Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Proč mám tak špatný pocit z letošního Vánočního posezení


Medvěd

Recommended Posts

Tak jsem se vrátil z letošního Vánočního posezení s přáteli, členy Peugeot - clubu. Zábava probíhala příjemně, ostatně jak každý i předpokládal a jak je na našich setkáních už dobrou tradicí. Letošní setkání jsme oživili i pronájmem bowlingové herny, kde se snad všichni zúčastnění též dobře bavili.

Odpoledne jsem musel naše setkání cca na hodinu a půl opustit, ale věřte, že jsem pro to měl i pro mě dost podstatný důvod - musel jsem totiž odvézt ženu s Pavlíkem domů (pokud si někdo teď říká, že na srazu byl a při tom Helču ani Pavlíka neviděl bylo to zaviněno tím, že se Helča po obědě s Pavlíkem vydala na procházku a tu ukončila u kamarádky, která bydlí nedaleko restaurace). Takže se tímto omlouvám všem, kteří ze srazu odjeli mezi 16.30 a 18. hodinou za to, že jsem se s nimi nerozloučil a nepopřál osobně hodně štěstí do nadcházejícího roku 2008. Po 18. hodině jsem pojedl něco připraveného jídla a s ostatními jsem se příjemně bavil až do cca 22 hodin, kdy jsme akci ukončili.

Tolik úvodem, teď ale k tomu, co mě opravdu nenechává chladným, a to je seznam položek na lístku, ke kterým se z posledních hostů už nikdo neměl

1x Oblečené kuře, vařený brambor (145 Kč)

1x Bílá paní, opečený brambor (145 Kč)

1x Zmrzlinový pohár (60 Kč)

2x tyčinky (2 x 30 = 60 Kč)

1x oříšky (30 Kč)

12x Cola (12 x 30 = 360 Kč) !!!!!!!!!!!!!!

4x Pivo (4 x 26 = 104 Kč)

1x Pito (25 Kč)

3x Presso (3 x 28 = 84 Kč)

1x Červené víno (30 Kč)

Suma sumárum 1043 Kč (zaplaceno z klubových peněz)

Nezbývá mi než doufat, že se jednalo opravdu jen o opomenutí (i když u té koly mi to fakt trošku hlava nebere) a že se mi hříšníci přihlásí (klidně i neveřejně přes U2U), abychom tuto prekérní situaci v pohodě smazali ze stolu.

[upravil dne 15/12/2007 Medvěd]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Medvěd

jak jsem teď napsal jinde - tyčinky a oříšky bych pochopil, 90 Kč by klub taky nepoložilo.

no dcera zbaštila asi dvě max tři tyčinky za ktere jsem pak u baru pustil 30,- :roll

jinak ad to jidlo a defacto i ten zbytek je dost síla teda a doufám že se to vysvětlí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No to jídlo, pohár a víno mi fakt hlava nebere :bojim To jsou u jednoho člověka kusový položky ...

Co se týká tyčinek a pod., vím o tom od Pe.tra, který jedny platil po upozornění servírky ...

Každopádně věřím tomu, že k tomu došlo nedopatřením - né každý měl tu potřebu se osobně ujistit, jak to s tím placením bude - a mohl si myslet (dost naivně), že za těch 150Kč je to všechno v ceně :roll

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co se tyka tycinek, vzhledem k tomu ze byl predplacen raut a tycinky lezely volne na stole, aniz se objednavaly, tak jsem cekal ze jsou v cene (co si budeme povidat, v nakupu je to par korun), takze tam bych i celkem pochopil ze pokud se dotycneho pri placeni servirka nezeptala tak to opomel.

i ty koly by se daly pochopit, i kdyz dvanact je fakt hodne. ale jidlo mi opravdu hlava nebere, to si snad musi pamatovat kazdy?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Medvěd

...

(i když u té koly mi to fakt trošku hlava nebere)

...

[upravil dne 15/12/2007 Medvěd]

No aspoň je vidět, že se na půl chovali dobře - pili nealko, a ta druhá půlka je že zapomněli zaplatit... :(

Doufám že se přihlásí. Na dalším srazu by se to pak vše muselo platit hned, jak mi asi Medvěd určitě potvrdí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fakir

Spíš by měl mít každý svůj lístek. Hromadný lístek u větší skupiny je vždycky hroznej chaos.

Pravdou je, že každý svůj lístek je běžné řešení - jak ale ošetřit, když část lidí byla na bowlingu, část pendlovala po parkovišti, část projížděla auta po dálnici, aby nikdo s lístkem neutekl???

