Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Poradte, loupe se lak


Davids

Recommended Posts

Pár starších aut má v čudu i celou kapotu,s toho si nic nedělej, v 90 letech se začaly objevovat na trhu akrylátový barvy (neplést a akrylem vodou ředitelným) a někdy se kombinovylo použití nových metalíz na bázi akrylátů a původní lak co se používal dřív (tenkrát to byla dost drahá záležitost) a nějak se to nespojilo:P A zub času to dokoná. Je to jako dva plátky salámu, dokud jsou \"mastný\"drží u sebe a časem odpadnou. Přestříkni to a je to. Na blatník je potřeba tak 1,5 - 2 dcl metly, jak kdo, A asi stejně laku. Když hodně, tak dcl stojí kolem 100,- a lak buď za 500,- litr, nebo ti ho prodají i po dcl. Nebo dát do lakovny. Víc jak 1000,- by za to snad neměl nikdo chtít.:cool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Davids

Mam 205 gti,r.v.90, loupe se mi ta tenounka vrstvicka bezbarvýho laku na blatníku. Je to výrobní vada, nebo následek opravy. Auto je jinak v dost dobrém stavu. Poradte, dik

[upravil dne 18.11.06 Davids]

[upravil dne 18.11.06 Davids]

Kámoš má právě taky 205 r.v.90 , též se mu to začalo loupat , ale u dveří , auto tenkrát prý kupoval nové , a nikde neboural - tudíž zde šlo o výrobní vadu

[upravil dne 18/11/2006 raspa]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně se taky začala loupat střecha na 205 (88\'). Příčinou je ale si myslím leštící vosk který mi na střeše zamrznul a už nešel rozleštit. Říkal jsem si že se nic neděje, na jaře půjde dolů a přez zimu bude chránit kastli. Opak byl pravdou, celá střecha na jaro zmatněla, nešla ani přebrousit, začaly se loupat šupiny vosku i s lakem (zřejmně kombinace rozdílné tepelné roztařnosti obou materiálů + vzájemné chem. působení ... ). Výsledek je dost neradostný. Tam kde nebyl vosk je původní lak, ten je super.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono jak co - ale taky jsem viděl 205 (černé XS) kompletně oloupanou - stála tam chudák 2 roky a loupala se a loupala. Pak ji sešrotovali.

Pochybuji, že by si někdo v Germánii dal práci s přelakováváním celého auta.

Takže buď výrobní vada, nebo špatná oprava - co je věrohodnější, netuším.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...