kLiKaTeC Odesláno 27. červenec 2007 Odesláno 27. červenec 2007 čaj, tak jsem se nedávno stal majitelem vytouženého Pažouta a po servisu nutnejch výměn, jsem si zakoupil aj novej olej TOTAL QUARTZ 9000 5W40. Štítek v motoru je nečitelnej, tak jsem neváhal a koupil plnou syntetiku a pak tu čtu rozporu plné komentáře, tak nevím esi jsem vůbec udělal dobře, jestli nebude až moc na řitko.. Najeto 110tis,dovoz z němec 1,8 16V Díkas.. Citovat
Fx Odesláno 27. červenec 2007 Odesláno 27. červenec 2007 Uvidíš, jak bude ubývat A podle toho se zařiď příště. Citovat
Miku Odesláno 27. červenec 2007 Odesláno 27. červenec 2007 Starší ročníky 10W40 (aspoň já ho dávám) Citovat
domav Odesláno 27. červenec 2007 Odesláno 27. červenec 2007 Já mám 2,0 HDi najeto 160,000 km a dávám plnou syntetiku. Citovat
Sheehy Odesláno 27. červenec 2007 Odesláno 27. červenec 2007 V servise mi nanutili plnu syntetiku - ine vraj ani nedavaju. Za slusne prachy samozrejme ... Citovat
jp Odesláno 27. červenec 2007 Odesláno 27. červenec 2007 Je to uplně jedno, přečtěte si něco o olejích, i ty co si myslíte, že jsou syntetické jsou většinou polosyntetické. 5w40 vubec nemusí být syntetika. Takže klidně polo, hlavně měnit. Citovat
Doyle Odesláno 27. červenec 2007 Odesláno 27. červenec 2007 Ja měnil nedávno a po pročtení všelijakých rezenzí jsem vzhledem ke stáří vozu a najetým km ( tachometrovych 135000 )vsadil na total quarz 7000 10w40 ps dodal bych najel jsem od vyměny 8000km a zatím maximální spokojenost.. ještě jsem nedolíval ani deci.. [upravil dne 27/7/07 Doyle] Citovat
Stifler Odesláno 27. červenec 2007 Odesláno 27. červenec 2007 Já mam svýho Mazlika 2.0i 16V r.v. 97 nakrmenýho 5W40 a jak si spokojeně chrochtá Citovat
Radek Hurvajz Odesláno 27. červenec 2007 Odesláno 27. červenec 2007 Minulý týden jsem měnil olej v servisu, davají do všech Peugeotu olej doporučený PSA a to ESSO UNIFLO, 10W40, a řikali že plná syntetika je do těchto motorů naprostá zbytečnost a vyhození peněz. Udaje z Esso souhlasí s tím co je uvedeno v manualu ESSO Uniflo - SAE 10W-40 Vysoce výkonný vícerozsahový olej určený pro benzinové a také pro naftové osobní automobily s přeplňováním i bez něj. ACEA A2/B2, API SJ/CF, VW 501 01/505 00 (11/92), Peugeot Benzinmotoren ZDROJ: http://www.esso.cz/stanice_mazi_02a.htm#01 [upravil dne 27/7/07 Radek Hurvajz] Citovat
f3Rd@ Odesláno 28. červenec 2007 Odesláno 28. červenec 2007 taky davam plnou synt... posledne total quartz 9000 5W40 Citovat
Ajdamek Odesláno 28. červenec 2007 Odesláno 28. červenec 2007 Já dávám plnou syntetiku Esso ultron 5w40. Citovat
Wampi Odesláno 28. červenec 2007 Odesláno 28. červenec 2007 Já dávám polo syntetiku Total Qartz 7000 10W-40. Citovat
coupe Odesláno 28. červenec 2007 Odesláno 28. červenec 2007 mam nabehanych 170000 km davam 5w40 a neni ziadny problem od vymeny do vymeny mi olej zahadne nemizne Citovat