Znám řešení - lístky očíslovat a napsat komu patří, to jsem ale personálu jaksi zapomněl říct ovlivněn tím, že doposud vždy vše vycházelo vcelku v pohodě - možná právě proto mě tenhle incident tak rozhodil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám s hromadnými lístky právě negativní zkušenost - všichni sice zaplatí, ale vždycky tam nějakým mně nepochopitelným způsobem něco zbyde. :)

Parádně to měl vyřešený Yukon bar na Palačáku v Praze - tam jste při vstupu dostali lístek a ten jste si museli hlídat po celou dobu pobytu v baru. Za ztrátu pokuta 2000 Kč. Je to sice drsný, ale pamatuju si, že jsme tam měli před pár lety sraz PC Tuning fóra o cca třiceti lidech a kupodivu, nic nepřebývalo. :D

[upravil dne 16/12/07 Fakir]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fakir

Já mám s hromadnými lístky právě negativní zkušenost - všichni sice zaplatí, ale vždycky tam nějakým mně nepochopitelným způsobem něco zbyde. :)

Parádně to měl vyřešený Yukon bar na Palačáku v Praze - tam jste při vstupu dostali lístek a ten jste si museli hlídat po celou dobu pobytu v baru. Za ztrátu pokuta 2000 Kč. Je to sice drsný, ale pamatuju si, že jsme tam měli před pár lety sraz PC Tuning fóra o cca třiceti lidech a kupodivu, nic nepřebývalo. :D

[upravil dne 16/12/07 Fakir]

No ale když se očíslují, tak jak píše Medvěd, tak se podle seznamu pak najde ten kdo nezaplatil...

Takže nejlepší propít a projíst víc jak 2000Kč... Pak ztratit lístek...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K tomu jen řeknu, že když jsme s Hankou platili, tak jsme se na oříšky a tyčinky zeptali a od servírky, která nás "kasírovala" jsme se dozvěděli, že jsme první, kteří to platili. Ad pohár. Vím o jednom, který zaujal Hanku (to bylo na začátku) , pak její, který jsme ovšem platili a pak o dvou, kde se servírka nemohla rozhodnout, který je který, aby před každého postavila ten konkrétně objednaný, bo byly na pohled stejné.

BTW: řešení s očíslovanými lístečky je vcelku rozumné a nenásilné řešení. Každý by měl svůj lístek, předseda by znal číslo lístku a konkrétního "majitele" a ve finále by neměl být problém s porovnáním čísel u personálu zaplacených a nezaplacených, včetně zjištění majitele. V postatě by šlo jen o odfajfkování. A ten co by fajfku neměl......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Marcel505

Takže nejlepší propít a projíst víc jak 2000Kč... Pak ztratit lístek...

Mnóóó, dost nepravděpodobné, že bys to dokázal a bez povšimnutí odešel. Alespoň v mém případě by bylo nápadné, že lezu po čtyřech, funím a opírám se o cokoliv trochu stabilního. :aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Škoda toho, sraz byl jinak naprosto super!

Pohárů kolem kolovalo mnoho, při placení sem si nemohl vzpomenout jakej sem měl - že prý je to jedno, všechny byly za 60,-. Na oříšky i tyčinky se mě servírka ptala, zaplatil sem po jednom od obojího. "Kdo" předtím říkal že taky nějaký platili, čili doufám že za skupinku kolem nás je tohle v cajku.

Osobní lísteček pro každýho je určitě řešení, akorát škoda tý zbytečný administrativy navíc. Sraz byl dlouhej, celkem se nedivím, že když někdo cucá celej den kolu, při placení si přesně nevybaví jestli jich měl 5 nebo 6. Už při příchodu sem si říkal, že jeden velkej společnej lupen zavání průšvihem. Fakt věřím tomu, že někdo opravdu zapomene co všechno vypil.

Navrhoval bych dát tomu ještě jednu šanci. U vstupu rozdávat lístky a propisky, aby každej sám za sebe měl šanci si znamenat co má. Jestli i potom budou přebytky, je jasný že mezi nás chodí svině převlečená za člověka a musíme najít způsob jak jí odhalit.

Druhá možnost taky není tak nepravděpodobná - zmatky v tom mají servírky a píšou tam co nenosí, nebo něco napíšou dvakrát.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MirasCC

Na oříšky i tyčinky se mě servírka ptala, zaplatil sem po jednom od obojího. "Kdo" předtím říkal že taky nějaký platili, čili doufám že za skupinku kolem nás je tohle v cajku..

