Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Imobilizer - pomoc!


foxdon

Recommended Posts

Zdravim mam, stale problem se svou 306. Zacala delat to, ze obcas nenastartovala. Kdyz nastartovala, tal uz nezdechla!! bylo to u kamose na \"zkoumani\"...vymenil vsechny akcni cleny a nic, pak prisel na to ze kdyz vymeni pojistkovou skrin, ze bez problemu naskoci, vratil tam starou a taky bez problemu. Vsiml si vyskoceneho konektoru ve svorkovnici...cca 14dni bez problemu a pak jsem zustal na parkovisti...pomohlo to ze jsem sahl na svazek kabelu co vedou do pojistkove skrine. A od te doby nechce startovat bez toho ze dam klicek do 1.polohy a posudlam kabely...nekdy naskoci na po 10te. Myslel jsem ze to bude spatny kontakt, ale prosel jsem konektor po konektoru, kazdy prihnul, ale dela to stale. Bojim se ze tam nekde neco dorvu a uz nenastartuju.

Vzhledem k tomu ze kdyz nastartuje tak uz nezhasne, tak typuji na imobilizer. Nevedel by nekdo jestli se necha odpojit?! Prip kde ma v pojistkove skrini napajeni...opsal jsem si cisla vsech kabelu na skrince, ale nemam nejaky podrobnejsi schema, kde je i immo, takze jsem to nenasel. Predem moc dik za rady a napady.

Jo jeste je to peugeot 306, benzin 1.4, 5dvere sedan, z 1997, pojistkova skrin cislo 23. Kabely na immu: fialovy 0271, oranzovy 8273, hnedy 827 a bily 8272.

[upravil dne 16.6.2008 foxdon]

[upravil dne 16.6.2008 foxdon]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mel jsem problem s imobilizerem a reseni bylo jednoduche. Odcvaknout klavesnici a odpojit konektor a vse jede. Nikdy jsem to uz nezapojil. K cemu imobilizer ktery odpojis za pet sekund a auto jede? Jen spatny vtip od vyrobce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Matas

Mel jsem problem s imobilizerem a reseni bylo jednoduche. Odcvaknout klavesnici a odpojit konektor a vse jede. Nikdy jsem to uz nezapojil. K cemu imobilizer ktery odpojis za pet sekund a auto jede? Jen spatny vtip od vyrobce.

Jenže jsi před tim odpojením zadal kod, pokud by jsi ho nezadal nenastartuješ po odpojení.

To foxdon: zkus po nastartování imobilizer odpojit, pokud maš teda klavesnicovej. Pokud pak auto bude bez problemu startovat tak to bylo v něm, pak je možnost nějak přijit na kiks v kabelech a nebo to už nezapojovat a investovat do nějakýho dodělávanýho alarmu s imobilizerem, a nebo to prostě nechat tak;)

[upravil dne 22/6/08 Radek Hurvajz]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nojo, jenze prave klavesnicovy nemam. Mam cip v klicku a immo s civkou. Uz jsem se do toho dal a snazim se projit kabel po kabelu, ale zatim se mi nepodarilo sundat volant (je tam narazenej jak....), abych mohl sundat palubku :( co se tyce kabelaze, tak tomu Frantici moc nedali!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...
Původně zaslal: foxdon

Nojo, jenze prave klavesnicovy nemam. Mam cip v klicku a immo s civkou. Uz jsem se do toho dal a snazim se projit kabel po kabelu, ale zatim se mi nepodarilo sundat volant (je tam narazenej jak....), abych mohl sundat palubku :( co se tyce kabelaze, tak tomu Frantici moc nedali!!

tak jak to dopadlo? :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale prisel jsem na to ze, imobilizer se sklada ze dvou \"black-boxu\". Jedna u klicku s \"antenou\" - cisla kabelu: fialovy 8271, oranzovy 8273, hnedy 827 a bily 8272, vsechny vedou do druhe krabicky, ktera ma jeste kabely:

Oranzova C828 a sedy 8256 (vedou na pojistk.skrinku-napajeni), zlutozeleny M820 (zem). Sedy 820, hnedy 821, fialovy 822 (velka svorkovnice do motoru), hnedy 824 (diag a spojen s oranzovym 704), sedy 3085 (bily konektor pod palubni deskou)...

Kdyby aspon bylo nekde nejake schema...ale nikde nic (krome \"obecnych\" vynechavajicich prave immo) :myslim

[upravil dne 15.7.2008 foxdon]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Tady souhlasím s názory uříznout-zlikvidovat,pokud tohle zlobí tak pryč,mám Peugoty rád,ale tohle je od nich kravina,model nové dvojkové 306 už mají klasiku v klíčku a je klid,když už bych ho tam chtěl mít,kouknul bych na stránky DS TECHNIK.CZ,kde jsou autoalarmy,centrály,imobilizéry,dálkové ovladače a něco bych si tam vybral,měl jsem od nich jednu sadu s dálkou atd,nejsou drahý a fungují na trhu už dlouho!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Jindras

Tady souhlasím s názory uříznout-zlikvidovat,pokud tohle zlobí tak pryč,mám Peugoty rád,ale tohle je od nich kravina,model nové dvojkové 306 už mají klasiku v klíčku a je klid,když už bych ho tam chtěl mít,kouknul bych na stránky DS TECHNIK.CZ,kde jsou autoalarmy,centrály,imobilizéry,dálkové ovladače a něco bych si tam vybral,měl jsem od nich jednu sadu s dálkou atd,nejsou drahý a fungují na trhu už dlouho!!!