Stifler Odesláno 28. červenec 2007 Odesláno 28. červenec 2007 Původně zaslal: coupe mam nabehanych 170000 km davam 5w40 a neni ziadny problem od vymeny do vymeny mi olej zahadne nemizne Nejen, že olej nemizí, ale i při výměně není olej černej jak bota jako u běžných olejů bývá zvykem, občas se tam může najít i nějaká hrudka a plná syntetika je naprosto v pohodě. Rozhodně do svýho Mazlika nic jinýho dávat nebudu, ať je to zbytečný nebo ne... Citovat
Georginho_cz406 Odesláno 30. červenec 2007 Odesláno 30. červenec 2007 Měním dle předpisu po 30000 km. Quarz 5W30. V serviusu mi tentokráte dali Aral Longlife III 5W30 a spokojenost! Citovat
matony Odesláno 30. červenec 2007 Odesláno 30. červenec 2007 Dávam Shell helix diesel plus 10W-40 a spokojnosť Citovat
Guest RiderVFR Odesláno 30. červenec 2007 Odesláno 30. červenec 2007 Kvalita oleje se dá vysledovat podle specifikace API, která je vždy uvedená na flašce. Pro benzinové motory je to SC až SL (možná už vyšší), kde písmeno po S značí kvalitu (vlastnosti odzkoušené při daných zkouškách). Čím výš písmeno v abecedě.tím líp. Obecně se dá ale říct,že celkově kvalita olejů šla tak nahoru,že motory vyrobené v 90.-ých letech si můžou jen spokojeně chrochtat s jakýmkoliv novějším olejem. Podlě mě syntetika jsou vyhozený peníze. Vyhoněný motor už to nezachrání Citovat
Alek Odesláno 31. červenec 2007 Odesláno 31. červenec 2007 Jo jo brácha, technický inženýr přes motorový průmysl, mi také tvrdí, že polosyntetika musí stačit pro benzíny či TDčka, u HDiček už je to trochu jiné.... Obecně pro středně ojetý benzín (nad 100 000km), či TD musí bohatě stačit kvalitní olej POLOSYNTETIKA! - sám jsem dával a bez problémů... Pro nový, či méně ojetý (do 100 000km) by měla být lita PLNÁ SYSNTETIKA! Co se týče našich HDi tam budu lít PLNOU SYNT. tak do 200t km - TOTAL QUARTZ 9000 5W-40.... Potom přejdu na polosyntetiku Total QUARTZ 7000 10W-40 [upravil dne 31/7/07 Alek] Citovat
kajvet Odesláno 1. srpen 2007 Odesláno 1. srpen 2007 tak jsem dnes olej vyměnil a po plnosyntetice, jsme dal polosyntetiku Valvoline 10W40 dle doporučení mého dvorního mechanika. (mám nalítáno skoro 180tis) POté mi ještě doporučil toto,co vy na to? http://ewynns.cz/index.php?iMenu=1&iSubMenu=133&sLang=&sType=detail&iId=37&PHPSESSID=8a6404b54b62f67bb1b2edf0a8064dba Citovat
Guest RiderVFR Odesláno 1. srpen 2007 Odesláno 1. srpen 2007 Původně zaslal: kajvet tak jsem dnes olej vyměnil a po plnosyntetice, jsme dal polosyntetiku Valvoline 10W40 dle doporučení mého dvorního mechanika. (mám nalítáno skoro 180tis) POté mi ještě doporučil toto,co vy na to? http://ewynns.cz/index.php?iMenu=1&iSubMenu=133&sLang=&sType=detail&iId=37&PHPSESSID=8a6404b54b62f67bb1b2edf0a8064dba No nevím, většina těchto "zázraků" jsou normální aditiva rozředěná v oleji nebo v horším případě jen olej. Motoru to neublíží,ale nějaké super výsledky bych nečekal. Podle mě vyhozené peníze,ale to je jen můj názor, třeba se to někomu osvědčilo. Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.