Jump to content

Ladis

Uživatel
 • Content count

  1,345
 • Joined

 • Last visited

  Never

1 Follower

About Ladis

 • ID člena 639
 • Rank
  Toto forum je můj domov

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 205
 • Rok výroby
  1988

Profilové informace

 • Město
  Brno
 • Stát
  Česká republika
 1. Převodovka?

  Já se setkal s nasekanou pružinou spojkové lamely co dělaly binec v prostoru mezi setrvákem a lamelou. Kam to padne, tam to pak třeba dře a dělá hrozný zvuky.
 2. popiskovanie od prednej napravy 206

  Není to řemen, třeba altíku, serva?
 3. ventyly

  I hydroštel může zatuhnout a stává se to. Dá se rozdělat, rozhýbat, je nato třeba mít velice kvalitní a pevný kleště, ale hrozí že pokud praskne, tak ti to velice razantně vyletí proti kleštím - xichtu. Je lepší to dát tomu, kdo s tím má zkušenost.
 4. P405 1,8TD prave zakoupeny

  Já mažu Breoxem, má naprosto lepší kluzné vlastnosti oproti olejům, je třeba do roka 2x tam kápnout. Spojka je pak jak bahýnko
 5. Vstřik od nafty+ volnoběh

  Možná blbost, jstli je tam lanko od sytiče, nemůže přitáhnout a zvednout dávku paliva? Bych jenom zkušebně povolil lanko, jestli to nedělá. Pak už nějaký zamikus s plynem, čerpadlem...
 6. dotaz na jezdce na olej

  Já jezdám výhradně na olej, friťák. Náklady na ježdění jsou 0. Ještě trochu upravit předehřev (od výfukového potrubí) a dodělat mikroprocesorové ovládání procesu. Zkrácená zpátečka. Možná ještě trochu zvětším předvstřik, ale jináč jede velice dobře, a na emisích no problem, ekologičtější auto něž na naftu. Tendle motor veme i klasický motorový olej, odskoušeno.
 7. Pekne videiko vyroby 307 sedan

  Líbí se my jak se tam montují všechny krásné a nové díly. Jen by mě zajímalo když sem viděl tu lakovnu, jak je možný že na své 205 z roku 88 mám naprosto rovný lak oproti současné oranžádě?
 8. špatný chod za studena

  Mrkni na katalog NGK, Champoin ... pro tvoje auto a motor. Porovnej to i s předepsaným typen svíček od výrobce. Na jiný druh svíček (mýněno typem konstrukce - studené, teplé) ti to taky pojede, ale třea starty budou takové táhlejší, než to chytne.
 9. ZVLASTNY CHOD MOTORA

  Nemáš to ucpaný na výfuku?
 10. repase alternátoru

  Blbej dotaz, když tan altík necháš tak jak je, jen sundáš řemen a na chvilku nastartuješ? Jestli pískání přestane, je to altík. Co když se budeš vrtat v altíku a bude to někde jinde, ale jenom kousek jinde?
 11. Jak poznat poskozeny katalyzator

  Rozdělil bych to na dvě varianty : - měření probíhalo v době kdy je lambda ještě studená a motor signál nebere z lambdy ale pro řízení motoru se do ohřevu na provozní teplotu (několik minut provozu) bere jako výchozí údaj z přednastavené hodnoty v ŘJ. V této fázi diagnostiky vždy hlásí chybu lambdy - snížený účinek katalizátoru. V poměrovém provedení kdy se porovnává před katem a za ním. Jak je to u 206 nevím, kecal bych. Koukni na vedení, poznáš to. - měření za provozní teploty, ale s nálepkem na lambdě. Tady je řešení a náprava zcela prozaická. Lambda je zalepená a špatně porovnává hodnoty CO2. V tomto případě stačí si zajet jednu ostřejší jízdu za městem. Nálepek se zvýšenou teplotou v otáčkách a průtokem v potrubí pustí a lambda se pročistí. Bývá to v důsledku \"důchodcovské\" jízdy mezi dědinama. Nedoporučuju ji vymontovávat a čistit ručně. Takhle je to bezpracný a účinný. Takže výletík do hor s drahou pilovicou s motorem v serpentinách na 4 - 5000 bude mít jen kladné hodnocení i drahé polovice i u auta Takhle to vidím, ale neber mně doslova, jen co jsem měl možnost se s tím setkat.
 12. Mozem vapkou vystriekat motor?

