Jump to content

Ladis

User
 • Posts

  1,345
 • Joined

 • Last visited

  Never

Everything posted by Ladis

 1. Ladis

  Převodovka?

  Já se setkal s nasekanou pružinou spojkové lamely co dělaly binec v prostoru mezi setrvákem a lamelou. Kam to padne, tam to pak třeba dře a dělá hrozný zvuky.
 2. Není to řemen, třeba altíku, serva?
 3. Ladis

  ventyly

  I hydroštel může zatuhnout a stává se to. Dá se rozdělat, rozhýbat, je nato třeba mít velice kvalitní a pevný kleště, ale hrozí že pokud praskne, tak ti to velice razantně vyletí proti kleštím - xichtu. Je lepší to dát tomu, kdo s tím má zkušenost.
 4. Já mažu Breoxem, má naprosto lepší kluzné vlastnosti oproti olejům, je třeba do roka 2x tam kápnout. Spojka je pak jak bahýnko
 5. Možná blbost, jstli je tam lanko od sytiče, nemůže přitáhnout a zvednout dávku paliva? Bych jenom zkušebně povolil lanko, jestli to nedělá. Pak už nějaký zamikus s plynem, čerpadlem...
 6. Já jezdám výhradně na olej, friťák. Náklady na ježdění jsou 0. Ještě trochu upravit předehřev (od výfukového potrubí) a dodělat mikroprocesorové ovládání procesu. Zkrácená zpátečka. Možná ještě trochu zvětším předvstřik, ale jináč jede velice dobře, a na emisích no problem, ekologičtější auto něž na naftu. Tendle motor veme i klasický motorový olej, odskoušeno.
 7. Líbí se my jak se tam montují všechny krásné a nové díly. Jen by mě zajímalo když sem viděl tu lakovnu, jak je možný že na své 205 z roku 88 mám naprosto rovný lak oproti současné oranžádě?
 8. Mrkni na katalog NGK, Champoin ... pro tvoje auto a motor. Porovnej to i s předepsaným typen svíček od výrobce. Na jiný druh svíček (mýněno typem konstrukce - studené, teplé) ti to taky pojede, ale třea starty budou takové táhlejší, než to chytne.
 9. Nemáš to ucpaný na výfuku?
 10. Blbej dotaz, když tan altík necháš tak jak je, jen sundáš řemen a na chvilku nastartuješ? Jestli pískání přestane, je to altík. Co když se budeš vrtat v altíku a bude to někde jinde, ale jenom kousek jinde?
 11. Rozdělil bych to na dvě varianty : - měření probíhalo v době kdy je lambda ještě studená a motor signál nebere z lambdy ale pro řízení motoru se do ohřevu na provozní teplotu (několik minut provozu) bere jako výchozí údaj z přednastavené hodnoty v ŘJ. V této fázi diagnostiky vždy hlásí chybu lambdy - snížený účinek katalizátoru. V poměrovém provedení kdy se porovnává před katem a za ním. Jak je to u 206 nevím, kecal bych. Koukni na vedení, poznáš to. - měření za provozní teploty, ale s nálepkem na lambdě. Tady je řešení a náprava zcela prozaická. Lambda je zalepená a špatně porovnává hodnoty CO2. V tomto případě stačí si zajet jednu ostřejší jízdu za městem. Nálepek se zvýšenou teplotou v otáčkách a průtokem v potrubí pustí a lambda se pročistí. Bývá to v důsledku \"důchodcovské\" jízdy mezi dědinama. Nedoporučuju ji vymontovávat a čistit ručně. Takhle je to bezpracný a účinný. Takže výletík do hor s drahou pilovicou s motorem v serpentinách na 4 - 5000 bude mít jen kladné hodnocení i drahé polovice i u auta Takhle to vidím, ale neber mně doslova, jen co jsem měl možnost se s tím setkat.
 12. Umývat tlakovou vodou jde, není rozdíl benzín, nafta, všude je hafol elektriky. Oddělávám nějaké díly (baterku, vzduchový filtr atd - potřeba utěsnit pro nastříkání vody). Doporučuju koupit přípravky na mytí motorů a konzervační přípravek - cirka 1000 kč. Motor pak je jak z fabriky a díky konzervačnímu přípravku i takhle dlouho vydrží. Kamošova 406 je 11 let starý auto a v motorovým prostoru vypadá jako nová.
 13. Ladis

