Takovej humus jsem dlouho neviděl. Hadr byl úplně černej! Fotky před a po nemáš, viď. Jinak jsem koukal, že by LED denní světla šli napmontovat u starého modelu přímo na plošku u skla světla. Nikde jinde místo bohužel není. Je jen otázka, zda-li by to nevadilo při svícení. Citovat
MJSytic Odesláno 13. říjen 2008 Odesláno 13. říjen 2008 Fotky před a po nemáš, viď. Jinak jsem koukal, že by LED denní světla šli napmontovat u starého modelu přímo na plošku u skla světla. Nikde jinde místo bohužel není. Je jen otázka, zda-li by to nevadilo při svícení. Mám jen toto (levý po a pravý před čistněním) Ale rozdíl ve svítivosti před a po byl min.50% a to bohužel vyfocený nemám [upravil dne 13.10.08 MJSytic] Citovat
kajk Odesláno 13. říjen 2008 Autor Odesláno 13. říjen 2008 Já mám průhledná \"skla\" a nezdá se mi, že by bylo něco zaprášené. Ale přesto to zkusím vyčistit, když to nic nestojí... Citovat
Edison Odesláno 13. říjen 2008 Odesláno 13. říjen 2008 Ono ani tak nejde o to, že nesvítí kde by svítit mohlo, ale že svítí kam by nemělo. Levá stana obrazu kužele jde šikmo nahoru, což je nepřípustné. Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.