  Umývat tlakovou vodou jde, není rozdíl benzín, nafta, všude je hafol elektriky. Oddělávám nějaké díly (baterku, vzduchový filtr atd - potřeba utěsnit pro nastříkání vody). Doporučuju koupit přípravky na mytí motorů a konzervační přípravek - cirka 1000 kč. Motor pak je jak z fabriky a díky konzervačnímu přípravku i takhle dlouho vydrží. Kamošova 406 je 11 let starý auto a v motorovým prostoru vypadá jako nová.
 13. alternátor

  Koukni na alternátor - uhlíky. Netřeba demontovat altík, uhlíky jsou chycený na tělese altíku držákem. Stačí povolit šroubek, vytáhnout a koupit patřičné uhlíky. Většinou je mají ve kšeftě kde dělají elektromotory. Pokud jsou vodiče uhlíků letované, doporučuji je nechat naletovat přímo ve firmě kde budeš brát uhlíky. Většinou mají dílnu vybavenou poájkou patřičného výkonu. Nestojí to moc a vyplatí se to. Odhadem se to motá kolem 200 kč - doufám že se moc nepletu. Po namontování to možná chvilku bude problikávat, než si uhlíky sednou a zabrousí se na komutátor altíku. To byla moje zkušenost s dobíjením.
 14. Blok motora ZETOR

  Otázka zní, co se přihodilo tumu \"špatnýmu\" bloku. Známý měl praskklý blok (zamrzla voda, rozthla ho) a vybrousily jsme prasklinu a zalepily dvousložkovým lepidlem od Loctitu. Už to cirka 5 let drží bez jediného problému. Lepidlo není laciný, ale vzhledem k tomu že nebylo potřeba nic shánět a odstrojovat, naprostá spokojenost.
 15. problem vymena brzd. Hadicek 205

  Pokud nejde povolit šroubení ve třemeni, nožem přežízni starou hadici, povol šrouby držící třmen. Šroubení hadičky dáš na svěrák a pořádných pár ran na šestihran šroubení ho povolí. Pokud je zarezlé pero pro uchycení brzdové hadice ke kastli, přeříznout pero a pak to jde snadněji vyklepnout do strany. Ukroucení trubky je standartní jobovka. Dát nové, nebo nechat udělat na míru. Jen malá inspirace co jsem si dělal na Avce: http://sweb.cz/Ladis01/Avia/avia_10.JPG http://sweb.cz/Ladis01/Avia/avia_2.JPG http://sweb.cz/Ladis01/Avia/avia_6.JPG http://sweb.cz/Ladis01/Avia/avia_7.JPG http://sweb.cz/Ladis01/Avia/avia_9.JPG (nová trubka potřená vazelínou a zatavená do smršťovací bužírky, provedeno i nad spoji a šroubením) Ještě nezapomeň na odvzdušňováky. Pokud nepůjdou povolit tak v momentu kdy máš vyndyné třmeny z auta je potřeba je rozhýbat. Tady pokud nejdou klíčem opět pomáhá jednoduchá brutální síla. Nemá smysl laborovat nad nějakým sprejem. Postavíš třmen tak, aby jsi měl osu odvzdušňovacího šroubu kolmo na pevnou podložku na kterou opřeš vlastní třmen a kladivem dáš tři pořádný rány na odvzdušňovák. Zničíš ho, ale půjde povolit. Rozhodně to stojí za cenu nového odvzdušňováku vůči radosti mít ho tam zalomený a tím vyhodit třmen do šrotu.
×