  alternátor

  Koukni na alternátor - uhlíky. Netřeba demontovat altík, uhlíky jsou chycený na tělese altíku držákem. Stačí povolit šroubek, vytáhnout a koupit patřičné uhlíky. Většinou je mají ve kšeftě kde dělají elektromotory. Pokud jsou vodiče uhlíků letované, doporučuji je nechat naletovat přímo ve firmě kde budeš brát uhlíky. Většinou mají dílnu vybavenou poájkou patřičného výkonu. Nestojí to moc a vyplatí se to. Odhadem se to motá kolem 200 kč - doufám že se moc nepletu. Po namontování to možná chvilku bude problikávat, než si uhlíky sednou a zabrousí se na komutátor altíku. To byla moje zkušenost s dobíjením.
 14. Ladis

  Blok motora ZETOR

  Otázka zní, co se přihodilo tumu \"špatnýmu\" bloku. Známý měl praskklý blok (zamrzla voda, rozthla ho) a vybrousily jsme prasklinu a zalepily dvousložkovým lepidlem od Loctitu. Už to cirka 5 let drží bez jediného problému. Lepidlo není laciný, ale vzhledem k tomu že nebylo potřeba nic shánět a odstrojovat, naprostá spokojenost.
 15. Pokud nejde povolit šroubení ve třemeni, nožem přežízni starou hadici, povol šrouby držící třmen. Šroubení hadičky dáš na svěrák a pořádných pár ran na šestihran šroubení ho povolí. Pokud je zarezlé pero pro uchycení brzdové hadice ke kastli, přeříznout pero a pak to jde snadněji vyklepnout do strany. Ukroucení trubky je standartní jobovka. Dát nové, nebo nechat udělat na míru. Jen malá inspirace co jsem si dělal na Avce: http://sweb.cz/Ladis01/Avia/avia_10.JPG http://sweb.cz/Ladis01/Avia/avia_2.JPG http://sweb.cz/Ladis01/Avia/avia_6.JPG http://sweb.cz/Ladis01/Avia/avia_7.JPG http://sweb.cz/Ladis01/Avia/avia_9.JPG (nová trubka potřená vazelínou a zatavená do smršťovací bužírky, provedeno i nad spoji a šroubením) Ještě nezapomeň na odvzdušňováky. Pokud nepůjdou povolit tak v momentu kdy máš vyndyné třmeny z auta je potřeba je rozhýbat. Tady pokud nejdou klíčem opět pomáhá jednoduchá brutální síla. Nemá smysl laborovat nad nějakým sprejem. Postavíš třmen tak, aby jsi měl osu odvzdušňovacího šroubu kolmo na pevnou podložku na kterou opřeš vlastní třmen a kladivem dáš tři pořádný rány na odvzdušňovák. Zničíš ho, ale půjde povolit. Rozhodně to stojí za cenu nového odvzdušňováku vůči radosti mít ho tam zalomený a tím vyhodit třmen do šrotu.
 16. Ladis

  emise

  Pokud máš motor bez natáčecího turba, tak vytáčení motoru do vyžších otáček není moc potřeba. Máš motor spíš těsnější a většinou nebere tolik oleje přes kruhy. Má ale pomalejší náběh atd. Motory které mají regulaci turba tak ty je potřeba vytáčet, tím se používá ta regulace. Lidi s nima jezdí opatrně, nevytáčí a regulace turba zatuhne a pak už to přestává fungovat. Dost často se mění turba u PD morů z tohodle důvodu. Taky je otázka jestli motor je schopen na emisích dosáhnout přeběhových otáček. Faktorů je víc, třeba i vibrace naftových trubek a nemožnost vytočit motor. Protáhnout motor před emisema asi nebude špatný, nálepky se můžou uvolnit a zlepšit průchodnost. Motor ale když má 2x větší emise tak se tím nezlepší nato, aby byl v normě. Můžou být na tom vstřiky špatně, nebo zanesený, filtr paliva zacpaný atd. Čerpadlo může vykazovat opotřebení hlavní hřídele ... Ve firmně jak to sleduju, ten kdo jezdí svižněji tak mu i motor líp táhne a spotřeba je řádově stejná a servisní úkony jsou individuelně asi nekde na průměru.
 17. Ladis

