Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Tak sem dojezdil :-(


terarus

Recommended Posts

Otevři víčko od chladiče a mrkni tam,To že ti jehla neukazuje olej neznamená že tam není.Nalí tam ty dva litry a jeto.Ja kupoju litr oleje za 70kč a když ho beru ve 4litrovým balení tak to vychazí na nějakých 240Kč což bych ještě obětoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Olej ve vodě zjistíš na víčku expanzní nádržky a hlavně v ní- nebude tam jen voda, ale taky černá mastnota, prostě bordel. Podobně zjistíš vodu v oleji- na víčku nalévacího hrdla nesmí být taková nažloutlá emulze- šlem.

Jinak ještě k tomu, že koupíš novější, uděláš servis a pohoda- neni to vůbec tak jednoduchý, kápneš na blbej kus, budeš po servisu (za třeba 25.000,-) jezdit v klidu 3 měsíce a potom se to zesere takovym způsobem, že si vyškubeš všechny vlasy a chlupy na těle. Taky to tak bejt nemusí, ale nikdy nevíš, jak se k tomu autu před tebou kdo choval a kolik má skutečně nalítáno...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vidíš, kdyby sis nechával vyjeťák ... na to jedno natočení je až moc dobrej :)

terarus: hele, já chápu, že jsi naštvanej. Prostě smůla.

A vzhledem k tvým předchozím vláknům, chci 205GTi, ne, chci 406 za 80 tKč, ne chci 406 v kombajnu v plný palbě a poslední ročníky ... 205 prodám - neprodám - prodám ... silně pochybuju, že nyní jsi ve stavu, kdy přesně víš co chceš. Mám takový dojem, že za pár hodin budeš chtít zase něco jiného. A za téhleté situace ti radit, mi připadne jako plýtvání energií.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové ať se nám to líbí nebo ne musíme si přiznat že 205 už je auto skoro "veteránské ".A za takových 5 - 10 let se bude skoro většina vyskytovat jen na vrakovištích.A nebo u lidí zabívajících se tunningem nebo veterány. Tedy první modely.

A upřímě řečeno tady kolega pořád naříká kolik peněz ho to stálo ale s tím se musí počítat, když si pořídíte auto starší 15 a více let.

Já jsem si pořídil 205 1.1 z 91 roku. Tedy pozink. Nic jiného než pozink bych dnes nekoupil.Dal jsem za něj před rokem 35 tis. Je to moooc ale zamiloval jsem se:super Do nádherného i když skoro 20 let starého designu. A ještě je to auto u kterého vám stačí bendna nářadí a garáž. Skoro nemusíte mít ani computer i když i ten se dooost hodí.

Za opravy jsem do této chvíle dal 15 tis. To je suma sumárum 50 tis. :aut

A nelituju toho. Auto jezdí sice to neni drak ale je spolehlvé s přijatelnou spotřebou a s jeho opravama jsem se naučil spoustu věcí o autech a získal jsem zkušenosti, které jsou člověku k nezaplacení.

Takže Ti poradím

1) Buď to oprav a dej do toho táák řádově ještě pár tisíc korun a myslim auto bude jezdit do té doby než zrezne to je tak 5 let možná víc

a nebo

2) Prodej 205 všechny i když z dost citelnou ztrátou a kup si zase peugota. 106 ale to je dooost mini auto. Nebo větší 306 nebo 406. zase disel nebo HDI Podle toho jak máš velkou rodinu.

Ale nejdůležitější je aby jsi věěl co chceš Ty sám.

S pozdravem 205 je super cáára:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pro terarus:

1) podle těch cen za servis si jako první najdi jiného mechanika, protože tě oškubal jako slepici.

ale každý s autama nějak začínal a žádnej zkušenej z nebe nespadl, jen tvoje zkušenost byla hodně drahá.

já když jsem se svým autem začínal tak jsem, tak taky jsem byl oškubán, pak jsem našel celkem slušného mechanika, který to opravoval levně, protože veděl že jsem byl chudý student - a opravoval to nejnutnější, aby to jelo. ale nakonec jsem se v tom začal pomaloučku polehoučku hrabat sám, až jsem si i motor vyměnil sám.

2) olej tam nalij ten nejlevnější jaký seženeš, já viděl v tescu 5l do diesela za 199 kč, to tam nalij, nastartuj, a pak se běž podívat odkud přesně to teče. to jestli je ten olej vhodný nebo ne neřeš, protože jakýkoliv olej je vhodnější než jezdit 2 km úplně bez oleje.

3) výhodnější by bylo to opravit, a prodat pojízdné, tahle ti za to nikdo 15 nedá i kdyby to auto bylo celé vyměněné, je prostě nepojízdné. ale zase ti rozumím, že když to nezvládneš sám, tak tě každý mechanik zas natáhne.