Nechci nic podsouvat. ale....jestli takhle zkasírovala každého v okolí, tak bych se vsadil, že jich tam ani tolik nebylo. Navíc vím, že ta sklenička s tyčinkami při odchodu ani nebyla prázdná. Krát celý salonek.... :roll

Původně zaslal: MirasCC

Fakt věřím tomu, že někdo opravdu zapomene co všechno vypil..

Doufejme, že si opět vzpomene a doplatí, hlavně, když se konzumovalo povětšinou nealko. Neviděl jsem tam nikoho, kdo by mohl mít ráno "vokno, jak výlohu".

Původně zaslal: MirasCC

Druhá možnost taky není tak nepravděpodobná - zmatky v tom mají servírky a píšou tam co nenosí, nebo něco napíšou dvakrát.

Taky možnost. Osobně jsem při příchodu šel Hance pro kolu a chtěl jsem "ne light". U stolu jsem zjistil, že ale nesu light. Šel jsem ji vyměnit za normální, tu jsem dostal. Možná servírka udělala opět čárku. Nechci na nikoho ukazovat, ale už se mi stalo, že jsme na lístečku měli víc čárek, než jsme zkonzumovali a na takhle velkém "leintuchu" se nějaká ta čárka navíc ztratí. Kdo by dal ruku do ohně za správnost čárek? Vždyť to byla akce jako svatba. Stačí, aby přišla jedna a zeptala se, co kdo bude pít. Přihlásíš se o pivo, odběhne, zapíše počet čárek a mezitím jde druhá, zeptá se na totéž, ty se opět přihlásíš, protože hoi ještě nemáš, odejde, opět čárky pak vejde první a rozdá to tomu, kdo natáhne ruku. Jenže to je fenomém, s kterým se asi musí počítat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fakt je, že ty číslované lístečky, které jsou běžnou praxí na weekendových srazech by leccos řešily - holt, jak už jsem přiznal, tohle mi ujelo - ale Ty jídla, to je věc, kterou opravdu nechápu. Jinak už neřešte tyčinky a oříšky, to je chyba, že nebylo zdůrazněno, že nejsou součástí stolů (já to zjistil až při placení). Část z těch kol bych byl ochotnej taky chápat - holt někdo si dá 5 kol, ale není si jistej, ak pro jistotu cálne jen 3, aby se nepřeplatil - já v tomhle případě ale postupuju přesně opačně, dám 3 pita a pokud si nejsem jistej, tak platím radši 4, aby to moje na někoho nezbylo.

Takže pokud to shrnu - nejvíc mě štvou Ty dva obědy, zbytek sice těžko, ale jsem schopen pochopit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to mě fakt mrzí že to tak dopadlo..... jinak bylo super......těch 12 kol a to jídlo je fakt mazec,zbytek by se dal i pochopit.......ale i tak proč by i ty drobnosti měl za hříšníky platit club,jak už tu bylo napsáno...ty číslované lístky neměli chybu a nikdy nic nescházelo k placení a i kdyby tak by se vědělo kdo nezaplatil:(:(:(:(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: MirasCC

Škoda toho, sraz byl jinak naprosto super!

Pohárů kolem kolovalo mnoho, při placení sem si nemohl vzpomenout jakej sem měl - že prý je to jedno, všechny byly za 60,-. Na oříšky i tyčinky se mě servírka ptala, zaplatil sem po jednom od obojího. "Kdo" předtím říkal že taky nějaký platili, čili doufám že za skupinku kolem nás je tohle v cajku.

Osobní lísteček pro každýho je určitě řešení, akorát škoda tý zbytečný administrativy navíc. Sraz byl dlouhej, celkem se nedivím, že když někdo cucá celej den kolu, při placení si přesně nevybaví jestli jich měl 5 nebo 6. Už při příchodu sem si říkal, že jeden velkej společnej lupen zavání průšvihem. Fakt věřím tomu, že někdo opravdu zapomene co všechno vypil.

Navrhoval bych dát tomu ještě jednu šanci. U vstupu rozdávat lístky a propisky, aby každej sám za sebe měl šanci si znamenat co má. Jestli i potom budou přebytky, je jasný že mezi nás chodí svině převlečená za člověka a musíme najít způsob jak jí odhalit.

Druhá možnost taky není tak nepravděpodobná - zmatky v tom mají servírky a píšou tam co nenosí, nebo něco napíšou dvakrát.

tak presne tek sme to vramci nasi rodiny resili, jelikoz sme byli 4 tak by se clovek nedopocital, tak sme si vzali papirek a delali si carky a to i za kazdou jednu tycinku, kdyz sem byl pak platit, tak sem ji nahlasil 6 tycinek tak nejdriv divne koukala, pak pochopila, ze jsou to kusy a skrtla jedno baleni (bylo v poradi druhe)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...