  Motorová pila

  Já si pořídil Oleo-Mac od Mountfieldu a naprostá spokojenost. Mám mikrořetěz, mažu ho klasickým olejem ne tím trochu víc ekologickým - jsou s tím problémy že zatuhává v trysce, nemaže řetěz. Olej dávám pro vysokootáčkové stroje a perfektně pila jede. Podstatný je motor nepoddtáčet, tepelně se přetěžuje spojka a pak prokluzuje. Mountfield dělá akci na tyto pily po sezoně zajišťuje servis za opravdu hubičku. I díly na celou pilu a motor nejsou taková pálka. Kamoš propálil píst na Stihlce a protože dělá s pilou profesonálně tak si radši místo opravy koupil novou. Všimnul jsem si že laciné hobby pily značek Panter, Tyger a co já vím v marketech mají řetězy s menším počtem zubů. Jak se to chová v řezu nevím, mám \"klasické\" řetězy, ale když nabrousím řetěz tak celý den krájím dřevo i zmrznuté jak máslo.
 18. Otázka pak je, zda auto moc nepozoruješ. Pokud se nepřehřívá, voda se moc nestrácí, není v oleji tak bych jezdil jen k benzince. Mám to samo a motor bezproblémově šlape už 3 rok a nic.
 19. Ladis

  brzdový systém

  Jsem naprosto spokojený s TRW, jak desky tak kotouče. Cenově i provedením rozumná volba.
 20. Ladis

  Jaký hever

  Na otlačení stačí do misky vystřihnout kousek dopravníkového pásu, nebo u silnice si vem kus rozšlehané pneumatiky od náklaďáku. Tyto hevery nejsou špatný, ale mají své mouchy. Většinou se ti zničí horní část pístu, kdy se střihne oko které je spojeno s pákou pístu kterým pumpuješ a jsou náchylnější na skřížení vlastního zvedacího ramene. Jsou to řešitelné záležitosti a chce s tím pracovat trochu s rozumem a ne jako by jso ho někde ukrad. Na pár přehození kol naprosto dostačuje a s ním rychlá práce.
 21. Mě se to líbí, lepší jak srážka z vlakem. okna se dají druhý a už se jezdi dál
 22. Když jsem kupoval olej (Liqui-Moli) 10W-40 a Mos2 tak mi k tomu daly 0,5 l nějakýho uvolňovače. Podle návodu, před výměnou jsem to tam frknul. No, musím říct, že motor se velice ztišil a skoro se nechvěl jako starý diesel. Po výměně klidnější a tižší chod, subjektivně mám pocit že se snížily otáčky motoru. Měřil jsem je, jsou stejný, ale motor jen je víc tižší a i klasické klepání dieselu je takové \"sametovější\". Jednoznačně to na motoru šlo poznat. Jak to funguje a co to způsobuje nevím. Maže to, jede to http://www.liqui-moly.cz/
 23. Ladis

  Emise a STK

  Marcel505: S tím STK máš pravdu, smotal jsem to s pojištěním. V praxi to sice dopadne stejně tak, že člověk který s autem nejezdí tak hned ohlásí pojištění aby ušetřil. Což pak už je právě přestupek na který policajti čekají. Pokud parkuješ kdekoliv mimo soukr. pozemek tak jsi tímto postižitelný. Pojištění se tak stává parkovací karta
 24. Ladis

  Emise a STK

  Marcel505: viz http://www.mvcr.cz/aktualit/sdeleni/2000/vozidla.html Sankce jsou zase někde jinde v zákoně ... a takových jobovek je v zákonech víc.
 25. To není diskriminace. Když podstrojuješ ženské, tak je to její rozmazlování o kterém vždycky snila. Když ženská podstrojuje chlapovi, tak ten si hned říká že ta jeho asi něco tuší o těch dvou tajných princeznách co si pěstuješ Když chlap chválí svoji ženu že je tak šikovná, když to nádobí zmákla tak rychle, tak je to jenom chlapova výzva aby už s tím náčením byla co nejdřív hotová, aby bylo co nejvíc času na řádění. Ženské si jistě pomyslí že je aspoň trochu všímavý, ale ruku by taky k nádobí mohl přiložit, na což chlap nemá ani myšlení ....
×
×
 • Create New...