4) bych to od tebe vzal taky, ale za 15 ani náhodou. případně ti můžu prodat motor, mám jeden kompletní se vším všudy, pak to můžeš nabízet i s druhým motorem.

klidně bych ti pomohl i s výměnou, mám jak garáž, tak nářadí, ale jsem daleko-brno

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem si teprve teď všimnul, že původně měl být diesel prodán a místo něj nastoupit GTi. Mám dojem, že dát do kupy GTi je finančně někde jinde, než jednoduchej ropáček....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Hafity

Mám dojem, že dát do kupy GTi je finančně někde jinde, než jednoduchej ropáček....

To určitě je.;) A hlavně bych chtěl vidět GTi, který nebude mít vylítanej motor jako kráva a podvozek totálně v pr*eli:nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koupě novějšího auta- další a vyšší investice než do 205, to má logiku, 406 je super auto, ale bude Tě ze začátku pochopitelně něco stát a jak už tu bylo psáno, najdi n ejdřív mechanika, kterej Tě nebude okrádat, protože je fakt že ty ceny, které jsi zaplatil za ty opravy jsou nehorázné. Poptej se kamarádů kam jezdí s autem a nech to opravit a neblázni hned s prodejem, než prodat jako nepojízdný, to je lepší to rozdělat na díly nebo OPRAVIT.

Pokud se o tyhle starý atmosféráky staráš, tak budou jezdit furt. Ale jezdit bez oleje, to fakt nezvládaj:D:D Držím palce a prosím Tě zkus to opravit, normálně je mi toho auta úplně líto, nejdřív se do toho nasype takovejch peněz a teď bys ho házel ze skály nebo se na něj vykašlal, dyť to je škoda! A těsnění občas holt odejde, nic není 100%. (Škoda..:( )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Terarus - možná si budu rvát vlasy, možná mě můj kamarád z Hronova i prokleje do desátého kolena - ale pokud máš chuť, zkus se s ním dohodnout (608778879, p. Čech). Minimálně Ti řekne na co kouknout a pokud se rozhodneš to k němu odtáhnout - z Hostinného odhadem 50 km, určitě Tě neodrbe. Má taky známého, který prodává v bazaru v Hronově, třeba by se to tam následně dalo nechat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Medvěd

Terarus - možná si budu rvát vlasy, možná mě můj kamarád z Hronova i prokleje do desátého kolena - ale pokud máš chuť, zkus se s ním dohodnout (608778879, p. Čech). Minimálně Ti řekne na co kouknout a pokud se rozhodneš to k němu odtáhnout - z Hostinného odhadem 50 km, určitě Tě neodrbe. Má taky známého, který prodává v bazaru v Hronově, třeba by se to tam následně dalo nechat.

No a vyřeší se to, předsedovi věř:) A hlavně se vyhneš tomu házení ze skály, protože to za 15klacků nikdo nepojízdný nekpoupí.. :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uvidíme když to někdo za 15 klacků koupí tak jedině dobře když ne tak asi budu volat (díky medvěde !) Jináč na aukru už má 17 sledování že se nestydíte peugeoťáci ! :P Jinak jsem právě domluvil s naším automechanikem a řekl mi následující : Pokud je pouze pryč těsnění tak 1200kč těsnění 800-1000kč přebroušení pístu(nebo hlavy ? teď nevím ) a minimálně 3-5tis práce takže v konečné fázi to může být i přes 8tis a to ještě řikal pokud se nenajde nic jiného ..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: terarus

Uvidíme když to někdo za 15 klacků koupí tak jedině dobře když ne tak asi budu volat (díky medvěde !) Jináč na aukru už má 17 sledování že se nestydíte peugeoťáci ! :P Jinak jsem právě domluvil s naším automechanikem a řekl mi následující : Pokud je pouze pryč těsnění tak 1200kč těsnění 800-1000kč přebroušení pístu(nebo hlavy ? teď nevím ) a minimálně 3-5tis práce takže v konečné fázi to může být i přes 8tis a to ještě řikal pokud se nenajde nic jiného ..

Tak to je celkem pálka... Když vemu že mě(jo mám benzín a jinej motor) stálo přetěsnění hlavy, gufera na ventilech, novej olej s filtrem a těsnění pod hlavou necelých 5 tisíc tak teda bych řek že to je nějak moc..:o

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: terarus

Uvidíme když to někdo za 15 klacků koupí tak jedině dobře když ne tak asi budu volat (díky medvěde !) Jináč na aukru už má 17 sledování že se nestydíte peugeoťáci ! :P Jinak jsem právě domluvil s naším automechanikem a řekl mi následující : Pokud je pouze pryč těsnění tak 1200kč těsnění 800-1000kč přebroušení pístu(nebo hlavy ? teď nevím ) a minimálně 3-5tis práce takže v konečné fázi to může být i přes 8tis a to ještě řikal pokud se nenajde nic jiného ..

Až 5000,- za práci? Zlatokop....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No je pravda, že při výměně těsnění pod hlavou bych určitě přebroušení hlavy doporučil (možná i rentgen, aby se vyloučily případné praskliny), ale bůro za práci, to asi opravdu spadl z Marsu (a rovnou na hlavu).

Míla Čech by celou opravu včetně těsnění a přebroušení hlavy viděl tak na 4000, pokud se nevyšmoulí něco jinýho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...