Však psal že už má imo v klíči a ne klávesnici. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: foxdon

Ale prisel jsem na to ze, imobilizer se sklada ze dvou \"black-boxu\". Jedna u klicku s \"antenou\" - cisla kabelu: fialovy 8271, oranzovy 8273, hnedy 827 a bily 8272, vsechny vedou do druhe krabicky, ktera ma jeste kabely:

Oranzova C828 a sedy 8256 (vedou na pojistk.skrinku-napajeni), zlutozeleny M820 (zem). Sedy 820, hnedy 821, fialovy 822 (velka svorkovnice do motoru), hnedy 824 (diag a spojen s oranzovym 704), sedy 3085 (bily konektor pod palubni deskou)...

Kdyby aspon bylo nekde nejake schema...ale nikde nic (krome \"obecnych\" vynechavajicich prave immo) :myslim

[upravil dne 15.7.2008 foxdon]

kdybys aspon mel v profilu uveden email, abych ti je mel kam poslat ;):D sice jsem to strelil od boku, potreboval bych tvuj VIN auta, abych mohl poslat presne schema ale aspon pro orientaci kam co vede - tak napis email, kam to mam poslat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ferry

Původně zaslal: foxdon

Ale prisel jsem na to ze, imobilizer se sklada ze dvou \"black-boxu\". Jedna u klicku s \"antenou\" - cisla kabelu: fialovy 8271, oranzovy 8273, hnedy 827 a bily 8272, vsechny vedou do druhe krabicky, ktera ma jeste kabely:

Oranzova C828 a sedy 8256 (vedou na pojistk.skrinku-napajeni), zlutozeleny M820 (zem). Sedy 820, hnedy 821, fialovy 822 (velka svorkovnice do motoru), hnedy 824 (diag a spojen s oranzovym 704), sedy 3085 (bily konektor pod palubni deskou)...

Kdyby aspon bylo nekde nejake schema...ale nikde nic (krome \"obecnych\" vynechavajicich prave immo) :myslim

[upravil dne 15.7.2008 foxdon]

kdybys aspon mel v profilu uveden email, abych ti je mel kam poslat ;):D sice jsem to strelil od boku, potreboval bych tvuj VIN auta, abych mohl poslat presne schema ale aspon pro orientaci kam co vede - tak napis email, kam to mam poslat

Mail mam vyplneny, ale nevim proc se nezobrazuje...tak jsem ho dal do \"o vas\", a uz se zobrazuje...

Dekuji, ale secouver mi uz nejake schemata o immu poslal...nakonec se stejne ukazalo ze to immo nebyl, ale ze byl uhnily kabel, v motorovem prostoru...uz je opraveno, takze doufam, ze uz s timto autem prestanu mit takove trable :nevim:papa

[upravil dne 25.7.2008 foxdon]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

HOPE 272 - Mal som raz taký problém s mojou 306 HDi, vobec neštartovala. Tak som ju zobral servisákovi aby sa na to mrkol a povedal, že mám ,,padnutý kód\" na immo, a že keď chcem, tak mi to opravý tak aby bolo všetko naporiadku, alebo mi celý immo odpojí. Tak som volil druhú možnosť a mal som svatý pokoj, aj keď som mu zacvakal za opravu 3000 :o dnes už by som to riešil inak. Kamarát mal 206 D, a spravil to, že z naftového čerpadla vyoperoval tzv. ,,chcípák\" a dal tam obyčajný bez immo. Ale neviem HOPE či máš B či Diesel. :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest servisman
Původně zaslal: pysta1

HOPE 272 - Mal som raz taký problém s mojou 306 HDi, vobec neštartovala. Tak som ju zobral servisákovi aby sa na to mrkol a povedal, že mám ,,padnutý kód\" na immo, a že keď chcem, tak mi to opravý tak aby bolo všetko naporiadku, alebo mi celý immo odpojí. Tak som volil druhú možnosť a mal som svatý pokoj, aj keď som mu zacvakal za opravu 3000 :o dnes už by som to riešil inak. Kamarát mal 206 D, a spravil to, že z naftového čerpadla vyoperoval tzv. ,,chcípák\" a dal tam obyčajný bez immo. Ale neviem HOPE či máš B či Diesel. :myslim

já tenkráte udělal něco podobné u Renaulta Laguny ten chcípák byl pod imo,který se musel oddělat a kabel napojit napřímo na chcípák;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest servisman
Původně zaslal: pysta1

HONZA 406- ano, v podstate mu potom privádzaš priamo +pól na kontakt, ktorý otvára a zatvára prívod nafty do čerpadla.

přesně tak prostě vyřadil jsem imo,a to mi ani v servisu neřekli co ovládá imo.Ale to bylo před6ti lety možná jsou dnes chytřejší:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 7 let později...

Ahoj,

Prosím o radu, mám 306-ku a ztratily se mi klíče, nechal jsem udělat nový podle zámu , ale bez "ferritu" nebo te kostky.

A samozřejmě nejde startovat mám immo bez klávesnice.

Moje otázka je zda-li a jak by šlo obejít immo.

Servis se mi navštěvovat neche, snad to nějak musí jít odpojit a přepojit.

Děkuji za reakce

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...